רשלנות פלסטית בניתוח חזה

מחזה סטנדרטי למופע אימים: רשלנות פלסטית בניתוחי חזה

תמיד חלמת לשדרג את החזה שלך ולהפוך אותו למרשים או גדול יותר. בפועל שילמת סכום כסף אדיר ונשארת עם חזה ששונה לחלוטין ממה שחלמת עליו. כל מה שרצית לדעת על תביעת רשלנות רפואית על ניתוחי הגדלת או הקטנת חזה

ניתוחי חזה הופכים ליותר ויותר פופולריים בעולם כולו ובישראל בפרט. לצד שלל סיפורי ההצלחה והתמונות המפתות, קיים הצד הפחות יפה של המטבע – נשים שהניתוח שלהן פחות צלח והן נשארו עם מראה לא אטרקטיבי ואפילו נזק רפואי.

היופי בעיני המתבונן? כיצד אפשר להוכיח נזק אסתטי?

לפני הניתוח הפלסטי המנתח דאג להבהיר לך שהתוצאות שתראי מייד אחרי הניתוח עלולות להיות מאכזבות או אפילו קשות לצפייה, אחרי הכל – לוקח זמן להחלים, להתאושש וגם התפרים צריכים להחלים, כך שזה מהותי להגיע עם ציפיות ריאליות ולהמתין בסבלנות לתוצאות.

אז המתנת להחלמה מהניתוח, קיווית והחזקת אצבעות שהמצב ישתפר, שהחזה של ייראה סוף סוף כפי שחלמת, אבל הרגע המיוחל ממאן להגיע והחזה נראה שונה לחלוטין מההדמיות שהציגו לך לפני הניתוח. מדובר בהרגשה קשה, כשמשתפים חברים או בני משפחה הם בדרך כלל מגיבים שהכל בסדר ושאת נראית מעולה, אבל את יודעת – יש בעיה.

אז איך את מוכיחה שקיים נזק, אם הוא לא ברור לכל מי שרואה את התוצאה? כדאי שתדעי, לבית המשפט לא בהכרח אכפת ממראה השד, אך מה שמהותי הוא האם נגרמו לחזה שלך נזקים שאפשר היה למנוע. אז נכון, לא כל נזק שאולי נגרם לך במהלך ניתוח הגדלה או הקטנה של החזה בהכרח ייחשב כתולדה של רשלנות רפואית, אבל בהחלט כדאי לבדוק ולהתייעץ כדי לדעת אם אפשר היה להגיע לתוצאה טובה ביותר, בנסיבות סבירות. באופן כללי, רק כאשר תוצאת הניתוח בלתי-סבירה ובאמת חורגת מסטנדרט רפואה סביר, בית המשפט יכול לקבוע שאכן נגרם למטופלת נזק בניתוח החזה.

האם צניחת שד לאחר הניתוח נחשבת לרשלנות רפואית?

רופאים פלסטיים רבים דואגים לעשות תיאום ציפיות ולנהוג בשקיפות מול המטופלות; הם מסבירים להן על העובדה שהניתוח לא יעניק תוצאות שיחזיקו מעמד לנצח ושבמקרה של שתלי סיליקון, יש צורך בחידוש לאחר מספר שנים מסוים. גם אם נערך תיאום ציפיות מושלם, כאשר לאחר הניתוח השד צונח ונראה פחות "צעיר" וזקוף, זה רק טבעי שהמטופלת תרגיש מאוכזבת ואולי תחשוש שחלה רשלנות במקרה שלה.

כדאי לקחת בחשבון שתוצאות הניתוח לא תמיד מחזיקות מעמד, וזה קשה עד בלתי אפשרי למצוא רופא שיתחייב שהתוצאות של הניתוח יחזיקו מעמד. יש רופאים שמעניקים הוראות מדוקדקות לשמירה על התוצאות: הימנעות מפעילות גופנית, קפיצות, שינה על הבטן ועוד הגבלות שנועדו לשמור על החזה במצב אידיאלי לאורך כמה שיותר זמן.

אז איך יודעים האם במקרה שלך חלה רשלנות? כדי להוכיח רשלנות רפואית, יש לצרף לכתב התביעה חוות דעת פורמלית של כירורג פלסטי; בחוות הדעת נהוג לפרט כיצד חרגו מהפרקטיקה המקובלת בעת הניתוח וכן לפרט איזה נזק נגרם כתוצאה מההתנהלות בניתוח.

רשלנות בניתוחי הקטנת חזה

יש שיקראו לזה "צחוק הגורל" – בעוד שחלק מהנשים חוסכות כסף כדי להגדיל את החזה וחולמות על מראה שופע ונשי יותר, יש נשים שמרגישות שחזה גדול מגביל אותן וגורם להן לחוסר נוחות פיזית לצד חוסר שביעות רצון אסתטית. כפי שאמרו חכמי חז"ל – על טעם ועל ריח, אין להתווכח, ואם את מהנשים שבחרו בניתוח הקטנת חזה והתאכזבת מהתוצאות, כדאי שתדעי שאת לא לבד.

לפני ניתוח הקטנת חזה חשוב לבדוק שהחזה באמת מתאים לניתוח הקטנה; נהוג לבדוק את גודל השדיים, מידת הצניחה שלהם, בדיקה של העטרה וכן בדיקות נוספות שנועדו לוודא את סיכויי ההצלחה של הניתוח.

אל תתביישי במצב שלך – מדובר בבעיה נפוצה

נשים רבות חיות במשך חודש, חודשיים ואפילו שנה עם תוצאות שמאכזבות אותן ואף גורמות להן לעוגמת נפש משמעותית, רק כי לא נעים להן "להוציא לאור" את הניתוח או שהן מובכות מכך שהשקיעו סכומי כסף אדירים בהליך שכשל. החדשות הטובות הן שיש מה לעשות ושעורכי דין מקצועיים יוכלו לגשת אליך ברגישות המקסימלית ולדאוג שתקבלי את הפיצוי שמגיע לך.

מתי כדאי לפנות להתייעצות עם עורך דין?

אם את עדיין בשלבי ההחלמה, ייתכן שכדאי לחכות לתוצאה הסופית של הניתוח כדי לקבל תמונת מצב מלאה. אבל אם התפרים החלימו ואת עדיין לא מרוצה מהתוצאה, את לא צריכה להישאר לבד עם האכזבה או התחושות הקשות שלך.

אנחנו במשרד עו”ד סאמי אבו ורדה, מנוסים ומקצועיים בטיפול והגשת תביעות רשלנות רפואית בתחום הפלסטיקה, תחום הדורש ניסיון רב והתמחות מיוחדת. המחלקה המקצועית לטיפול ברשלנות בניתוחים פלסטיים, עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם מומחים רפואיים מהשורה הראשונה בישראל. יחד, עורכי הדין שלנו מסייעים לנשים שניתוח החזה שלהן לא הצליח כמצופה או גרם לנזק לקבל פיצוי הולם.

 

דילוג לתוכן