עו”ד לרשלנות רפואית

שתף ב-

אחד התחומים שהפכו לחמים בשנים האחרונות הוא הנושא של "רשלנות רפואית". רבים מדברים על זה, עורכי דין לא מעטים עוסקים בזה, אבל לא כולם מבינים מה המשמעות וכיצד ניתן לממש את הפוטנציאל הקיים בתביעות הקשורות לרשלנות רפואית. מספר התביעות שעורכי דין מגישים לבתי משפט על רשלנות רפואית, גדל משנה לשנה, אבל חלק מהתביעות הללו נדחות מאחר ולא הוגשו על ידי עורך דין בקיא ברשלנות רפואית. החוקים הקשורים לתביעות רשלנות רפואית, הפסיקות של בתי משפט בנושא, הצורך בחוות דעת רפואיות מוסמכת ומהימנה, דורשים הכרה והבנה של עורכי הדין העוסקים ומומחים ברשלנות רפואית.

מהי רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית בהגדרתה היא טיפול רפואי לא נאות שניתן לאדם. טיפול הנופל מהסטנדרט של “רופא סביר” כפי שזה נקבע מפעם לפעם על ידי פסיקות בית המשפט. רשלנות רפואית היא גם כאשר נמנעים ממתן טיפול שיש לתת או נותנים טיפול שאסור היה לתת. רשלנות רפואית היא מושג רחב שמתייחס לא רק לרופאים אלא לכל הצוות הרפואי של בתי החולים או קופות החולים וכן למוסד הרפואי עצמו שגם אותו ניתן לתבוע על ידי עו"ד מוסמך לתביעות רשלנות רפואית.
תחת ההגדרה של רשלנות רפואית ניתן למצוא מקרים רבים ומגוונים: למשל כאשר לא מעניקים טיפול מיומן מספיק ולא מקצועי דיו. או שלא עושים כל מה שניתן עבור אותו חולה. רשלנות רפואית פירושה גם חוסר הקשבה לתלונות החולה ומכאוביו שיש בהם כדי להצביע על בעיה רפואית. רשלנות רפואית היא כאשר לא מפנים מטופל לביצוע בדיקות שיש בהן כדי לגלות מחלות וזאת למשל בכדי לחסוך כסף למערכת הבריאות. רשלנות רפואית היא מצב שבו המערכת חושבת קודם על כסף ורק לאחר מכן על בריאות החולה.

קיימים סוגים שונים של רשלנות רפואית:

מתי טיפול רפואי או אבחון הוא רשלני?

הסיבות לפגיעות גופניות הן רבות ומגוונות. החיים המודרניים הרגילו אותנו לעשות דברים אחרים מאשר עשינו בעבר. מצד שני, התפתחות הרפואה המודרנית מעניקה לרופאים ולצוותים הרפואיים מגוון גדול של טכניקות ואמצעי טיפול חדשניים מצילי חיים וכאלה שמונעים נזקים ונכויות במקרה של מחלה או פגיעה.
כל מי שזקוק לטיפול רפואי מציל חיים או טיפול אחר, מצפה לקבל מצוותי הרפואה את הטיפול הטוב ביותר, כולל אמצעים וטכנולוגיות מתקדמות. אם חס וחלילה, הנפגע או החולה, אינם מקבלים את הטיפול המכונה "טיפול סביר" הם זכאים לקבל פיצויים במסגרת תביעה של רשלנות רפואית.

סיבות לתביעה ופיצויים בגין רשלנות רפואית:

רשלנות רפואית הינה מונח כולל המורכב מסוגים שונים של מקרים שי בהם עילה להגשת תביעה משפטית. להלן חלק מהמקרים שיכולים להוות עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית:

אבחון מוטעה

כשל באבחון או אבחון מוטעה נחשבים לרשלנות רפואית. מקרים רבים של רשלנות רפואית צומחים מתוך כישלון רופא או גוף רפואי אחר באבחון בזמן או באבחון לא נכון של מצב בריאותי, מחלה, או פציעה. אם כי מדי פעם השגיאה לא מזיקה, אך אי אבחון או אבחון מוטעה עלולים להיות רשלנות רפואית שמובילה להחמרה במצב או אפילו למוות.

טעויות בטיפול

תרחישים של טעויות בטיפול הם אלה שבהם רופא מגיע לאבחנה הנכונה, אבל לא מצליח לטפל במצב לפי התקן הרפואי המקובל במקרים זהים. לעתים קרובות מקרים אלה הם תוצאה של צוותים רפואיים מותשים או בתי חולים הסובלים ממחסור בצוותים ובאנשי רפואה לכן נוהגים להיפתר מן החולים מהר מדי.
שחרור מוקדם, אי הפנית מטופל למנוסה, חוסר מעקב טיפולי נכון ואבחנה שמרנית מדי, יכולים לגרום למתן טיפול פסיבי שלא מתאים לצרכי המטופל. תביעת רשלנות רפואית תוגש אם לחולה נגרמה פגיעה – או מצב קיים מחריף – כתוצאה מכישלון רופא במתן הטיפול הדרוש.

רשלנות רפואית בהיריון ולידה

כל סוג של טיפול רפואי הניתן על ידי איש מקצוע רפואי לפני או במהלך תהליך הלידה יכול להוביל לתביעת רשלנות רפואית, אם הטיפול נופל מסטנדרטים רפואיים מקובלים, חלק מן הסוגים הנפוצים ביותר של מקרי רשלנות רפואית בלידה נובעים מפגיעות מכאניות הקשורות לאופן יילוד התינוק כמו: זרוע מקלעת, שיתוק על שם ארב, שברים. אך גם מליקוי במתן טיפול מתאים שעלול להוביל ל: שיתוק מוחין, נזק מוחי, ואפילו מוות עוברי.

טעויות כירורגיות

טעויות כירורגיות הם, אולי, הסוג הנפוץ ביותר של תביעות רשלנות רפואית שמוגשות בבתי הדין. האחריות ברשלנות רפואית אינה תלויה בהצלחת או כישלון הליך כירורגי נתון. אבל אם החולה מתעורר עם ספוג כירורגי בחלל החזה שלו, או עם נזק מוחי עקב הנשמה רשלנית תוך כדי הרדמה, תביעת רשלנות רפואית עקב טעות כירורגית יכולה לצבור תאוצה במקרים כאלה.

טעויות ברישום תרופות

רמת הטיפול דורשת מאנשי המקצוע הרפואי להשתמש בתרופות המתאימות לטיפול במצב נתון. אם תרופות ניתנות בטעות. אם הרופא המטפל הפר את רמת הטיפול הראויה והמקובלת. ואם נגרם נזק כתוצאה מטיפול תרופתי, זו עילה לתביעת רשלנות רפואית

טעויות הרדמה

טעויות הרדמה במהלך הרדמת המטופל הן צורה מסוכנת של רשלנות רפואית במתן תרופות. הן בדרך כלל יותר מסוכנות מאשר טעויות ניתוח. אפילו טעות קטנה של הרופא המרדים יכולה לגרום לפגיעה קבועה, נזק מוחי, ואפילו מוות. זו סיבה להגשת תביעת רשלנות רפואית.

ארבעת האלמנטים שצריכים להתקיים בעת התרחשות נזק כדי שניתן יהיה לטעון לקיומה של רשלנות רפואית.

קשר רופא – מטופל

על מנת שאדם או מוסד יהיה אחראי על נזק כלשהו, חייב להתקיים קשר מחייב. אנשי מקצוע הרפואה כמו רופאים וספקי שרות רפואי אחרים יש להם חובה משפטית כלפי מטופליהם: חובת מתן טיפול התואם ועולה בקנה מידה אחד עם התקן – הסטנדרט הרפואי המקובל לטיפול במצבים זהים. ברוב מקרי רשלנות רפואית, קיומה של חובה זו הוא יסוד פשוט להוכיח אותו: כאשר רופא מטפל באישה בהריון, למשל, יש לו חובה כלפי האם והעובר. לבית החולים יש אותה חובה כאשר עובדיה (אחיות, רופאים, צוותים רפואיים) חייבים לטפל או לדאוג לאישה בהריון.את האופי הספציפי של החובה, המכונה לעתים קרובות "רמת הטיפול" או "מבחן הרופא הסביר" יותר קשה להוכיח. זה תלוי בתפקידו של איש הצוות הרפואי, אבל זה מנוסח באופן כללי כמו "חובה במתן טיפול במיומנות ואחריות הצפויה והסבירה של בעל המקצוע הרפואי המוסמך בנסיבות דומות". משמעות הדבר היא כי אחיות חייבות לספק את אותה רמת טיפול הצפויה מאחיות אחרות, ורופאים חייבים לספק באותה רמת הטיפול הצפויה מרופאים אחרים העוסקים באותו תחום רפואי ובמצב דומה.

רשלנות – הפרת חובה

רופא חייב להפר את חובתו כלפי המטופל כדי שיהיה אחראי על נזק בגין רשלנות רפואית. ברגע שמבינים את היקף החובה המדויק, קל להחליט אם התקיימה או לא. אנו פונים למומחיות של רופאים ואנשי מקצוע רפואי אחר כדי לעזור לנו להישאר בריאים. ברוב המכריע של המקרים, ספקי שירותי הבריאות מציעים שירותים מקצועיים ותקינים למטופליהם. אבל טעויות קורות.
מתי טיפול רפואי שלא הולך כמתוכנן נחשב לרשלנות רפואית? מהם זכויות המטופל אשר נפגע מטיפול רפואי רשלני?
אם קבלת טיפול רפואי וכתוצאה מטיפול זה הנך סובל מנזקי גוף פיזיים ואו נפשיים, זכותך להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

קשר סיבתי

הקשר הסיבתי הוא ההוכחה שתוצאות הטיפול הרשלני הן הסיבות לגרימת הנזק לנפגע. וכדי להוכיח את הקשר בין הנזק שנגרם למטופל לבין הרשלנות הרפואית של הנתבע צריכים שניהם להתקיים. אם הרשלנות היא הסיבה לנזק שנגרם למטופל ואם הוכח ברמה של לפחות 51% שקיים קשר סיבתי בין הרשלנות הרפואית לנזק, קיימת עילה לתביעת רשלנות וקבלת פיצוי.
כדי לבנות תביעה של מקרה רשלנות רפואית, על התובע להוכיח כי קיימת חובה שהנתבע (קופ”ח, בית חולים או כל ספק שירותי בריאות זה או אחר) לא הצליח לעמוד בה וכשל במתן הטיפול הסטנדרטי והמקובל, וכי טעות זו בעצם גרמה לפגיעה או לנזק לתובע וכי רופא, כירורג או איש צוות רפואי אחר ורשלנותם הרפואית, היא הסיבה לפגיעה בתובע.
הוכחת הקשר הסיבתי יכולה להיות בעיה קשה במקרה של רשלנות רפואית. דבר אחד בטוח, הפגיעות המעורבות בדרך כלל במקרי רשלנות רפואית דורשות הכשרה והבנה רפואית ספציפית, שהאדם הרגיל אולי לא יודע את הקשר לסיבת פגיעות כאלה. חשוב לפנות לעורך דין מנוסה לרשלנות רפואית שיכול להעריך את המצב שלך ולעבוד עם מומחים כדי להוכיח קיום קשר סיבתי.

נזק רפואי

האלמנט האחרון הוא נזק. איש מקצוע רפואי עלול להתרשל בעת מתן טיפול, אבל הוא אחראי רק על הנזק שגרם לו. במקרים מסוימים, רופא עלול לפעול ברשלנות, אך המטופל לא סבל מפגיעה ולא נגרם לו נזק. החוק אינו מאפשר זכיה בתביעת רשלנות רפואית אם לא נגרם נזק למטופל.
נזקים כוללים דברים שקל לחשב את עלותם – נזקים ממוניים – כגון אובדן כושר השתכרות, הוצאות טיפול, עזרה סיעודית, קיצור תוחלת חיים, מימון חוות דעת, הוצאות ניידות ועוד. ישנם נזקים כוללים דברים שקשה יותר לחשב את עלותם, כגון : קיצור תוחלת חיים, כאב, סבל, ייסורים ומצוקה נפשית.

מדוע צריך עו"ד מיוחד לתביעות רשלנות רפואית?

בשל המורכבות של הטיפולים הרפואיים והמומחיות הנדרשת מצוותי הרפואה באבחונים ובמתן הטיפולים, מובן לכולם שתחום העיסוק בתביעות רשלנות הרפואית, הוא מורכב ומסובך ומצריך מיומנות מיוחדת של עורך הדין כדי לטפל בסוגיה זו. חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה, קיימת עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית ולא כל טעות באבחנה או במתן טיפול רפואי, תחשב כטיפול רשלני.
עורכי דין מתמחים בתחומים מרבים ומגוונים. קיים שוני מהותי בייצוג לקוחות בתחומי תביעה שונים.. הדבר בולט בעיקר בתחום של רשלנות רפואית שברובם מקרים לא קלים להוכחה. רק עו"ד הבקי בדיני רשלנות רפואית ואשר צבר ניסיון רב בתחום זה יכול להביא לתוצאות טובות ללקוח בהגשת תביעת רשלנות רפואית.
תביעה בנושא רשלנות רפואית דורשת ליווי צמוד מתחילה ועד סוף התהליך מצד עורך הדין המנוסה בתחום המשפטי והרפואי. עורך דין שנעזר במיטב הרופאים, כדי לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה על "הרופא והטיפול הסביר" המתאים לכל מקרה ומקרה.
הפרט החשוב ביותר בתביעת רשלנות רפואית הוא חוות דעת של מומחים רפואיים, התומכים בטענות התביעה. חוות דעת רפואית היא תנאי חשוב מאוד לכל הצלחה בתביעת רשלנות רפואית המוגשת על ידי עו"ד לבית המשפט. כמעט בכל מקרה של רשלנות רפואית, יידרש עד מומחה רפואי להוכיח כי הרופא הנתבע התרשל. עו"ד מנוסה לרשלנות רפואית, יודע כיצד למצוא עד רפואי מומחה מוסמך המתמחה בתחום המקרה הרפואי הספציפי שלך, בכדי שייתן חוות דעת שתתמוך בתביעתך שאכן היתה רשלנות רפואית.

ברוב המקרים, רק עורך דין מנוסה לרשלנות רפואית יכול לשכנע מבטחים לשלם מחיר גבוה כדי להסדיר את נושא התביעה. מכיוון שהרבה קורבנות רשלנות רפואית מגיעים להסדר בעניינם בטרם משפט, חשוב שיהיה להם עורך דין שידע להשיג להם סכום פיצוי מקסימלי.

עורכי דין מתמחים בתחומים מרבים ומגוונים. קיים שוני מהותי בייצוג לקוחות בתחומים השונים. הדבר בולט בעיקר בתחום של רשלנות רפואית שברובם מקרים לא קלים להוכחה.

שמעתם אולי על נפגעי רשלנות רפואית שקיבלו פיצויים במיליוני שקלים בתביעות שהגישו, אבל הם מועטים על המקרים האחרים כמעט ולא שמעתם..

במאמר זה, נסביר כיצד עורך הדין מומחה לרשלנות רפואית יכול לעשות את כל ההבדל בתוצאות .

האם אני באמת זקוק לעורך דין מומחה לרשלנות רפואית?

האם לא כל עורכי הדין אותו דבר? האם אני לא צריך פשוט עורך דין טוב לנזקי גוף, לתביעה שלי  בנושא רשלנות הרפואית? כך שואלים את עצמם אנשים רבים. התשובה היא לא.

במשפט, כמו ברפואה, ובתחומים רבים אחרים, אתה צריך מומחה. לנושא מסוים  ובמקרי רשלנות רפואית, אתה באמת צריך מומחה. מדוע?

אתה חייב שיהיה לצידך עורך דין מומחה, כי  כדי לזכות בתביעת רשלנות רפואית יש לעבור דרך ארוכה וקשה.  במקרים לא מעטים  סיכויי הזכייה שלך  במשפט הם נמוכים. יש לך רק הזדמנות אחת כדי להציג את המקרה שלך בפני  בית המשפט, לכן אתה חייב  את העורך דין המיוחד , שבידיו הסיכוי הטוב ביותר להשיג את התוצאה הטובה ביותר.

במקרה של רשלנות רפואית, המהלך החשוב ביותר שקורבן רשלנות יכול לעשות, כדי לקבל פיצוי משביע רצון הוא למצוא עורך דין מוסמך לרשלנות רפואית, מומחה, ומנוסה בהקדם האפשרי.

למה אני צריך עורך דין ומומחה לרשלנות רפואית?

ישנן שלוש סיבות חשובות שצריך לוודא כשאתה שוכר עורך דין  מומחה ומנוסה לנושא רשלנות רפואית ולא להסתפק בעורך דין כללי לנזקי גוף :

  • בתיקי רשלנות רפואית מעורבים בדרך כלל בעיות רפואיות הרבה יותר מורכבות מהנושאים הנדונים ברוב תיקי נזקי גוף רגילים.  

עורך דין רגיל לנזקי גוף עוסק רוב זמנו בתיקי פגיעות ופציעות, אבל ברוב מקרי נזקי גוף רגילים,  מדובר בפציעות של רקמות רכות, עצמות שבורות או סוגים אחרים של פגיעות אורתופדיות. לעומת זאת, רשלנות רפואית יכולה לערב נזק לכל חלק של הגוף. עורכי דין מומחים לרשלנות רפואיים הם בדרך כלל יותר מנוסים בתחום פציעות מסובכות, מסוגים שונים.

  • חברות הביטוח של ספקי שירות רפואי נוטים שלא להתייחס ברצינות לתביעות של עורכי דין שאינם מומחים ומנוסים ברשלנות רפואית.  

סיבה נוספת מאוד משמעותית  לבחור בעורך דין מנוסה לרשלנות רפואית  קשורה לחברות הביטוח המבטחות רופאים ומוסדות רפואיים, (שהם הנתבעים). חברות הביטוח אינם מתייחסים ברצינות לעורכי דין  שאינם מתמחים ברשלנות רפואית, דבר שיכול לפגוע במיוחד בשלב הקריטי כששני הצדדים מגיעים להסדר.

ברוב המקרים, רק עורך דין מנוסה לרשלנות רפואית יכול לשכנע מבטחים לשלם מחיר גבוה כדי להסדיר את נושא התביעה. מכיוון שהרבה קורבנות רשלנות רפואית מגיעים להסדר בעניינם בטרם משפט, חשוב שיהיה להם עורך דין שידע להשיג לתובע  סכום פיצוי מקסימלי.

  • עורך דין מנוסה לרשלנות רפואית ידע כיצד להתאים מומחה רפואי מוסמך במקרה שלך.

עורך דין מנוסה לרשלנות רפואית יודע כיצד למצוא  רופאים מומחים ומוסמכים. כמעט כל מקרה רשלנות רפואי דורש רופא מומחה שיספק חוות דעת הקובעת כי הנתבע התרשל. ללא חוות דעת  ראויה המוכיחה אחריות ממומחה רפואי מוסמך, רוב הסיכויים שתביעת הרשלנות הרפואית תידחה.

מומחים רפואיים מוסמכים לא קל למצוא. זה לא פשוט כמו לקרוא לרופא מתחרה באותו תחום רפואה. רוב הרופאים יעדיפו שלא להסתבך במקרי רשלנות רפואית. רופא לא ירצה להעיד נגד רופא אחר, עמית לעבודה. לכן, עורך דין מומחה ומנוסה יודע לאתר רופא שיסכים לתת חוות דעת ולמסור עדות בבית המשפט. לעיתים קרובות יש צורך בחוות דעת של רופא מתחום רפואי אחר

היתרונות של משרד עורכי דין לרשלנות רפואית סאמי אבו ורדה

משרד עורכי הדין סאמי אבו ורדה, הוא אחד המשרדים הוותיקים והמובילים בארץ בתחום הרשלנות הרפואית. במשרד מיטב עורכי הדין הבקיאים בתחום, בראשות עו"ד סאמי אבו ורדה,בקיא ברשלנות רפואית. האם לא כל עורכי הדין אותו דבר? האם אני לא צריך פשוט עורך דין טוב לנזקי גוף, לתביעה שלי בנושא רשלנות רפואית? כך שואלים את עצמם אנשים רבים. התשובה היא חד משמעית: לא.
במשפט, כמו ברפואה, אתה צריך מנוסה. לנושא מסוים ובמקרי רשלנות רפואית, אתה באמת צריך מנוסה. מדוע? כי בתיקי רשלנות רפואית מעורבים בדרך כלל בעיות רפואיות מורכבות ושונות מאוד מהנושאים שברוב תיקי נזקי גוף רגילים שמטפלים בהם עורכי דין.
חברות הביטוח של ספקי שירות רפואי, נוטים לא לכבד עורכי דין שאינם מומחים ומנוסים ברשלנות רפואית. עוה"ד לרשלנות רפואית מנוסה, יודע כיצד למצוא מומחה רפואי מוסמך במקרה שלך. משרד עורכי הדין סאמי אבו ורדה עונה במדויק על המאפיינים הללו. משרד עוה"ד סאמי אבו ורדה צבר ניסיון עשיר של למעלה מ-20 שנה בתביעות בנושא רשלנות רפואית על כל היבטיה.
משרד עוה"ד סאמי אבו ורדה מתמצא בחקיקה ובפסיקה בתחום רשלנות רפואית ואף השיג ללקוחותיו פסיקות תקדימיות ופיצויים הוגנים. צוות המשרד דואג למתן יעוץ ומידע הדרושים ללקוחותיו ומלווה אותם לאורך כל ההליך, החל מבנית התיק הרפואי ואיסוף כל הרישומים הרפואיים, חוות דעת מומחה, הגשת תביעה מסודרת ועד להשגת הפיצויים הנדרשים.
אם את/ה חושבים שהיה לכם או לקרוב שלכם מקרה של רשלנות רפואית חשוב שתיצרו קשר בהקדם עם עו"ד מנוסה לרשלנות רפואית. כל עיכוב במקרה זה וכל פעולה ללא ליווי צמוד של עורך דין מנוסה לרשלנות רפואית עלולה לגרום לנזק שיפגע בסיכויי התביעה.
עו”ד סאמי אבו ורדה וצוות משרדו מופיעים פעמים רבות בתקשורת: בטלוויזיה, בעיתונות, באינטרנט ובאמצעי מדיה נוספים. המשרד הוביל תקדימים רבים שזכו להתעניינות ציבורית נרחבת, וגרף הצלחות רבות בבתי המשפט.
בררו עמנו האם אתם זכאים לפיצוי כספי בשל רשלנות רפואית או אם יש לכם שאלות בנושא שכר טרחה עו"ד רשלנות רפואית אתם מוזמנים להתקשר למשרדינו עוד היום ולקבוע פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות!

שאלות ותשובות בנושא רשלנות רפואית

לאנשי מקצוע הרפואה כמו רופאים, אחיות וספקי שרות רפואי אחרים יש חובה משפטית כלפי מטופליהם: חובת מתן טיפול התואם ועולה בקנה מידה אחד עם התקן – הסטנדרט הרפואי המקובל לטיפול במצבים זהים.

במשרדנו שכר הטרחה הוא כפי שנקבע בחוק 25% בתוספת מע"מ.

דומה באותה קהילה רפואית, היה יכול לספק למטופל”. רשלנות רפואית מתרחשת כאשר רופא, מנתח, או בעל מקצוע רפואי אחר מבצע את עבודתו הסטנדרט המקובל מוגדר בדרך כלל כ”רמת מיומנות וטיפול, אשר מוסמך אחר בעל הכשרה בצורה שחורגת מסטנדרט רפואי מקובל זה של הטיפול. אם רשלנות רפואית זו, גרמה בסופו של דבר לנזק ממשי למטופל, קיימת בהחלט עילה מספקת לתביעת רשלנות רפואית.

כיצד להוציא את המירב מהפגישה הראשונה שלך, אחד על אחד עם עורך דין רשלנות רפואית. קרא את המאמר בהמשך ” למה לצפות בפגישה עם עורך דין מנוסה לרשלנות רפואית”

האם אינני יכול להגיש לבד את התביעה? או לחילופין להסתפק בעורך דין מנוסה בתחום הנזיקין? את הסיבות מדוע לא כדאי לך לעשות זאת קרא את המאמר בהמשך ” האם ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית ללא עורך דין”.

לא, חובה להתייעץ עם עו"ד בקיא בתחום כדי לדעת האם יש בסיס להגשת תביעת רשלנות רפואית.

כאשר הטיפול הרפואי היה רשלני, אם במעשה או במחדל, כלומר אם הטיפול לא היה בהתאם למקובל או שלא ניתן טיפול כפי שמקובל לתת ונגרם נזק למטופל.

תביעת רשלנות רפואית אפשר להגיש תוך 7 שנים מיום גילוי הנזק, כאשר יש חריגים לכלל זה.
מנסחים תביעה ומגישים אותה לבית המשפט בצירוף חוות דעת רפואית של מומחה בתחום כשהוא מתייחס לרשלנות הרפואית הנטענת בטיפול.

כן. ניתן לתבוע את קופות החלים או את הצוותים שלהם וכך גם לגבי בתי החולים ואף את משרד הבריאות במקרה שבית החלים הוא ממשלתי

כן. במידה ולא הוצעו למטופל כל אפשרויות הטיפול זו עילה לתביעת רשלנות רפואית במידה ולמטופל נגרם נזק.

כן. חובה לצרף חוות דעת רפואית בכל מקרה של תביעה על רשלנות רפואית.

במצב כזה, יורשי המנוח יכולים להגיש את התביעה בשמו.

לצורך הוכחת רשלנות רפואית יש לאסוף את כל המסמכים הקשורים לטיפול. לתביעה יש לצרף חוות דעת מומחה רפואי אשר יבדוק את המטופל ויבחן את הטיפול שקיבל ויתן חוות דעת המסתמכת על ספרות רפואית בתחום לפיה במקרה הזה היתה רשלנות (טיפול רפואי לקוי), ואם כן – האם נגרם למטופל נזק תוצאת הרשלנות. ככל שהתשובה חיובית ניתן להגיש תביעה לבית המשפט ולצרף לה את חוות דעתו של המומחה.

הפיצוי הינו בהתאם לנזק שנגרם, ככל שהנזק גדול יותר כך יהיה הפיצוי גדול יותר.

תביעות רשלנות רפואית מנוהלות בדרך כלל בפרק זמן לא קצר. ראשית, התובע צריך להגיש תביעה אליה מצורפת חוות דעת רפואית התומכת בתביעתו. המוסד הרפואי כנגדו מוגשת התביעה צריך לחקור את פרטי האירוע ולהגיש כתב הגנה וחוות דעת, הדברים אורכים זמן, על אחת כמה וכמה כשמדובר בתיק בעל ערך כספי רב, פגיעה בשמו הטוב של הרופא המטפל, של המוסד הרפואי וכו’.

אם אתה חושב שיש לך מקרה של רשלנות רפואית תקפה, זה תמיד רעיון טוב לדון ולחקור את האפשרויות המשפטיות שלך עם עורך דין מנוסה. זה נכון במיוחד אם סבלת פציעות משמעותיות ו / או הפסדים כלכליים כתוצאה מהשלנות רפואית. תביעת רשלנות רפואית היא לא סוג של מקרה שאתה רוצה לטפל בו בעצמך. מקרים של רשלנות רפואית יכולים להיות מורכבים ממספר זוויות – משפטיות, רפואיים, ופרוצדורליים. משרד עו”ד סאמי אבו ורדה בקיא ברשלנות רפואית בעל ניסיון של 20 שנה של טיפול במקרים מסוג זה, והוא יוכל לנווט את התהליך ולצפות ולהימנע ממלכודות נפוצות. זאת ועוד, מקרי רשלנות רפואית רבים תלויים באמינות חוות דעתם של מומחים רפואיים. עו”ד סאמי אבו ורדה עובד עם רשת מקצועית רחבה הכוללת מומחים רפואיים נכונים ומתאימים עבור המקרה שלך.

רשלנות רפואית יכולה להתקיים בבדיקה, בטיפול, במעקב, בניתוח. רשלנות רפואית יכולה להיות תוצאה מכך שהרופא לא בדק, לא שאל, לא איבחן לא טיפל נכון וכו’, לדוגמא: הליך רפואי לא מתאים: אם הוכח כי ההליך הרפואי בו בחר הרופא שגוי, לקוי או לא סביר – ניתן לטעון כי הרופא התרשל. יש לבחון האם הרופא פעל מחוסר ידע , חוסר זהירות וכיו”ב.

טעות באבחון : לא כל טעות באבחון מחלה הינה רשלנות רפואית. יש לבדוק הכיצד היה נוהג רופא סביר אחר, האם היה לצפות מהרופא לאבחן כך, האם הטעות סבירה? אם הרופא נהג בסבירות נזהר ועשה כל שניתן על מנת לאבחן הוא לא יחשב כרשלן.

אבחון מאוחר: יש להוכיח כי ניתן היה לגלות את המחלה קודם לכן. כי לו פעל הרופא באופן סביר, מקצועי וזהיר, לרבות ביצוע בדיקות, טיפולים ואבחונים, היה מבצע בדיקות, ומברר לעומק – סביר כי היה מאבחן את המחלה בזמן. הרשלנות פירושה שאם היה מאבחן בזמן ניתן היה למנוע את הנזק כולו או בחלקו.

ביצוע הליך מקובל באופן רשלני: רופא שביצע פרוצדורה רפואית באופן שגוי, לקוי או לא סביר – יחשב רשלן.

מידע חסר: אם המטופל לא קיבל את כל המידע הרלוונטי לטיפול אותו עתיד לעבור, אם הוטעה, או לא הוסבר לו לגבי השלכות הטיפול, אלטרנטיבות לטיפול, בעד ונגד וכד’- ניתן יהא לטעון כי הרופא התרשל.

הולדה בעוולה: כל רשלנות שהובילה ללידת ילד בעל מום או לפטירתו. אבחון שגוי בהריון, חוסר אבחון, יעוץ גנטי לקוי, יעוץ לקוי במהלך ההריון, לא שלחו לבדיקות מתאימות , פענחו את הבדיקות בצורה רשלנית, אולטרהסאונד שבוצע באופן לקוי, לידה שהסתבכה שלא לצורך וכו’.

חייבים לבחור בעורך דין בעל ניסיון בתחום רשלנות רפואית. זהו תחום הדורש מומחיות רבה. עורך הדין צריך שיהיו לו הצלחות מוכחות בתחום רשלנות רפואית. עדיף לבחור משרד בוטיק שעוסק בתחום.

מאמרים בנושא רשלנות רפואית

דילוג לתוכן