fbpx

עו”ד לרשלנות רפואית

אחד התחומים שהפכו ל"חמים" בשנים האחרונות הוא הנושא של "רשלנות רפואית". רבים מדברים על זה, עורכי דין לא מעטים עוסקים בזה, אבל לא כולם מבינים מה המשמעות וכיצד ניתן לממש את הפוטנציאל הקיים בתביעות הקשורות לרשלנות רפואית.

מספר התביעות שעורכי דין מגישים לבתי משפט על רשלנות רפואית, גדל משנה לשנה, אבל חלק מהתביעות הללו נדחות מאחר ולא הוגשו על ידי עורך דין מומחה לרשלנות רפואית. החוקים הקשורים לתביעות רשלנות רפואית, הפסיקות של בתי משפט בנושא, הצורך בחוות דעת רפואיות מוסמכת ומהימנה, דורשים הכרה והבנה של עורכי הדין העוסקים ומומחים ברשלנות רפואית.

לעו"ד אבו ורדה נסיון של מעל 20 שנות הצלחה בתביעות רשלנות רפואית! בכדי לברר מהן זכויותיכם התקשרו וקבעו שיחת או פגישת יעוץ ללא התחייבות  072-3971638.

מהי רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית  בהגדרתה היא טיפול רפואי לא נאות שניתן לאדם. טיפול הנופל מהסטנדרט של “רופא סביר” כפי שזה נקבע מפעם לפעם על ידי פסיקות בית המשפט. רשלנות רפואית  היא גם כאשר נמנעים ממתן טיפול שיש לתת או נותנים טיפול שאסור היה לתת. רשלנות רפואית היא מושג רחב שמתייחס לא רק לרופאים אלא לכל הצוות הרפואי של בתי החולים או קופות החולים וכן למוסד הרפואי עצמו שגם אותו ניתן לתבוע על ידי עו"ד מוסמך לתביעות רשלנות רפואית.

תחת ההגדרה של רשלנות רפואית ניתן למצוא מקרים רבים ומגוונים:  למשל כאשר לא מעניקים טיפול מיומן מספיק ולא מקצועי דיו. או שלא עושים כל מה שניתן  עבור אותו חולה. רשלנות רפואית פירושה גם חוסר הקשבה לתלונות החולה ומכאוביו שיש בהם כדי להצביע על בעיה רפואית. רשלנות רפואית היא כאשר לא מפנים מטופל לביצוע בדיקות שיש בהן כדי לגלות מחלות וזאת למשל בכדי לחסוך כסף למערכת הבריאות. רשלנות רפואית היא  מצב שבו המערכת חושבת קודם על כסף ורק לאחר מכן על בריאות החולה.

קיימים סוגים שונים של רשלנות רפואית:

רשלנות רפואית בדיקת זכאות

מתי טיפול רפואי  או אבחון הוא רשלני?

הסיבות לפגיעות גופניות הן רבות ומגוונות. החיים המודרניים הרגילו אותנו לעשות דברים אחרים מאשר עשינו בעבר. מצד שני, התפתחות הרפואה המודרנית מעניקה לרופאים ולצוותים הרפואיים מגוון גדול של טכניקות ואמצעי טיפול חדשניים מצילי חיים וכאלה שמונעים נזקים ונכויות במקרה של מחלה או פגיעה.

כל מי שזקוק לטיפול רפואי מציל חיים או טיפול אחר, מצפה לקבל מצוותי הרפואה  את הטיפול הטוב ביותר, כולל אמצעים וטכנולוגיות מתקדמות. אם חס וחלילה, הנפגע או החולה, אינם מקבלים את הטיפול המכונה "טיפול סביר" הם זכאים לקבל פיצויים במסגרת תביעה של רשלנות רפואית.

ישנם ארבעה אלמנטים שצריכים להתקיים בעת התרחשות נזק כדי שניתן יהיה לטעון לקיומה של רשלנות רפואית.

קשר רופא – מטופל

על מנת שאדם או מוסד יהיה אחראי על נזק כלשהו, חייב להתקיים קשר מחייב. אנשי מקצוע הרפואה כמו רופאים  וספקי שרות רפואי אחרים יש להם חובה משפטית כלפי מטופליהם: חובת מתן טיפול התואם ועולה בקנה מידה אחד עם התקן – הסטנדרט הרפואי המקובל לטיפול במצבים זהים. ברוב מקרי רשלנות רפואית, קיומה של חובה זו הוא יסוד פשוט להוכיח אותו: כאשר רופא מטפל באישה בהריון, למשל, יש לו חובה כלפי האם והעובר. לבית החולים יש אותה חובה כאשר עובדיה (אחיות, רופאים, צוותים רפואיים) חייבים לטפל או לדאוג לאישה בהריון.את האופי הספציפי של החובה, המכונה לעתים קרובות  "רמת הטיפול" או "מבחן הרופא הסביר"  יותר קשה להוכיח. זה תלוי בתפקידו של איש הצוות הרפואי, אבל זה מנוסח באופן כללי כמו "חובה במתן טיפול במיומנות ואחריות הצפויה והסבירה של בעל המקצוע הרפואי המוסמך בנסיבות דומות".  משמעות הדבר היא כי אחיות חייבות לספק את אותה רמת טיפול הצפויה מאחיות אחרות, ורופאים חייבים לספק באותה רמת הטיפול הצפויה מרופאים אחרים העוסקים באותו תחום רפואי ובמצב דומה.

רשלנות – הפרת חובה

רופא חייב להפר את חובתו כלפי המטופל כדי שיהיה אחראי על נזק בגין רשלנות רפואית. ברגע שמבינים את היקף החובה המדויק, קל להחליט אם התקיימה או לא. אנו פונים למומחיות של רופאים ואנשי מקצוע רפואי אחר כדי לעזור לנו להישאר בריאים. ברוב המכריע של המקרים, ספקי שירותי הבריאות מציעים שירותים מקצועיים ותקינים למטופליהם. אבל טעויות קורות. מתי טיפול רפואי שלא הולך כמתוכנן נחשב לרשלנות רפואית? מהם זכויות המטופל אשר נפגע מטיפול רפואי רשלני?

אם קבלת טיפול רפואי וכתוצאה מטיפול זה הנך סובל מנזקי גוף פיזיים ואו נפשיים, זכותך להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

קשר סיבתי

הקשר הסיבתי הוא ההוכחה שתוצאות הטיפול הרשלני הן הסיבות לגרימת הנזק לנפגע.   וכדי להוכיח את הקשר בין הנזק שנגרם למטופל לבין הרשלנות הרפואית של הנתבע  צריכים שניהם להתקיים. אם הרשלנות היא הסיבה לנזק שנגרם למטופל ואם הוכח ברמה של לפחות 51% שקיים קשר סיבתי בין הרשלנות הרפואית לנזק, קיימת עילה לתביעת רשלנות וקבלת פיצוי.

כדי לבנות תביעה של מקרה רשלנות רפואית, על התובע להוכיח כי קיימת חובה שהנתבע  (קופ”ח, בית חולים או כל ספק שירותי בריאות זה או אחר) לא הצליח לעמוד בה וכשל במתן הטיפול הסטנדרטי והמקובל, וכי טעות זו בעצם גרמה לפגיעה או לנזק לתובע וכי רופא, כירורג או איש צוות רפואי אחר ורשלנותם הרפואית, היא הסיבה לפגיעה בתובע.

הוכחת הקשר הסיבתי יכולה להיות בעיה קשה במקרה של רשלנות רפואית. דבר אחד בטוח, הפגיעות המעורבות בדרך כלל במקרי רשלנות רפואית דורשות הכשרה והבנה רפואית ספציפית, שהאדם הרגיל אולי לא יודע את הקשר לסיבת פגיעות כאלה. חשוב לפנות לעורך דין מומחה ומנוסה לרשלנות רפואית שיכול להעריך את המצב שלך ולעבוד עם מומחים כדי להוכיח קיום קשר סיבתי.

נזק רפואי

האלמנט האחרון הוא נזק. איש מקצוע רפואי עלול להתרשל בעת מתן טיפול, אבל הוא אחראי רק על הנזק שגרם לו. במקרים מסוימים, רופא עלול לפעול ברשלנות, אך המטופל לא סבל מפגיעה ולא נגרם לו נזק. החוק אינו מאפשר זכיה בתביעת רשלנות רפואית אם לא נגרם נזק למטופל.

נזקים כוללים דברים שקל לחשב את עלותם – נזקים ממוניים – כגון אובדן כושר השתכרות, הוצאות טיפול, עזרה סיעודית, קיצור תוחלת חיים, מימון חוות דעת, הוצאות ניידות ועוד. ישנם נזקים כוללים דברים שקשה יותר לחשב את עלותם, כגון : קיצור תוחלת חיים, כאב, סבל, ייסורים ומצוקה נפשית.

נפגעתם מרשלנות רופא, בית חולים אן קליניקה? התקשרו וקבעו שיחת או פגישת יעוץ ללא התחייבות  072-3971638.

מדוע צריך עו"ד מיוחד לתביעות רשלנות רפואית?

בשל המורכבות של הטיפולים הרפואיים והמומחיות הנדרשת מצוותי הרפואה באבחונים ובמתן הטיפולים, מובן לכולם  שתחום העיסוק בתביעות רשלנות הרפואית, הוא מורכב ומסובך ומצריך מיומנות מיוחדת של עורך הדין כדי לטפל בסוגיה זו.  חשוב להדגיש, כי לא בכל מקרה, קיימת עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית ולא כל טעות באבחנה או במתן טיפול רפואי, תחשב כטיפול רשלני.

עורכי דין מתמחים בתחומים מרבים ומגוונים. קיים שוני מהותי בייצוג לקוחות בתחומי תביעה שונים.. הדבר בולט בעיקר בתחום של רשלנות רפואית שברובם מקרים לא קלים להוכחה. רק עו"ד הבקי בדיני רשלנות רפואית ואשר צבר ניסיון רב בתחום זה יכול להביא לתוצאות טובות ללקוח בהגשת תביעת רשלנות רפואית.

תביעה בנושא רשלנות רפואית דורשת ליווי צמוד  מתחילה ועד סוף התהליך מצד עורך הדין המומחה בתחום המשפטי והרפואי. עורך דין שנעזר במיטב הרופאים, כדי לקבל תמונה מדויקת וחוות דעת מתאימה על "הרופא והטיפול הסביר" המתאים לכל מקרה ומקרה.

הפרט החשוב ביותר בתביעת רשלנות רפואית הוא חוות דעת של מומחים רפואיים, התומכים בטענות התביעה. חוות דעת רפואית היא תנאי חשוב מאוד לכל הצלחה בתביעת רשלנות רפואית המוגשת  על ידי עו"ד לבית המשפט.  כמעט בכל מקרה של רשלנות רפואית, יידרש עד מומחה רפואי להוכיח כי הרופא הנתבע התרשל. עו"ד מנוסה לרשלנות רפואית, יודע כיצד למצוא עד רפואי מומחה מוסמך המתמחה בתחום המקרה הרפואי הספציפי שלך, בכדי שייתן חוות דעת שתתמוך בתביעתך שאכן היתה רשלנות רפואית..

ברוב המקרים, רק עורך דין מנוסה לרשלנות רפואית יכול לשכנע מבטחים לשלם מחיר גבוה כדי להסדיר את נושא התביעה. מכיוון שהרבה קורבנות רשלנות רפואית מגיעים להסדר בעניינם בטרם משפט, חשוב שיהיה להם עורך דין שידע להשיג להם  סכום פיצוי מקסימלי.

היתרונות של משרד עורכי דין לרשלנות רפואית סאמי אבו ורדה

משרד עורכי הדין סאמי אבו ורדה, הוא אחד המשרדים הוותיקים והמובילים בארץ בתחום הרשלנות הרפואית. במשרד מיטב עורכי הדין הבקיאים בתחום,  בראשות עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לרשלנות רפואית. האם לא כל עורכי הדין אותו דבר? האם אני לא צריך פשוט עורך דין טוב לנזקי גוף, לתביעה שלי  בנושא רשלנות רפואית? כך שואלים את עצמם אנשים רבים. התשובה היא חד משמעית: לא.

במשפט, כמו ברפואה, אתה צריך מומחה. לנושא מסוים  ובמקרי רשלנות רפואית, אתה באמת צריך מומחה. מדוע? כי  בתיקי רשלנות רפואית מעורבים בדרך כלל בעיות רפואיות מורכבות ושונות מאוד מהנושאים שברוב תיקי נזקי גוף רגילים שמטפלים בהם עורכי דין.  

חברות הביטוח של ספקי שירות רפואי, נוטים לא לכבד עורכי דין שאינם מומחים ומנוסים ברשלנות רפואית.  עוה"ד לרשלנות רפואית מנוסה, יודע כיצד למצוא מומחה רפואי מוסמך במקרה שלך.  משרד עורכי הדין סאמי אבו ורדה עונה במדויק על  המאפיינים הללו. משרד עוה"ד סאמי אבו ורדה צבר ניסיון עשיר של למעלה מ-20 שנה בתביעות בנושא רשלנות רפואית על כל היבטיה.

משרד עוה"ד סאמי אבו ורדה מתמצא בחקיקה ובפסיקה בתחום רשלנות רפואית ואף השיג ללקוחותיו פסיקות תקדימיות ופיצויים הוגנים. צוות המשרד דואג למתן יעוץ ומידע הדרושים ללקוחותיו ומלווה אותם לאורך כל ההליך, החל מבנית התיק הרפואי ואיסוף כל הרישומים הרפואיים, חוות דעת מומחה, הגשת תביעה מסודרת ועד להשגת הפיצויים הנדרשים.

אם את/ה חושבים שהיה לכם או לקרוב שלכם מקרה של רשלנות רפואית חשוב שתיצרו קשר בהקדם עם עו"ד מומחה לרשלנות רפואית. כל עיכוב במקרה זה וכל פעולה ללא ליווי צמוד של עורך דין מומחה לרשלנות רפואית עלולה לגרום לנזק שיפגע בסיכויי התביעה.

עו”ד סאמי אבו ורדה וצוות משרדו מופיעים פעמים רבות בתקשורת: בטלוויזיה, בעיתונות, באינטרנט ובאמצעי מדיה נוספים. המשרד הוביל תקדימים רבים שזכו להתעניינות ציבורית נרחבת, וגרף הצלחות רבות בבתי המשפט.

בררו עמנו האם אתם זכאים לפיצוי כספי בשל רשלנות רפואית או אם יש לכם שאלות בנושא שכר טרחה עו"ד רשלנות רפואית אתם מוזמנים להתקשר למשרדינו עוד היום ולקבוע פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות!

נגישות