תאונות החלקה ונפילה

תאונות החלקה ונפילה

חלק מן הסיכונים הקיימים בחיי היום-יום והעבודה, הן סכנות של החלקה אשר בעקבותיהם נגרם לאדם נזק גוף. במקרים כאלו יש לפעול בהתאם לקבוע בנוקדת הנזיקים. לדוגמה, טבח אשר החליק במקום עבודתו על שמן שהיה על ריצפת המטבח או חומר מחליק אחר, יזכה בדרך כלל בפיצוי כספי בגין נזקי הגוף שנגרמו לו, כתוצאה מההחלקה. כך גם עובר אורח אשר החליק על מים שהיו בחדרי שירותים באולם שמחות או ממשקה שנשפך ברחבת אולם הריקודים יזכה גם הוא בפיצוי בדרך כלל.

הנתונים אשר יילקחו בחשבון בגביית הזכאות לפיצוי בגין תאונה שנגרמה כתוצאה מהחלקה הינם:

  • טבעו של החומר על החליק האדם
  • עיסוקו של אותו אדם בזמן ההחלקה
  • המסמכים הרפואיים בסמוכים להחלקה וכיוצא בזה

תאונה בבריכה

בדרך כלל, בריכה משדרת שלוהה ורוגע והינו מקום בו אנשים מבלים את זמנם נרגעים ונהנים.

אולם, למצער לא אחת נגרמות בבריכה תאונות חלקן אף קטלניות בגינם ניתן לתבוע את מפעילי הבריכה בגין הרשלנות שגרמה לתאונה. לדוגמה, ילד אשר התחזמל בבריכה ומת.

גם למצילים בבריכה קיימית אחריות וחלה עליהם חובה מוגברת לשמור על הביטחון של הרוחצים בבריכה ולמנוע מקרי טביעה לאחרונה פסק בית המשפט העליון פיצויים גבוהים לעזבונו של נער אשר טבע בבריכה וגבה כי הן המצילים, הן הרשות המקומית אשר בשטחה מצויר בריכה והן מפעיליה אחראים לצוות המיותר שנגרם כתוצאה מרשלנות.

גם סיכונים אחרקים קיימים בבריכה דוגמת החלקה בשטח שאינו סמוך לשטח הבריכה עצמה, מזכים בפיצויים.

תאונת נפילה

אדם יכול ליפול בכול מקום:

  • בעבודה
  • ברחוב
  • בבית

לא כל נזק גוף שנגרם כתוצאה מנפילה יזכה בפיצוי במקרה בו נופל אדם בדרכו ברחוב בגלל מדרכה שבורה, בורות וכיוצא בזה, הוא זכאי לפיצוי בגין הנזקים שנגרמו לו מן הרשות המקומית כך גם שעה בה נפגע אדם כתוצאה מנפילה במהלך עבודתו יהיה זכאי לפיצוי הן מהמוסד לביטוח לאומי והן מחברת הביטוח אשר ביטחה את המעביד בביטוח המעבידים.

למשל, אדם אשר נפל מסולם במהלך עבודתו ושבר את רגליו קיבל פיצוי בגין הנכות שנקבעה בוועדה הרפואית בביטוח הלאומי ולאחר מכן פנה בתביעת פיצוי כנגד חברת הביטוח של המעביד .

יש לזכור, קיימים מקרים בהם גם שעה ונפגעים אנשים המבקרים בביתך יוכלו לתבוע אותך תביעה אשר תוכל להיות מטופלת באופן ענייני במידה וערכת פוליסה אישית המכסה בגין תאונות ממין זה.

odot_abuwarda_1b

דילוג לתוכן