עברת תאונה בחו"ל? יש מה לעשות

שתף ב-

זה לא משנה לאן טסת, איזה ביטוח נסיעות היה לך וכמה נזק נגרם בתאונה, בנפילה או בפציעה – חשוב לדעת שעל תאונות בחו"ל אפשר לקבל פיצוי נאה. משרד עו"ד אבו ורדה מלווה את לקוחותיו כבר 30 שנה ומעניק שירות חוצה גבולות. הירידה במחירי הטיסות לחו"ל מובילה יותר ויותר ישראלים לטוס לחו"ל פעם, פעמיים ואפילו שלוש פעמים בשנה. מה שנחשב למותרות יוצאות דופן הפך לחלק בלתי נפרד מסגנון החיים הישראלי ומדובר במגמה מפנקת שרבים רואים בה מבורכת. אך לצד הנאות החיים והחידושים, חלה גם עלייה בכמות התאונות שישראלים עוברים ביעדים אליהם הם טסים.
עו"ד סאמי אבו-ורדה, הנו עו"ד ותיק ומנוסה, מעל 30 שנה בתחום הנזיקין. עו"ד אבו-ורדה מעורב בכל תיק המגיע למשרד, בסניף החיפאי כמו גם בסניף שברמת גן. אנחנו יודעים שאנשים שעברו תאונות או פציעות בחו"ל מרגישים לעיתים אבודים. הם חושבים שאם הביטוח שילם להם פיצוי – זה הכל, ואין מה להשיג מעבר לכך או שאם הביטוח דחה את התביעה שלהם, הם בפני שוקת שבורה ורק מרגישים אשמים שלא בחרו בחברת ביטוח אחרת לפני שיצאו לטיול שלהם.

לעו"ד אבו ורדה ניסיון של מעל 30 שנות הצלחה בתביעות תאונות חו"ל! בכדי לברר מהן זכויותיכם התקשרו וקבעו שיחת או פגישת יעוץ ללא התחייבות 072-3971638.

מהנאה לתאונה

הגעתם ליעד החופשה החלומית שלכם. חזיתם במיטב יצירות האמנות, הקשבתם לקונצרטים הנחשקים, אכלתם במיטב המסעדות המגישות את הקולינריה המקומית המפוארת, טיילתם בפרוזדורי העיר העתיקה שבנה הקיסר התורן, ואבן שפה בולטת או קטנוע של שליח פזיז קטעו את ההנאה ברגע אחד. מעדתם או נפצעתם – והטיול נעצר או הסתיים עם טעם רע.
תאונות הן לעולם לא דבר נעים, בטח לא רצוי. אבל כשנמצאים רחוק מהבית ומהמשפחה, משפת האם שלנו ואפילו מהבירוקרטיה המוכרת (שאנחנו אוהבים כל כך להתלונן עליה), זה קשה עוד הרבה יותר. אבל כמו בכל מקרה בלתי מתוכנן בחיים, גם עם תאונות בחו"ל אפשר להתמודד היטב.

רכשתם ביטוח נסיעות, אבל אינכם מצליחים להתמודד עם האותיות הקטנות? יש פתרון!

גם אם השקעתם בביטוח נסיעות מומלץ, ואולי אף יקר מהאחרים באופן יחסי, יתכן שהעומס המילולי בתנאים המפורטים בפוליסת הביטוח גרם לכם כבר לכאב ראש. יתכן אפילו שהצלחתם להגיע לשיחת טלפון עם סוכן הביטוח, אבל הוא דיבר כל כך הרבה על גובה ההשתתפות העצמית והוועדות הרפואיות, עד כדי כך שכבר התעייפתם מלהקשיב, ואתם מעדיפים לוותר על תביעת הביטוח, ולשאת בהוצאות בעצמכם.
המומחיות שלנו היא לבחון את המקרה ביסודיות ובדקדקנות, ולזהות מבין האותיות הקטנות את גובה הפיצוי המקסימלי המגיע ללקוח. את "כאב הראש" אנחנו לוקחים על עצמנו, ומשאירים ללקוח ראש שקט ופנאי להתענג ולהתרפק על הזכרונות (הנעימים!) מהחופשה. השנים הרבות בהן צברנו ניסיון בתחום הנזיקין, ההצלחות שעומדות לזכותנו ושורת הלקוחות המרוצים שנהנו משירותינו – כל אלה מובילים אותנו במשרד עו"ד אבו-ורדה, פעם אחר פעם, להשגת תוצאות מרשימות עבור לקוחותינו בהליכים משפטיים וטרום משפטיים.

לדעת שמלווה אותך עו"ד ברמה בינלאומית

בראשות המשרד עומד עו"ד אבו-ורדה חבר בארגון האירופאי AEA (Association of European Lawyers), עמותה של עורכי דין אירופאים, המכונה גם AEA International Lawyers Network, שהוקמה בינואר 2004 באירופה, אך מאז התפרש פועלה על רחבי הגלובוס.

המטרה העיקרית של ה- AEA היא הפניית לקוחות בין חברי העמותה. הרעיון העומד בבסיס ההקמה של הארגון הוא לקבל עבודה ממדינות אחרות ולתת שירות טוב יותר ללקוחות. רשת הארגון כוללת משרדי עורכי דין גדולים, משרדים בגודל בינוני (5 עד 15 עורכי דין) ופירמות קטנות אף יותר, מערי בירה ועד עיירות קטנות. ב- AEA חברים משרדים ברוב המדינות העצמאיות בעולם. זוהי רשת עורכי הדין הגדולה בעולם בכל הנוגע למספר המדינות המכוסות. ל-AEA  יש  405 משרדים הכוללים כ -3,000 עורכי דין. ה- AEA קיים חמישה עשר קונגרסים בינלאומיים, בהם השתתפו עורכי דין רבים, ונהנו ממפגשי איכות מקצועיים ומעשירים.

אז את מי תובעים? ממי תוכלו לקבל פיצויים אם נפצעתם בחו"ל?

רבים שנפצעו בחו"ל מוצאים את עצמם "בין הכסאות" ולא יודעים מי אחראי על מצבם. העובדה שטיפלנו במאות תיקים של אנשים שנפצעו או עברו תאונה במהלך הטיול שלהם מאפשרת לנו ללוות בבטחון מלא ולהבהיר כמה שיותר מוקדם את מי בדיוק צריך לתבוע.

טיול מאורגן – תביעת חברת הטיולים

אם בחרתם לצאת לטיול מאורגן בוודאי רציתם "חיים קלים" ובטחתם במומחיות של החברה ממנה הזמנתם את הטיול; לעיתים הגורם שאותו תובעים הוא החבר שארגנה את הטיול – אם יצאתם לטיול מאורגן דרך חברה ישראלית ייתכן בהחלט שאפשר יהיה לתבוע את החברה. טיפלנו במקרים שבהם חברת טיולים מאורגנים ארגנה מסלול מיטיבי לכת למשתתפים מבוגרים או בחרה בכלי רחב שלא התאים לכמות האנשים – במקרים כאלו אפשר להגיש תביעת פיצויים. אם החברה נהגה בצורה תקינה ועשתה כמיטב יכולתה כדי למנוע מראש תאונות או פציעות, ייתכן שלא תהיה עילה להגשת תביעה.
פקודת הנזיקין (עוולת הרשלנות) מפרטת בסעיפים 35 וכן 36 את האחריות של החברות המארגנות. כדאי לדעת: גם אם חתמתם על חוזה בזמן שסגרתם את העסקה, ואולי הסכמתם לסעיף שפוטר את החברה מאחריות, זה לא אומר שאי אפשר לתבוע אותה.

תביעת חברה הממוקמת מחוץ לישראל

אם מי שאשם בפציעה או בתאונה שלכם הוא גורם בחו"ל, תוכלו לתבוע אותו. לא מדובר בתביעה פשוטה, שכן יש להגיש אותה בהתאם לחוקים והדינים המקומיים במדינה שבה נפגעתם. העובדה שמדובר בתהליך מורכב שעלול לקחת זמן, לא מרתיעה אותנו במשרד עו"ד אבו ורדה. העובדה שניהלנו תביעות כאלו בהצלחה לאורך השנים מאפשרת לנו לגשת לתביעה בחו"ל בצורה מקצועית ויעילה.

תאונת דרכים בחו"ל

גרים בישראל ונפצעתם בתאונה במדינה שאליה טיילתם? ברוב המקרים הללו צריך להגיש את התביעה במדינה שבה התרחשה תאונת הדרכים, קחו בחשבון שהפיצויים ייפסקו בהתאם לדין המקומי שנהוג באותה מדינה (שעלול להיות יותר נמוך או גבוה מישראל). קיימים מקרים שבהם הגשת התביעה לא תשתלם, גם אם יפסקו לטובתכם פיצויים.

ברוב המדינות שאליהם ישראלים נוהגים לטייל נהוג ביטוח חובה שמאפשר למי שנפגע בתאונת דרכים פיצויים גם ללא הצורך להוכיח מי אשם בתאונה.

כשביטוח הנסיעות לחו"ל פשוט לא מספיק

לפעמים, בין אם בגלל חוסר תשומת לב, תחושת ביטחון מוגזמת, ההנחה ש"לי זה לא יקרה", אנו עדים למקרים של לקוחות שלא יכולים ליהנות מפיצוי הולם ומכיסוי ביטוחי בגובה הרצוי, ויש צורך בתביעה. עבור הלקוח הישראלי, תביעה של גורמים בחו"ל (בעיקר אם מדובר במוסדות רשמיים בעלי בירוקרטיה מסובכת וסוללת עורכי דין מרשימה ומאיימת) עשויה להיות מאוד מרתיעה, בעיקר לאור פערי השפה, התרבות, החוקים והתמשכות התהליכים.
בתור משרד עורכי דין המקושר לרשת בינלאומית (AEA), יש בידינו הכלים לסייע ולשרת כל לקוח המעוניין והנדרש, בשל מצבו הרפואי, לתבוע את הגוף שאמור לפצות אותו, במדינה זרה. אנו עושים זאת בסיוע רב של ארגון ה-AEA, וכן עובדים בשיתוף פעולה עם עורכי דין מהמדינה בה מתקיים ההליך המשפטי, מתוך ההנחה הברורה, שאין מי שמכיר את מערכת המשפט המקומית יותר מאשר המשפטן המקומי, קל וחומר מקצוען אשר חבר בעצמו בארגון מקצועי מכובד.

אנחנו יודעים שהחופשה שלכם כבר נהרסה, אבל לפחות תוכלו לקבל עליה פיצוי הולם. אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר כדי לתאם פגישת ייעוץ שבה תוכלו להתחיל לקבל מידע על התהליך וגובה הפיצויים הצפויים.

דילוג לתוכן