עו"ד לתאונות דרכים

שתף ב-

תאונות דרכים מתרחשות לצערנו בכל יום, הן יכולות לקרות לכל אחד ואחת מאתנו. בדרכים נהרגים בכל שנה 300-400 בני אדם ועשרות אלפים נפצעים. אלפים מוגדרים כפצועים בינוני-קשה ועשרות אלפים פצועים קל על פי ההגדרה הרפואית, אבל למעשה גם הם סובלים מאוד. כל משפחות ההרוגים והפצועים וכל הצדדים המעורבים בתאונות הדרכים עוברים טראומה קשה מעבר לפגיעות הפזיות ולאובדן הכנסה, הן סובלות לא פעם מפגיעה נפשית ומסבל שנשמר שנים רבות.

לעו"ד אבו ורדה נסיון של מעל 30 שנות הצלחה בתביעות תאונות דרכים! בכדי לברר מהן זכויותיכם התקשרו וקבעו שיחת או פגישת יעוץ ללא התחייבות 072-3971638.

מהי תאונת דרכים?

הגדרת תאונת דרכים על לפי החוק: "מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה". החוק גם מפרט מהו מאורע, נזק גוף, מהו שימוש ברכב ומהו רכב מנועי.

תאונת דרכים מתרחשת בכל פעם שאדם נפגע מרכב כנוסע, כנהג או כהולך רגל. יחד עם זאת החוק מרחיב את המונח "תאונת דרכים" למצבים שונים מעבר למובן הקלאסי. כך למשל, אדם שבאמצע דרכו נגרם לו תקר בגלגל ונפגע בעת החלפת גלגל או ניכווה כתוצאה מפריצת מים רותחים מהמאייד (רדיאטור) של כלי הרכב נגרם לו נזק גופני, ייחשב כנפגע בתאונת דרכים.
מהי תאונת דרכים

 • אירוע שבו היה מעורב רכב מנועי, לרבות אופנוע, רכבת, אוטובוס וכו’.
 • האירוע גרם לנזק גוף.
 • במקרה שהנפגע הוא הנהג – הנהיגה הייתה עם רישיון תקף לסוג הרכב.
 • נהיגה עם תעודת ביטוח תקפה לסוג הרכב ולמועד התאונה.

תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה:

חשוב לדעת: תאונת דרכים יכולה להיות גם תאונת עבודה. כלומר תאונת הדרכים תהפוך בהגדרתה גם לתאונת עבודה במידה והתרחשה לאדם בעבודתו או בדרכו אליה או ממנה לביתו. מצב זה, עונה כנדרש הן על ההגדרה של "תאונת דרכים" והן על ההגדרה של "תאונת עבודה". במקרה זה באמצעות עורך דין לתאונות עבודה ולתאונות דרכים, יכול וזכאי הנפגע לתבוע גם את המוסד לביטוח לאומי וגם את חברת הביטוח שביטחה את הרכב בו עשה שימוש או ממנו נפגע. תאונת דרכים יכולה להיות תאונת עבודה אם ארעה לאדם בעבודתו או בדרכו אליה או ממנה לביתו. מצב זה, עונה כנדרש הן על ההגדרה של “תאונת דרכים” והן על ההגדרה של “תאונת עבודה” ועל כן זכאי הנפגע בגופו לתבוע הן את המוסד לביטוח לאומי והן את חברת הביטוח שביטחה את הרכב בו עשה שימוש. כל נפגע שנגרם לו נזק גוף כתוצאה מתאונת דרכים מגיעות לו זכויות שנקבעו על ידי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. התנאים הבסיסיים להכרה:

חוק הפיצויים לנפגעי דרכים

היה ונפגעת בתאונת דרכים חל עליך חוק מיוחד, “חוק הפיצויים לנפגעי דרכים” המסדיר את הפיצוי המגיע לך.

הייחוד בחוק הזה, הוא שאין שאלה מי אשם בתאונה והוא קובע אחריות מוחלטת ועוסק רק בשאלת הפיצוי.

תאונות דרכים אינן תאונות במובן הקלאסי אלא, לדוגמה:

 • גם אם נפגעת במהלך כניסה או יציאה מהרכב
 • במידה והייתה בחניה של והרכב, וכולה.

גם תאונת עבודה יכולה להיות תאונת דרכים במידה והיא נופלת תחת ההגדרה של תאונת דרכים כםי שקובע החוק.

לדוגמה, נהג אשר במהלך היציאה מהרכב טרק את הדלת על ידו הוכר כנפגע תאונת דרכים והיה זכאי לפיצוי מכוח החוק. יודגש גם במידה ונסעת ברכב של הנהג בו לא היה ביטוח או רישיום נהיגה בתוקף, עדיין בדרך כלל, תהיה זכאי לפיצוי.

בית לוינשטין

בית חולים לוינשטין ממוקם ברעננה, מוסד רפואי ייחודי המטפל ב:

 • נפגעים הסובלים מחבלות ראש קשות
 • אנשים בהם שיתוק שנפגעו בין היתר בתאונות דרכים או תאונות אחרות שהביאו למצב רפואי קשה

היה ונפגעת בתאונה שגרמה לפגיעת רשא קשה אשר משפיעה על התפקוד והמצריכה אותך לקבלת טיפולים שיקומיים שונים לדגומה:

 • טיפולים פיזוטרפיים
 • טיפולים הידרוטרפיים
 • טיפולי ריפוי ועיסוק

מי שצריך לשאת בתשלום ההוצאות הרפואיות הללו מ-א’ עד ת’, הינו המזיק כך במקרה של תאונת דרכים חברת הביטוח המבטחת בביטוח חובה באמצעות קופת החולים או בדרך של “תשלום תכוף” או שמקרה של תאונה שאינה תאונת דרכים, חברת הביטוח הרלוונטית.

ראש נזק מרכזי הבא לידי ביטוי בחישוב הפיצוי לנפגע בתאונה, בעיקר מי שנפגע פגיעת ראש קשה, הינו ראש נזק הדן בהוצאות הרפואיות הנדרשות בעבר ובעתיד. וכן העזרה המקצועית הנדרשת.

רגע התאונה ומה צריך לעשות מיד אחריה

כל אחד, הולך רגל או נהג ונוסע ברכב, יכול בכל רגע נתון, להיות מעורב בתאונת דרכים. התאונה ברגע הראשון, ולא חשובה מידת הפציעה, היא הלם וטראומה קשה לכל המעורבים. לכן, חשוב מאוד לשמור על קור רוח ולא לאבד עשתונות.

 • צעד ראשון: לפנות לקבלת טיפול רפואי בחדר המיון הקרוב למקום התאונה. במקרה של פגיעה קלה והטיפול אינו דחוף אפשר לפנות לקופת חולים. בקבלת הטיפול יש לפרט את כל התלונות הגופניות והכאבים שיש לך. תלונה שלא תירשם בפניה הראשונה, יהיה קשה מאוד לצרפה לתביעה מאוחר יותר. חשוב: שמור היטב את כל המסמכים הרפואיים והאחרים הקשורים לתאונה.
 • צעד שני: לפנות ללשכת התנועה של משטרת ישראל לקבלת “אישור משטרה” בו יופיעו כל פרטי התאונה, המעורבים ופרטי הביטוח של כולם.
 • צעד שלישי: לחפש עורך דין המתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים. רצוי ליצור קשר עם עוה"ד מהר ככל האפשר לקבלת תדרוך. אם אתה מאושפז ואינך יכול להגיע אל עו"ד מחמת מצבך הרפואי, דאג שעורך הדין יגיע אליך.
 • צעד רביעי: אל תדבר עם חוקרי חברות הביטוח ואל תשתף פעולה איתם. הם לא באו לעזור לך. אל תתרשם מדיבורם היפה והמתחשב. אל תיפול בפח שנציגי חברות הביטוח טומנים לך ואל תמסור להם פרטים. שלח אותם לעורך הדין שלך.את מי תובעים לאחר תאונת דרכים?נפגע, בהיותו נוסע, נהג או הולך רגל, זכאי לקבל פיצויים בגין נזקי הגוף ו/או הנפש שנגרמו לו בתאונה. זכאות זו אינה שוללת את זכותו של הנפגע לתגמולי ביטוח נוספים ושונים מפוליסות ביטוח אחרות המכסות את המקרה. למשל – ביטוח מנהלים, ביטוח חיים, ביטוח אובדן כושר עבודה או ביטוח תאונות אישיות.התביעה בגין נזק גוף בתאונת דרכים תוגש לחברת הביטוח אשר ביטחה בביטוח חובה את הרכב בו שהה הניזוק בעת התאונה. במקרה של נפגע שהיה הולך רגל בעת התאונה, תוגש התביעה לחברת הביטוח של הרכב הפוגע.

טיפול משפטי נכון בתאונות דרכים

עו"ד סאמי אבו ורדה, בקיא בתביעות של תאונות דרכים ונזקי גוף מציין כי טיפול בנפגעי תאונות דרכים יכול להימשך מכמה חודשים ועד לכמה שנים. ככל שהפגיעה הגופנית קשה יותר, כך הטיפול בתיק יארך זמן רב יותר. כדי להשיג את מירב הזכויות והפיצויים לא גומרים את התיק ולא מסכמים את הפיצויים, בטרם התגבש לחלוטין המצב הרפואי והפך ליציב ולצמיתות.

לדברי עורך הדין סאמי אבו ורדה, אין להתפתות להצעות פשרה מהירות בטרם התייצב המצב הרפואי. כאשר קיים סיכון לנכות, יש לדרוש מינוי מנוסה בלתי תלוי להערכת הנכות. לדבריו, גם כשעו"ד שלך מציע לך פשרה, אל תסכים מיד “תישן על זה”, תחשוב ותשקול את ההצעה. זכותך אף להתייעץ עם עורך דין נוסף בטרם תחליט, בדומה לזכות להיוועץ עם רופא נוסף, בטרם אדם מסכים לעבור ניתוח. לסיכום, זכויותיך בעקבות פגיעתך בתאונת דרכים הן זכות מלאה בדין ולא חסד שעושה עמך חברת הביטוח. הכוח הוא בידיך ולא בידי חברות הביטוח. זכותך להליך הוגן בבית המשפט היא זכות חוקתית בסיסית.

מה היתרון של משרד עו"ד סאמי אבו ורדה

משרד עוה"ד סאמי אבו ורדה, מתמחה מזה למעלה מ- 20 שנה בייצוג נפגעי תאונות דרכים בכל התחומים. עורכי הדין של המשרד פועלים למימוש מלוא הזכויות של הלקוחות מחברות הביטוח ומשאר הגופים המעורבים.
עורך הדין סאמי אבו ורדה מתחייב ללקוחותיו לנהל את המשא ומתן על הפיצויים מנקודת מבטו של הנפגע ובעת הצורך לייצג אותו בבית המשפט, שם כבר זכה עו"ד סאמי אבו ורדה בתקדימים משפטיים.
במשרד מלווים את הנפגעים בתאונת דרכים, מהרגע הראשון ועד לסיום הטיפול המשפטי ודואגים לקבלת כל הזכויות עד השקל האחרון.
במשרד עורכי הדין סאמי אבו ורדה צברו במהלך השנים ידע רפואי נרחב (בנוסף לידע המשפטי) ומערכת קשרים ענפה עם מיטב המומחים הרפואיים מתחומים שונים מכל המוסדות הרפואיים בארץ, זאת לצורך מתן חוות דעת, תשובות לשאלות רפואיות הנלוות לשאלות המשפטיות, הקשורות לתביעות תאונות דרכים. כל הידע והניסיון שנצבר במשרדו של עוה"ד סאמי אבו ורדה מיועד לסייע ללקוחות נפגעי תאונת דרכים וגם תאונות דרכים שהן בקטגוריה של תאונות עבודה.

אם נפגעת בתאונת דרכים פנה למשרדינו עוד היום וקבע פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות!

שאלות ותשובות בנושא תאונות דרכים

במקרה של תאונת דרכים תובעים את ביטוח החובה של הרכב בו נסע הנפגע או הרכב שדרס את הנפגע. כאשר אין ביטוח חובה, ניתן לתבוע את קרנית במקרים מסוימים.

יש לפנות באופן מידי לקבלת טיפול רפואי, להודיע למשטרה ולשמור את כל המסמכים.

שכר הטרחה נע בין 8% בתוספת מע"מ עד 13% ומע"מ. גובה שכר הטרחה, תלוי בשלב בו מסתיימת התביעה.

ראשית שולחים מכתב לחברת הביטוח ובהמשך מגישים תביעה לבית המשפט.

הפיצוי הינו בהתאם לנזק שנגרם לנפגע ומשתנים נוספים מאדם לאדם לפי נתונים אישיים .

 

 

 

עד 7 שנים מיום אירוע התאונה. אם מדובר בקטין שנפגע אז ניתן להגיש תביעה 7 שנים מהגיעו לגיל 18.

 

 

 

במקרה שלרכב שבו נהגת היה ביטוח חובה אז ניתן לתבוע

 

 

 

כן. זה אפשרי רק במקרה וברכב שלך אין ביטוח חובה והנהג הפוגע אשם בתאונה .

 

 

 

מאמרים בנושא תאונות דרכים

דילוג לתוכן