עו”ד לתאונות דרכים

תאונות דרכים מתרחשות לצערנו בכל יום, הן יכולות לקרות לכל אחד ואחת מאתנו. בדרכים נהרגים בכל שנה 300-400 בני אדם ועשרות אלפים נפצעים. אלפים מוגדרים כפצועים בינוני-קשה ועשרות אלפים פצועים קל על פי ההגדרה הרפואית, אבל למעשה  גם הם סובלים מאוד. כל משפחות ההרוגים והפצועים וכל הצדדים המעורבים בתאונות הדרכים עוברים  טראומה קשה מעבר לפגיעות הפזיות ולאובדן הכנסה, הן סובלות לא פעם מפגיעה נפשית ומסבל שנשמך שנים רבות.

מהי תאונת דרכים ומתי היא גם תאונת עבודה?

הגדרת תאונת דרכים על לפי החוק: "מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה". החוק גם מפרט מהו  מאורע, נזק גוף, מהו שימוש ברכב ומהו רכב מנועי.

תאונת דרכים מתרחשת בכל פעם שאדם נפגע מרכב כנוסע, כנהג או כהולך רגל. יחד עם זאת החוק מרחיב את המונח "תאונת דרכים" למצבים שונים מעבר למובן הקלאסי. כך למשל, אדם שבאמצע דרכו נגרם לו תקר בגלגל ונפגע בעת החלפת גלגל או ניכווה כתוצאה מפריצת  מים רותחים מהמאייד (רדיאטור) של כלי הרכב נגרם לו נזק גופני, ייחשב כנפגע בתאונת דרכים.

חשוב לדעת: תאונת דרכים יכולה להיות גם תאונת עבודה. כלומר תאונת הדרכים תהפוך בהגדרתה  גם לתאונת עבודה במידה והתרחשה לאדם בעבודתו או בדרכו אליה או ממנה לביתו. מצב זה, עונה כנדרש הן על ההגדרה של "תאונת דרכים" והן על ההגדרה של "תאונת עבודה". במקרה זה באמצעות עורך דין מומחה לתאונות עבודה ולתאונות דרכים, יכול וזכאי הנפגע לתבוע גם את המוסד לביטוח לאומי וגם את חברת הביטוח שביטחה את הרכב בו עשה שימוש או ממנו נפגע.

רגע התאונה ומה  צריך לעשות מיד אחריה

כל אחד, הולך רגל או נהג ונוסע ברכב, יכול בכל רגע נתון, להיות מעורב בתאונת דרכים. התאונה ברגע הראשון, ולא חשובה מידת הפציעה, היא הלם וטראומה קשה לכל המעורבים. לכן, חשוב מאוד לשמור על קור רוח ולא לאבד עשתונות.

  • צעד ראשון: לפנות לקבלת טיפול רפואי בחדר המיון הקרוב למקום התאונה. במקרה של פגיעה קלה והטיפול אינו דחוף אפשר לפנות לקופת חולים. בקבלת הטיפול יש לפרט את כל התלונות הגופניות והכאבים שיש לך. תלונה שלא תירשם בפניה הראשונה, יהיה קשה מאוד לצרפה לתביעה מאוחר יותר. חשוב: שמור היטב את כל המסמכים הרפואיים והאחרים הקשורים לתאונה.

  • צעד שני: לפנות ללשכת התנועה של משטרת ישראל לקבלת “אישור משטרה” בו יופיעו כל פרטי התאונה, המעורבים ופרטי הביטוח של כולם.

  • צעד שלישי: לחפש עורך דין המתמחה בייצוג נפגעי תאונות דרכים. רצוי ליצור קשר עם עוה"ד מהר ככל האפשר לקבלת תדרוך. אם אתה מאושפז ואינך יכול להגיע אל עו"ד מחמת מצבך הרפואי, דאג שעורך הדין יגיע אליך.
  • צעד רביעי: אל תדבר עם חוקרי חברות הביטוח ואל תשתף פעולה איתם. הם לא באו לעזור לך. אל תתרשם מדיבורם היפה והמתחשב. אל תיפול בפח שנציגי חברות הביטוח טומנים לך ואל תמסור להם פרטים. שלח אותם לעורך הדין שלך.

טיפול משפטי נכון בתאונות דרכים

עו"ד  סאמי אבו ורדה, מומחה לתביעות של תאונות דרכים ונזקי גוף מציין כי טיפול בנפגעי תאונות דרכים יכול להימשך מכמה חודשים ועד לכמה שנים. ככל שהפגיעה הגופנית קשה יותר, כך הטיפול בתיק יארך זמן רב יותר. כדי להשיג את מירב הזכויות והפיצויים לא גומרים את התיק ולא מסכמים את הפיצויים, בטרם התגבש לחלוטין המצב הרפואי והפך ליציב ולצמיתות.

לדברי עורך הדין סאמי אבו ורדה, אין להתפתות להצעות פשרה מהירות בטרם התייצב המצב הרפואי. כאשר קיים סיכון לנכות, יש לדרוש מינוי מומחה בלתי תלוי להערכת הנכות. לדבריו, גם כשעו"ד שלך מציע לך פשרה, אל תסכים מיד “תישן על זה”, תחשוב ותשקול את ההצעה. זכותך אף להתייעץ עם עורך דין נוסף בטרם תחליט, בדומה לזכות להיוועץ עם רופא נוסף, בטרם אדם מסכים לעבור ניתוח.

לסיכום, זכויותיך בעקבות פגיעתך בתאונת דרכים הן זכות מלאה בדין ולא חסד שעושה עמך חברת הביטוח. הכוח הוא בידיך ולא בידי חברות הביטוח. זכותך להליך הוגן בבית המשפט היא זכות חוקתית בסיסית.

מה היתרון של משרד עו"ד סאמי אבו ורדה

משרד עוה"ד סאמי אבו ורדה, מתמחה מזה למעלה מ- 20 שנה בייצוג נפגעי תאונות דרכים בכל התחומים. עורכי הדין של המשרד פועלים למימוש מלוא הזכויות של הלקוחות מחברות הביטוח ומשאר הגופים המעורבים.

עורך הדין סאמי אבו ורדה מתחייב ללקוחותיו לנהל את המשא ומתן על הפיצויים מנקודת מבטו של הנפגע ובעת הצורך לייצג אותו בבית המשפט, שם כבר זכה עו"ד סאמי אבו ורדה בתקדימים משפטיים.

במשרד מלווים את הנפגעים בתאונת דרכים, מהרגע הראשון ועד לסיום הטיפול המשפטי ודואגים לקבלת כל הזכויות עד השקל האחרון.

במשרד עורכי הדין סאמי אבו ורדה צברו במהלך השנים  ידע רפואי נרחב (בנוסף לידע המשפטי) ומערכת קשרים ענפה עם מיטב המומחים הרפואיים מתחומים שונים מכל המוסדות הרפואיים בארץ, זאת לצורך מתן חוות דעת, תשובות לשאלות רפואיות הנלוות לשאלות המשפטיות, הקשורות לתביעות תאונות דרכים. כל הידע והניסיון שנצבר במשרדו של עוה"ד סאמי אבו ורדה מיועד לסייע ללקוחות נפגעי תאונת דרכים וגם תאונות דרכים שהן בקטגוריה של תאונות עבודה.

אם נפגעת בתאונת דרכים פנה למשרדינו עוד היום וקבע פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות!

מאמרים בנושא תאונות דרכים

  • מהי תאונת דרכים?

    במקרה של תאונה את מי תובעים?מתי תאונת דרכים תהיה גם תאונת עבודה? כל מה שצריך לדעת הגדרת תאונת דרכים לפי החוק הינה: “מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה”. החוק גם מפרט מהו  מאורע, נזק גוף, מהו שימוש ברכב ומהו רכב מנועי. תאונת דרכים מתרחשת בכל פעם שאדם נפגע מרכב אם כנוסע, כנהג או כהולך רגל. יחד עם זאת החוק מרחיב את המונח “תאונת דרכים” למצבים שונים מעבר למובן הקלאסי. כך למשל, אדם שבאמצע דרכו נגרם לו תקר בגלגל ונפגע בעת החלפת גלגל  או ניכווה כתוצאה מפריצת  מים רותחים מהמאייד (רדיאטור) של כלי הרכב נגרם המשך לקרוא…

נגישות