רשלנות רפואית של צוות מד”א

רשלנות רפואית של צוות מד”א ושירותי נט”ן

צוות רפואת החירום מהווה חוליה חיונית בשרשרת ההישרדות ותפקידו לעצור את המשך הידרדרות מצבו של החולה או הפצוע באמצעות הענקת טיפול רפואת חירום בסיסית וחיונית והעברת החולה או הפצוע לצוות רפואי מתקדם יותר. צוות רפואת החירום נהנה מתפקיד רפואי חשוב מאוד שבמקרים מסוימים אמור לסייע בהצלת חייהם של רבים. החייאה, מתן שוק חשמלי, פתיחת נתיב אוויר, טיפול במקרים גינקולוגיים דחופים, עזרה ראשונה לנשים הרות או עצירת דימום חיצוני הם רק דוגמא למקרים בהם תפקידו של חובש רפואת חירום הוא קריטי.

לאור החשיבות העליונה הטמונה בתפקיד זה דואג משרד הבריאות ו/או מי מטעמו להעביר לצוות רפואת חירום [רופאים, חובשים ומתנדבים] הכשרה רפואית בסיסית עקבית ואינטנסיבית בניסיון לשמור על רמת מקצועיות גבוה בכל הקשור למתן עזרה ראשונה וכו’.

תביעות משפטיות כנגד צוות מד”א ושירותי נט”ן מוגשות לרוב בטענה לרשלנות באי קיום ההוראות הרפואיות המקובלות במהלך מתן השירות ו/או במהלך פינוי החולה או הפצוע מזירת האירוע לקבלת טיפול רפואי במוסד אחראי יותר.

משרדנו טיפל במספר רב של תביעות כנגד מד”א ובכללם תביעה שהוגשה לאחרונה בבית משפט השלום בחיפה במסגרתה נטען, בין היתר, כי הצוות לא פינה כראוי אישה בהריון (שבוע 35) שדיממה לבית החולים, דבר שהביא למותה של התינוקת שנולדה.
כתב התביעה בפרשה הנ”ל חושף שורה של אירועים ומחדלים של צוות מד”א הן במהלך קבלת הקריאה הראשונה, עיכוב בהגעה לזירת האירוע, טיפול רפואי רשלני באישה הרה שנבע מחוסר ניסיונם של המתנדבים, התעלפות אחת המתנדבות במקום דבר שגרם לעיכוב בפינוי וכו’.

כתבה שפורסמה בנושא: רשלנות רפואית של מד”א

על כן משרדנו מציע לכל מי שחווה על בשרו רשלנות במהלך פינויו ע”י מד”א ו/או שירותי נט”ן ונגרמו לו בעקבות כך נזקי גוף כלשהם, לברר שאלת הרשלנות הרפואית עד תום וליצור קשר עם משרדנו ונשמח לקבוע פגישת ייעוץ ללא מחוייבות.

משרדנו נחשב מהמשרדים המובילים והוותיקים ביותר בתחום הרשלנות הרפואית תחום הדורש ניסיון רב והתמחות מיוחדת. במשרד מחלקה מקצועית ברשלנות הרפואית, העובדת בשיתוף פעולה הדוק עם מומחים רפואיים מהשורה הראשונה בישראל, המלווים את מכלול פעילותה.

odot_abuwarda_1b

דילוג לתוכן