רשלנות רפואית בטיפולי שיניים

הלכת לרופא שיניים כדי לשפר את המצב, לטפל בחור, לעשות סתימה, אולי טיפול שורש, ליישר שיניים או לפתור בעיה אחרת והמצב נהפך לגרוע יותר? זה הזמן למצוא עורך דין שמטפל ברשלנות רפואית של רופא שיניים או עורך דין לרשלנות אורטודנטית.

לעו"ד אבו ורדה נסיון של מעל 30 שנות הצלחה בתביעות רשלנות רפואת שיניים! בכדי לברר מהן זכויותיכם התקשרו וקבעו שיחת או פגישת יעוץ ללא התחייבות  072-3971638.

אנחנו במשרד עו"ד אבו ורדה יודעים שהשיניים הן נושא רגיש. עד שמפנים את הזמן, מגיעים למשרד הרופא ומשלמים לו סכומי כסף גדולים על טיפול שיניים, כולנו מצפים שהתוצאה תהיה מעולה והשיניים שלנו יהיו במצב טוב. אלפי התיקים שליווינו ברשלנות ברפואת שיניים מוכיחים שהמצב לא תמיד כך ושרשלנות של רופאי שיניים ככל הנראה נפוצה ממה שהציבור מודע אליו.

בעוד שסתימה שנפלה יכולה להוות אי נוחות שאפשר להתמודד איתה בקלות יחסית, ישנן בעיות חמורות עם השלכות לטווח הרחוק – החל מעקירת השן הלא נכונה, השתלת שיניים שנעשתה בצורה לא נכונה, בחירת טיפול אורתודנטי שגוי ועוד בעיות שגורמות לנזקים רפואיים של ממש ועוגמת נפש.

בדיקת זכאות רשלנות רפואית
בדיקת זכאות רשלנות רפואית

מהי רשלנות רפואית ברפואת שיניים?

ככלל, רפואת שיניים נחשבת ל"מותרות" – לא מדובר בדרך כלל בטיפולי חירום אלא בטיפולים שלא הכרחיים לבריאות ושנעשים לפי בקשת המטופל שקובע לעצמו תור. אז נכון, אף אחד (כמעט) לא אוהב ללכת למרפאת רופא שיניים, אבל אנחנו אלו שמתקשרים לקבוע לעצמנו תור והולכים כי אנחנו יודעים שזה חשוב לטפל בשיניים.

בעוד שקיימים טיפולים אסתטיים שיכולים להיות פחות מוצלחים מהרגיל, כמו למשל הלבנת שיניים שלא הלבינה ברמה שעליה חלמתם, יש טיפולים אסתטיים ורפואיים שיכולים לגרום לנזק רפואי, כאבים ועוד עוגמת נפש ממשית. במקרים כאלו, אפשר להתחיל לדבר על רשלנות רפואית. רבים חושבים שרשלנות בטיפולי שיניים נובעת מביצוע רשלני של הפעילות הרפואית, אך למעשה מדובר רק בסוג רשלנות אחד.

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים

אם אתם מרגישים שנגרם לכם עוול במהלך טיפול שיניים, כדאי שתכירו את סוגי הרשלנות הנפוצים ותבינו לאיזו קטגוריה אתם משתייכים.

טיפול שיניים מחוץ לתחום ההתמחות של הרופא

רבים חושבים שרופא שיניים טוב ומנוסה יכול לטפל בכל בעיית שיניים, אך אלו שמתמחים בתחום מבינים שמדובר בעולם שלם ושקיימים תחומי התמחות רבים ומשמעותיים. לימודים, מבחנים ותעודות (הסמכות) הם חלק מהמסע להתמחות ברפואה ולא מדובר בדבר שיש להקל בו ראש.

אם הרופא שעשה לכם את טיפול השיניים לא התמחה באותו טיפול וחרג מסמכותו המקצועית, בהחלט ייתכן שמדובר ברשלנות. האם זה אומר שברגע שרופא שאינו מומחה לטיפולי שורש לא יכול לבצע אותם? לא בהכרח, אבל במקרים מסוימים העובדה שהרופא לא הפנה למומחה יכולה להיות עילה לפיצויים בגובה מאות אלפי שקלים.

טיפול רשלני – רשלנות בטיפול השיניים עצמו

גם אם הלכתם לרופא שיניים מעולה, שמתמחה בדיוק בבעיה שיש לכם ושהוא העניק לכם את כל המידע על הבעיה והטיפול מראש ואפילו אם שילמתם סכומי עתק, תמיד עלולות לצוץ בעיות במהלך הטיפול עצמו. כולנו בני אדם, תקלות מתרחשות, אז איך יודעים אם בעיה בטיפול שלכם היא פשוט חוסר מזל או אולי רשלנות רפואית לכל דבר ועניין? בתי המשפט מתייחסים ל"רופא הסביר" – דמיינו לעצמכם דמות של רופא שיניים סביר ואחראי, מה הוא היה עושה בטיפול השיניים שלכם? אם אחת מהפעולות במהלך הטיפול לא היתה סבירה, ונגרם לכם נזק רפואי, בהחלט ייתכן שיש לכם עילה להגשת תביעה לפיצויים.

טיפול שיניים ללא הסכמה של המטופל\ת

מונח ה"הסכמה מדעת" משמעותי בתחום הרשלנות הרפואית. בעוד שקיימים מקרים שבהם חייבים לעשות הליך רפואי כדי להציל את חייו של המטופל, כשאנחנו מדברים על רפואת שיניים זה ברור שאין שום מקום לטיפול ללא הסכמה ושחשוב להעניק למטופל את המידע על האבחנה הרפואית והטיפול המוצע. לעיתים יש למטופל בחירה בין אופציות שונות, או שהוא יכול להמתין עם הטיפול או לגשת למומחה אחר. מצופה מרופאי שיניים לנהוג בשקיפות והוגנות מול המטופלים ולהעניק לכם את כל המידע כדי לבצע את ההחלטה הטובה ביותר לעצמם.

אם הרופא לא סיפר לכם על סיכונים, חלופות לטיפול או כל מידע אחר שרלוונטי לטיפול השיניים שעברתם – בהחלט ייתכן שמדובר ברשלנות.

באותו הקשר, של הבנת המטופל והתייחסות רצינית ומקצועית אליו, אפשר לציין גם את הצורך בהפניית המטופל למומחים רלוונטיים, במידת הצורך.

רשלנות רפואית בטיפולים אורתודנטיים

אורתודנטיה נחשבה בעבר למותרות שרק מעטים יכולים להרשות לעצמם, אך לאורך השנים יותר ויותר אנשים בחרו להשקיע ביישור שיניים וניגשים לאורתודנטים כדי לשדרג את החיוך או לתקן עקמומיות בשיניים.

עד פה, הכל טוב ויפה, ומרבית הטיפולים מסתיימים בהצלחה. עם זאת, כדאי לדעת שלעיתים יישורי השיניים מסתיים בעיוות שלם של הפה.

תחום האורתודנטיה דורש התמחות ארוכה, הכל כדי להתאים את הטיפול לפציינט, לדעת באיזה אופן ליישר את שיניו ולעשות הכל כדי להשיג תוצאה אסתטית ככל הניתן. אם במקרה שלכם לא נעשתה עבודת הכנה טובה, או שאולי המעקב לא היה יסודי מספיק, בהחלט ייתכן שהיה מדובר ברשלנות.

מקרים של רשלנות בטיפול אורתודנטי שליווינו בהגשת תביעות על רשלנות רפואית:

  • בחירה בשיטת טיפול שגויה שגורמת לנזק
  • חוסר התאמת הטיפול למבנה הלסת
  • רופא שלא לקח בחשבון את הרגישות לחומרים של המטופל

רשלנות רפואית בהשתלות שיניים

תחום של השתלות שיניים הוא תחום שלם של התמחות שדורש לימודים, הסמכות והתמקצעות. אם הגעתם לכאן, בוודאי כבר הבנתם שאם "סתם רופא שיניים" ללא הסמכות עשה לכם השתלה, כנראה מדובר ברשלנות. אבל מה עושים אם הלכתם לרופא מומחה בהשתלות, שהעניק לכם מראש את כל המידע על הסיכונים ובכל זאת ההשתלה לא צלחה או גרמה לנזק? במקרים רבים יש מה לעשות ובהחלט ייתכן שמדובר ברשלנות.

בעוד שהפרסומות להשתלות שיניים חיוביות ומספרות על השתלות מושלמות ביום אחד, המציאות שאנחנו נתקלים בה לעיתים שונה. חלק מההשתלות לא מחזיקות מעמד, אחרות יכולות לגרום לכניסת שתל לחלל הסינוסים וכך גורמות לסינוסיטיס ועוד בעיות ואי נעימויות שצצות.

כמה פיצויים מגיעים על רשלנות רפואת שיניים?

אנחנו במשרד עו"ד סאמי אבו ורדה ליווינו אלפי קליינטים שסבלו מנזקים בעקבות טיפולי שיניים. בעוד שחלקם עברו חוויה קלה יחסית כמו סתימה שהשתבשה וזכו לפיצויים בגובה 60,000 ₪, קיימים מקרים אחרים של נזק רפואי ועוגמת נפש משמעותית שהובילו לפיצויים במעל ל-200,000 ₪. אנחנו יודעים שנגרמה לכם אי נעימות, בלשון המעטה, ושאם הגעתם לקרוא את השורות האלו כנראה סבלתם בדרך, אבל מקווים שהסכום המקסימלי שאנו נעשה את כל המאמצים להשיג עבורכם יעניק לכם סיבה לחייך.

בפגישת ייעוץ נוכל להבין מה הנזק, להתחיל לברר את מקור הרשלנות ואף נוכל להעניק לכם ייעוץ ראשוני בדרך לתביעה, כך שתבינו באילו סכומי פיצויים מדובר במקרה שלכם.

עורך דין רשלנות רפואת שיניים
עו"ד רשלנות רפואית סאמי אבו ורדה

לעו"ד אבו ורדה נסיון של מעל 30 שנות הצלחה בתביעות רשלנות רפואית בטיפולי שיניים! בכדי לברר מהן זכויותיכם התקשרו וקבעו שיחת או פגישת יעוץ ללא התחייבות 072-3971638.

דילוג לתוכן