רשלנות רפואית בניתוחי גב

אחרי שנים של סבל וירידה באיכות החיים החלטת להקשיב להמלצת הרופאים וללכת על זה: ניתוח גב שאמור לפתור את הבעיה ולשפר את המצב. למרבה הצער, חווית רשלנות בתהליך והניתוח לא עמד בציפיות. יש גם חדשות טובות: יש מה לעשות, תביעות על רשלנות רפואית בניתוח גב הן נפוצות ויכולות להניב לך פיצוי הולם על הסבל שחווית

רבים מאשימים את העלייה בכמות האנשים שסובלים מבעיות גב בעובדה שכולנו יושבים רוב היום ולא מספיק פעילים גופנית באופן כללי. בין אם מדובר בתוצאה של אורח חיים לקוי, פגיעה בתאונת דרכים, גנטיקה גרועה, אין ספק שכאבי הגב פוגעים באיכות החיים ובמקרים מסוימים אף עלולים לגרום למגבלה בתנועה או נכות. לאור העלייה בכמות הסובלים מכאבי גב, בעיות בגב ובעמוד השידרה, לא ממפתיע לשמוע שאחוז ניתוחי הגב שמבצעים בעולם עלה בשנים האחרונות ביותר מ-70%. אנחנו בישראל "מככבים", בתחום, כשניתוחי הגב נחשבים לנפוצים ביותר מכל סוגי הניתוחים במדינה. כשמדברים על ניתוחי גב, מתכוונים לניתוחים בעמוד השידרה וכן לניתוחי פריצת דיסק. הניתוחים השכיחים ביותר בתחום הם ניתוח להסרה של דיסק בין חולייתי (הסרה מלאה או חלקית), ניתוח לאיחוי חוליות וניתוח להחלפת דיסק בין חולייתי בדיסק מלאכותי.

בעוד שקיימים כאלו שטוענים שניתוח הגב הציל להם את החיים יש אחרים שטוענים ששלחו אותם לניתוח מיותר או שסבלו מהתנהלות לקויה בעת הטיפול בהם במהלך הניתוח או בהתאוששות ממנו. בעוד שהרפואה מתפתחת ואחוז ההצלחה של ניתוחים הולך ועולה, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהניתוח הוא התערבות פולשנית בגופנו, שיש לה תמיד סיכונים. כשמדובר על ניתוח גב, הסיכון גבוה במיוחד ולפני שניגשים לניתוח כזה אמורים לקבל את כל המידע על מה שעלול להשתבש ולהיפגע בניתוח.

מה שבאמת קשה לקבל, הוא תחושת האכזבה המרה שנלווית לכישלון של ניתוח גב – איש לא ניגש לניתוח גב כשמצבו טוב, מטופלים רבים ניגשים לניתוח רק אחרי שבחנו אופציות אחרות וסבלו במשך זמן לא קצר, כך שכל התקוות שלהם נתלות באותו ניתוח. כאשר הדברים משתבשים, עקב רשלנות רפואית בהפניה לניתוח הגב, או במהלך הניתוח עצמו, קשה לרבים לקבל את העובדה שלא רק שלא חל השיפור שלו ייחלו כל כך, אלא אף חלה החמרה של ממש.

רשלנות בהפניה לניתוחי גב ובמהלך ניתוח גב

לאור העלייה המטאורית בכמות של ניתוחי הגב, אפשר לשמוע רבים שטוענים שידם של הרופאים קלה על ההדק והם מפנים לניתוחי גב מהר מידי, כשטיפולים לא פולשניים כמו פיזיותרפיה יכולים להיות פתרון הרבה יותר נגיש, עם פחות סיכונים.

האם במקרה שלך נבחנו חלופות לניתוח? בית המשפט בוחן תביעות על רשלנות בניתוחי גב בהתאם למבחן "הרופא הסביר" ובודק האם הרופא או הרופאה שטיפלו בך בחנו מספיק חלופות לפני ההפניה לניתוח וגם האם הוא הסביר על כל הסיכונים הכרוכים בניתוח. אין ניתוח גב נטול סיכונים, וברובם רשימת הנזקים הפוטנציאליים ארוכה ועלולה להפחיד גם את האדם הקשוח ביותר.

אנחנו, עורכי הדין, מרבים להשתמש במונח "הסכמה מדעת", חשוב להבין שלשמוע מהרופא הסבר קצר ולא ברור על הסיכונים בניתוח לא נחשב למספק ברוב המקרים, ושאם ניגשת לניתוח, הבנת קודם את כל הסיכונים הנלווים אליו, כשהדגש הוא על המילה "מדעת" – תוך כדי הבנה של הסיכונים הללו.

רשלנות במהלך ביצוע ניתוח בעמוד השדרה או פריצת דיסק

אם ההמלצה על הניתוח וההסברים עליו היו מושלמים ומקיפים, עדיין אין הבטחה להצלחה בהמשך הדרך. משרדנו טיפל במקרים רבים בהם הרשלנות חלה בניתוח עצמו. ניתוחים רבים מסתבכים ומעמידים את הרופאים בפני דילמות שונות, כאשר הציפייה היא שלכל אורך הדרך הם יעשו את הבחירות הטובות ביותר למען בריאות המנותח, אך למרבה הצער לא תמיד הם מצליחים לעשות את הבחירות הללו בצורה האופטימאלית ויכולים לגרום לנזק או נכות לכל החיים.

רשלנות במעקב ובשיקום מניתוח גב

גם אם הניתוח שלך עבר ללא בעיות מיוחדות, יכול להיות שבהמשך חלה הדרדרות. מכל ניתוח יש התאוששות כלשהי והנחיות למעקב ובדיקה; כאשר מדובר על ניתוחי גב, הדבר נכון על אחת כמה וכמה – יש צורך במעקב צמוד ובליווי מקצועי של תהליך הריפוי. גם אם "על הנייר" הניתוח שלך היה מושלם, אבל בפועל התוצאות לא מספקות מבחינתך ומצב הגב שלך לא כפי שקיווית לפני הניתוח, ייתכן שקיימת עילה לתביעה.

הגשת תביעה לרשלנות רפואית בניתוחי גב

רבים שסובלים מנזקים של ניתוחי גב מרגישים שהם לבד בהתמודדות שלהם. כשהם מגיעים אלינו לייעוץ מקצועי, רבים מהם אומרים דברים כמו: "המשפחה שלי אמרה לי שזה ניתוח מסוכן" או "כל האחריות עלי – הרופא אמר לי שיש סיכונים"; אז נכון – מדובר בניתוח לא פשוט ובהחלט ייתכן שהרופא שלך מילא את חובתו בהסבר על הסיכונים בניתוח, אך זה לא אומר שלא חלה רשלנות בטיפול בך! אז נכון, קיימים נזקי ניתוח שהם לא תוצאה של רשלנות, אבל לפני שמרימים ידיים, חשוב להבין האם במקרה שלך היה משהו שאפשר לעשות באופן שונה כדי לשמור על בריאותך.

אנו נוכל לבחון האם חלה רשלנות בהפניה לניתוח הגב שלך, או שאולי במהלך הניתוח עצמו או בהתאוששות ממנו. החיבור לרופאים מומחים מהשורה הראשונה מאפשר לנו לבדוק לפני הגשת התביעה האם יש מקום לתביעה וכן להעריך מה הפיצוי הצפוי במקרה שלך. אין סיבה לקחת על הגב שלך את תחושת אשמה, בנוסף לכל הכאב הפיזי והמגבלות שנגרמו כתוצאה מהרשלנות בניתוח שלך.

אנחנו ניתן לך גב בבית המשפט. הדרך לפיצוי על הרשלנות בניתוח שלך במרחק שיחת טלפון

זה הזמן שלך לקבל פיצוי הולם על הנזק, הכאב והפגיעה שחלו כתוצאה מניתוח הגב שלך. נותר רק ליצור קשר עם הצוות המקצועי של משרד עו"ד סאמי אבו ורדה; יש לנו ניסיון רב בטיפול בתביעות רשלנות בניתוחי גב ונוכל ללוות אותך עד לקבלת הפיצוי שמגיע לך.

דילוג לתוכן