צרו קשר

לקביעת פגישת יעוץ ללא התחייבות

072-3971638

קטגוריות

מאמרים אחרונים

תביעה נגד משרד הבריאות: רשלנות רפואית כפולה שגרמה לנכות קשה

במקום ביופסיה עבר האיש ניתוח מסוכן שגם הוא בוצע ברשלנות

רופא בית חולים

תושב הקריות, שסבל מכאבי גב תחתון, תובע את משרד הבריאות על רשלנות רפואית כפולה, שהפכו אותו לנכה מורכב ופגעה קשות באיכות חייו. האיש בסוף שנות ה-60 לחייו, הגיש באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה מחיפה, תביעה לבית משפט השלום בעיר בה הוא מגולל את ההתנהלות הרפואית הממושכת שעבר ושגרמה לו נזקים כפולים..

תחילה, לפני כשבע שנים פנה לקופת חולים כללית והתלונן על כאבי גב תחתון. בהמשך נשלח לבירור בבית חולים רמב"ם, שם עבר כמה סוגי בדיקות שגילו כי יש לו גידול שמקורו בתאי לימפה והרופאים המליצו לו על ביצוע ביופסיה עם מחט. האיש פנה לבית חולים תל השומר לקבלת חוות דעת נוספת, שם המליצו על ניתוח כריתה של הגידול.

לאחר הניתוח, החל האיש להתלונן על חוסר תחושה ברגל שמאל. בבדיקה, נמצאה  חסימה עקב בורג שלחץ על העורק. הרופאים  בתל השומר החליטו לבצע ניתוח צנתור להכנסת שתל סטנט לעורק והוצאת הבורג. הניסיון לביצוע הניתוח  לא הצליח  אז בוצע ניתוח מעקפים והבורג הוצא מרגלו. לאחר שחרורו סבל האיש מקשיי הליכה, עייפות לאחר מאמץ קל, הגבלה בתנועות הגב, צלקת ניתוחית גדולה ועוד. בנוסף עבר ברמב"ם טיפול אונקולוגי שכולל הקרנות וכימותרפיה.

לתביעה צורפה חוות דעת של מומחה לנוירוכירורגיה, ניתוחי מוח וחוט שדרה זעיר פולשניים, שבבחן את המקרה והגיע למסקנה כי הצוות הרפואי בבית החולים במרכז הארץ התרשל במהלך הטיפול בתובע, רשלנות שגרמה לו לנזקי גוף קשים במיוחד.

בין השאר קבע המומחה "… המדובר ברשלנות כפולה" האיש סבל מגידול שמגיב מצוין לטיפול הקרנות וכימותרפיה. היה מקום לבצע ביופסיית מחט תחת הדמית CT. כפי שהמליצו לו ברמב"ם. ההחלטה בתל השומר על "ניתוח ראשוני גדול הטומן בחובו סיכון רב יותר לעומת נטילת ביופסיה בשיטת מחט. ולראיה תוצאות הפתולוגיה של הגידול הוכיחו כי מדובר בגידול המגיב מצוין לטיפולי כימותרפיה והקרנות. הניתוח המיותר בוצע ברשלנות שגרמה לנזק נוסף בעקבותיו עבר צנתור, ניסיון פתיחה של עורק ובהמשך ביצוע ניתוח פתוח של graft לעורק החסום עם נזק שאריתי וסבל שאריתי הבא לידי ביטוי עד היום …"

המומחה העריך את נכויותיו של התובע, בעקבות הרשלנות 20% בגין חולשת פלג גוף תחתון,10% נכות צמיתה בגין הטיפול במדללי דם, על סיכוניו  כמו כן, נכויות בגין המחלה האונקולוגית 100% לתקופה של שנה ו-10% נכות צמיתה. גובה הפיצויים הושאר להחלטת בית המשפט.