פיצויי רשלנות רפואית – כמה ומתי?

רופא לא טיפל בך בצורה מספקת? חווית רשלנות בניתוח? חשוב לדעת שיש דרך לקבל פיצוי דרך תביעות רשלנות רפואית. על איזה סכומים מדובר? כמה כסף אפשר לקבל מחברת הביטוח? איך זה עובד? מה אומר חוק ההתיישנות על רשלנות רפואית? כל המידע לפניך

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מודעים לנושא הרשלנות הרפואית. אם בעבר רבים חשבו שאם הניתוח שלהם השתבש, הכתר שלהם נפל או שהם סובלים מכאבים שלא ידעו שקשורים לטיפול שעברו – זו פשוט בעיה שהם צריכים להתמודד איתה ו"אין מה לעשות", היום רוב הציבור בישראל מודע לכך שייתכן שהרופא שטיפל בהם פעל בחוסר מקצועיות. אז נכון, לא כל בעיה רפואית או סבל הם תוצאה של רשלנות רפואית, אבל במקרים רבים – אכן כן.

תביעות רשלנות רפואית – סכומים נאים לפיצוי

רבים שמתחילים להתעניין בתחום הרשלנות הרפואית מתחילים לשמוע סכומים פנסטיים על פיצויים בגובה מאות אלפי שקלים ואף מיליונים. לא כל תיק מגיע לפיצויים בסכומים כאלו, אבל אם הסבל שנגרם לכם משמעותי, ואם יש נזק ממשי ומתמשך, בהחלט ייתכן שתוכלו ליהנות מפיצויים בגובה כזה.

אחרי הכל, בטחתם ברופא, שילמתם לו ממיטב כספכם, ואתם סובלים כיום מנזק. זה הזמן ליהנות מפיצוי שיכול להקל על הסבל שלכם ולעזור בתהליך השיקום שעלול להיות מאתגר. אנחנו במשרד עו"ד אבו ורדה ליווינו אלפי לקוחות שסבלו מנזקי רשלנות רפואית בדרך להשגת הפיצויים המקסימליים.

בדיקת זכאות רשלנות רפואית
בדיקת זכאות רשלנות רפואית

מה נחשב לרשלנות רפואית?

החדשות הרעות: לא כל שיבוש רפואי הוא רשלנות רפואית. יכול להיות שאתם סובלים מכאבים או נזק ושעדיין לא חלה רשלנות רפואית. אז איך יודעים אם באמת חוויתם רשלנות רפואית? השאלה היא, באופן כללי, רמת האחריות של הרופא ודרך ההתנהגות שלו. החקיקה מתייחסת פעם אחר פעם למבחן "הרופא הסביר" ובוחנת האם הרופא פעל כמצופה מרופא בתחום שלו. אם ההתנהגות שלו היתה סבירה ועדיין התעוררו בעיות, ייתכן שזו אינה רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים

בין אם עברתם טיפול שורש שנכשל, התחלתם יישור שיניים שעיוות את הפה או חוויתם נזק אחר בתחום טיפולי השיניים או האורתודנטיה, ייתכן שמדובר במקרה של רשלנות ברפואת שיניים. ליווינו אלפי לקוחות שסייענו להחזיר להם את החיוך לפנים באמצעות פיצויים מרשימים שהשיגו.

רשלנות רפואית בהיריון ולידה

רבים מתייחסים לישראל כשיאנית בדיקות ההיריון. נוהגים לומר שההריונית הישראלית עוברת פי 4 יותר בדיקות מהאמריקאית, ואכן כמות הבדיקות בישראל לא קטנה, עם זאת עדיין עלולות לצוץ בעיות במהלך ההיריון ובלידה עצמה. בין אם מדובר בבדיקה שלא שלחו אליה, פגם שהתגלה אחרי הלידה או אולי תהליך יילוד לא אחראי שגרם לנזקים בקרב התינוק או היולדת – ייתכן שמדובר ברשלנות רפואית.

רשלנות בבדיקות במהלך ההיריון

רופאי הנשים בישראל כבר מוכנים עם דף הנחיות שהם מחלקים לכל הריונית שמבשרת על ההודעה המרגשת, הם דואגים להפנות אותה לבדיקת שקיפות עורפית, זוהי בדיקת ההיריון הסטנדרטית והנפוצה ביותר והיא מאפשרת לראות את העובר ולהבחין באבריו כדי לראות שהם תקינים. בין היתר אפשר לזהות במהלך הבדיקות השונות סממנים למומים מולדים, תסמונת דאון, בעיות במחיצת הלב ועוד בעיות שעדיף לזהות בשלב כמה שיותר מוקדם.

"כשיש ספק אין ספק", ואכן, אם הרופא או הרופאה שעושים את הבדיקה מזהים סממן בעייתי, גם אם הוא בסימן שאלה, הם אמורים להעביר את ההריונית להמשך בירור רפואי כדי לבחון את הממצאים. אם הם לא איתרו את הבעיה או לא דאגו להפנות להמשך בירור בצורה מספקת, בהחלט ייתכן שחלה רשלנות רפואית.

קיימות עוד בדיקות כגון סיסי שיליה, דיקור מי שפיר, ודגימת דם מחבל הטבור של העובר – לכל אחת מהן חשיבות משלה ובכל שלב ושלב לרופא יש אחריות של בירור מעמיק והמשך טיפול נאות.

רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים

אם יש תחום רפואה שנחשב למותרות יותר מאחרים, אין ספק שמדובר ברפואה הפלסטית. עצם העובדה שלקחתם על עצמכם סיכון ושאולי גם הסבירו לכם את הבעיות שעלולות להתעורר אחרי הניתוח לא אומרת שהאחריות עליכם בהכרח. אלפי מקרים של רשלנות רפואית פלסטית שליווינו מראים שגם אם החתימו אתכם על רשימת סיכונים ארוכה עדיין תוכלו לקבל פיצויים בגובה מאות אלפי שקלים, אם נגרם נזק והתנהגות הרופא לא היתה בגדר "הרופא הסביר".

"זה נראה יותר טוב מאשר לפני הניתוח הפלסטי" – מה לעשות אם הרופא מתנער?

בתור מי שטיפלו בנפגעי ניתוחים פלסטיים רבים, שמענו סיפורים רבים על רופאים שטענו ש"שלושה חודשים אחרי הניתוח זה לא מספיק זמן". אמרו להם לחכות, להירגע או להסתפק בתוצאה כי היא עדיין עדיפה. ובכן, קחו בחשבון שלעיתים הרופאים רוצים להרגיע את המטופלים ולא מעוניינים לקחת אחריות על ניתוח שהשתבש או תוצאה בעייתית.

כדאי לדעת: לבית המשפט לא אכפת איך נראיתם לפני הניתוח, כמה טוב אתם נראים ולמה שאפתם, אלא הוא רוצה לבחון האם נגרמו נזקים שאפשר היה למנוע. השאלה היא תמיד אם אפשר היה להגיע לתוצאה טובה יותר, בנסיבות סבירות. אם הטיפול של המנתח הפלסטי חרג מסטנדרט הרפואה הסביר, בהחלט ייתכן שמדובר ברשלנות רפואית.

רשלנות רפואה פיצויים

כדאי לדעת – חוק ההתיישנות על רשלנות רפואית

החוק מעניק לכל אדם שבע שנים להגשת תביעה. מתי מתחילים לספור את שבע השנים מיום "האירוע", במילים אחרות – מהיום שבו התרחשה אותה רשלנות שפגעה בכם. ההמלצה שלנו היא תמיד להגיש את התביעה בהקדם האפשרי, אין יתרון בלתת לנושא לחכות שנים, ומה שמתחיל ב"נחכה שנה" לעיתים קרובות נמתח לחמש או שש שנים, ואז הלחץ לפתוח בהליכים הולך וגובר.

משתלם לדעת – פגישת ייעוץ ללא התחייבות

סקרנים איזה פיצוי מגיע לכם? תוהים אם באמת יש עילה לרשלנות רפואית? נשמח לסייע לכם ולהעניק מידע חיוני בפגישת ייעוץ. תוכלו להגיע לסניף שלנו בחיפה או תל אביב. אנחנו מאחלים לכם בריאות וגאים לסייע לאלפי לקוחות, מידי שנה, לקבל פיצויים בגובה מיליוני שקלים.

דילוג לתוכן