כאבי גב

מצב קלאסי של תאונות עבודה הוא שעובד בזמן מוגדר ומקום מוגדר בא להרים משא כבד ואז נתפס לו הגב והוא לא יכל להתיישר. במסגרת הביטוח הלאומי עובד כזה זכאי לממש את זכויותיו וקבלת גמלאות על פי חוק הביטוח הלאומי בגין אירוע תאונתי הנזכר לעיל ובגין ימי אי הכושר שהיה בהים ובגין הנכות הרפואית והנזק שנגרם לו בעקבות אותו אירוע תאונתי.

אחרי שביטוח לאומי מכיר במצב שנזכר לעיל כתאונת עבודה זכותו של המבוטח לגשת לועדה רפואית אשר תקבע את מידת הנזק שנגרם לו בעקבות אותו תאונה שבוכרה בין אם מדובר בנזק שמני או נזק קבוע, כי אז הועדה הרפואית תקבע לו נכות צמיתה.

בניגוד למצב קךאסי זה של תאונת עבודה של אירוע מוגדר בזמן ובמקום, תשאל השאלה מה קורה עם עובד שתנאי עבודתו במהלך השנים הרבות הם אלו שגרמו למצב של הפגיעה בגב.

הרבה אנשים פונים לרופא לאחר כמה שנים של עבודה פיזית קשה בתנאים מיוחדים ומתלוננים על כאבי גב נשאלים ע”י הרופא האם קרה לכם משהו בעבודה, העובד בתמימותו חושב בתשובתו לשאלת הרופא כי הוא מכשיל את זכויותיו במסגרת ביטוח לאומי בתשובה “סתמית” זו.

העובד פונה במקרה לאחר כמה חודשים לעורך דין לנזקי גוף ואז נשאל ע”י העורך דין האם הוא עבר תאונה מסויימת, אירוע תאונתי ואז בתמימותו עונה העובד בלא! העו”ד שמשחק עם שערותיו שואל את העובד מהי עבודתך? משיב העובד: “נהג משאית טריילר” העו”ד שואל את העובד האם עבודתו מבוצעת בתנאי שטח קשים של טלטולים ומהמורות ואז עונה העובד בכן, העו”ד אשר שיחק בשיערותיו שינה את צורת ישיבתו על הכיסא המפואר ולעג “אני החזק”, העובד אשר היה פרוע פה מהתנהגותו זו של העו”ד לט חשב אף פעם שתושבתו האחרונה בכן יכולה לתת לו פיצוי על המחלה שהוא סובל ממנה יום-יום כל בוקר כך שהתברר לאחר הסבריו של העו”ד שגם אם לא מדובר באירוע תאונתי המוגדר בזמן או במקום יש בתנאי עבודתו במהלך השנים הרבות, כדי לגרום לזכאותו לגמלאות על פי חוק הביטוח הלאומי.

דילוג לתוכן