כאבי גב כמחלת מקצוע – נהג אוטובוס

כאבי גב כמחלת מקצוע – נהג אוטובוס
בית הדין לעבודה הכיר בכאבי גב נהגי האוטובוס כמחלת מקצוע לאחר שהזמין בית הדין חוות דעת רפואית שקבעה כי יש קשר ישיר בין נהיגה ברכב כבד להתפתחות כאבי גב.
לאחר שהתלונן נהג אוטובוס שעבד באגד באוטובוסים למעלה מ-שלושים שנה, בעיקר "בכבשים משובשים ומלאי בורות" על כאבי גב חוזרים ונשנים, נאלץ לעבור ניתוח בגבו.
הנהג תבע את המוסד לביטוח לאומי באמצעות עו"ד לביטוח לאומי סאמי אבו ורדה, בדרישה לקבל מהביטוח הלאומי גמלאות של "נפגע בעבודה".
לאחר שביקשה שופטת  בית הדין לעבודה בחיפה, מיכל פרימן מד"ר אלכסנדר ברוסקין, אורתופד וכירורג מומחה, חוות דעת בנושא, הוא אמר שכיום מותקנים באוטובוסים החדשים בולמי זעזועים המונעים התפתחות מחלות גב, אך לא היה כך לפני 20 שנה, וידוע שיש קשר בין נהיגה ברכב כבד להתפתחות בעיות גב, לדברי הרופא :"מדובר במקרה של פגיעות חוזרות ובלתי הפיכות בגבו התחתון של הנהג  כתוצאה מנהיגה מרובת שנים, ושהדבר מוכר שנים כמחלת מקצוע.

• טינטונים באוזניים כמחלת מקצוע

• חשיפה לשמש בעבודה נחשבת כמחלת מקצוע

מוסרים מאגד כי פסק הדין אינו מוכר לחברה, שאכן הוגשה תלונה נגד הביטוח הלאומי והוא האמון על טיפול במקרים כאלה, ובכל מקרה פסק הדין יילמד באגד ואם יהיה צורך לבצע שינויים כלשהם בעקבות הפסיקה בהסדרי הביטוח של אגד תיעשה פעולה בהתאם.

דילוג לתוכן