חשיפה לרעש מזיק

חשיפה לרעש מזיק

רעש הוא לרוב צליל בלתי רצוי הגורם להפרעה. באלקטרוניקה רעש יכול להיות תוספת בלתי רצויה של אותות אקראיים לאותות העוברים במערכת האלקטרונית, לדוגמה רחשים או זמזום במערכת סטריאו או תוספת של “שלג” בתמונת טלוויזיה כתוצאה מאות חלש.

החוק הישראלי מתיר חשיפה מקסימלית של 8 שעות לרעש בעוצמה של 85 דציבלים, במקומות עבודה חל איסור להעסיק עובדים ברעש שהוא למעלה מ-85 דציבלים ללא אמצעי הגנה ראויים.

החוק הישראלי למניעת מפגעי רעש בבתי מגורים:

בשעות הלילה – הרעש המקסימלי המותר עד 30 דקות הוא 45dB. ולפרק זמן מעל 30 דקות 40dB.

בשעות היום – הרעש המקסימלי המותר עד 2 דקות הוא 80dB, ולפרק זמן עד 3 שעות 60dB.

במידה ואתה סובל מירידה בשמיעה ו\או המלווה בצפצופים קבועים בשתי האוזניים, ייתכן ואתה זכאי לקבל פיצוי מהמוסד לביטוח לאומי וכן מהמעביד.

יש לבדוק בבדיקת שמיעה את רמת שמיעתך, ובמידה ועקומות שמיעה העולה מהבדיקה מראה נזק בתדירות הדיבור , ייתכן כי תוכל לקבל פיצוי בגין נזק זה.

יש להבחין ביו ליקוי שמיעה לבין צפצופים תמידיים באוזניים המזכים בנפרד באחוזי נכות.

יודגש כי ללא ליקוי שמיעה לא תהיה קיימת זכאות לפימוי בגין הצפצופים באוזניים. מרבית האנשים הסובלים מנזקי שמיעה היו חשופים שנים רבות מרעש חזק ומזיק, כאשר ישנם מקצועות ספיציפיים אשר רק דרושה הוכחה כי אכן עבדת באותו מקצוע ספיציפי והייתה חשוף לרעש של מכונות מסויימות לדוגמה, מסגרייה. תוכר כמי שעבד ברעש חזק ומזיק, ועל הביטוח הלאומי תוטל המשימה לבדוק האם הנזק השמיעתי נגרם כתוצאה מפני עבודתך.(עו”ד תאונות עבודה)

odot_abuwarda_1b

דילוג לתוכן