גם סקירת מערכות לא בטוחה ב-100%

כסף, זמן ולחץ. כל כך הרבה משקיעים בסקירת המערכות טרום לידה, אך גם שם יכולות להיות פאשלות. עו"ד סאמי אבו ורדה מסביר ממה צריך להיזהר

ההתרגשות גדולה, הזוג בהריון וכעת עוברים בדיקת אולטרה-סאונד מקיפה, מה שכולנו מכירים בשם – "בדיקת סקירת מערכות" – שמטרתה לוודא שהעובר מתפתח בצורה תקינה. הבדיקה אמורה לבדוק את כל איבריו של העובר אשר ניתן לראותם כמו ידיים, רגליים ואף את תקינותם וקיומם של איברים פנימיים. במידה ומתגלה פגם בבדיקה יש להורים את הזכות להחליט על הפסקת הריון.

לא פעם קרה שהרופא לא פענח את הבדיקה כראוי, ללא כוונת זדון כמובן והיילוד נולד חסר איברים, עם נכויות קשות או פגם חמור אחר אשר גורם לצערנו שהרך הנולד ומשפחתו יסבלו סבל רב כל חייהם. בעצם נשללה מההורים הזכות לבחור בזמן אמת על הפסקת ההריון עקב הנכות הקשה או הפגם המולד אשר ישפיע כאמור השפעה רבה על איכות ושגרת חייו של הילוד ועל חייהם שלהם.

במקרים מעין אלה חל לאחרונה מהפך בבית המשפט העליון בישראל ועל פי כך זכאים כיום ההורים לפיצויים ואף לכיסוי עלויות הטיפול בילד במהלך כל ימי חייו.
עו"ד סמי אבו ורדה, מומחה לתביעות נזקי גוף ורשלנות רפואית, מסביר את מי צריך לתבוע, מתי אפשר בכלל להגיש תביעות מעין אלו ומה בעצם מגיע להורים ולילדים אשר נפגעו. צפו.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4520573,00.html?fb_action_ids=491647634268374&fb_action_types=og.recommends

דילוג לתוכן