תאונות תלמידים – תביעה נגד ביטוח תאונות אישיות לתלמידים

ביטוח תלמידים או כפי שהוא נקרא "הביטוח לתאונות אישיות לתלמידים" הוא ביטוח מיוחד על פי חוק חינוך חובה מכסה את כלל תלמידי ישראל בכל שעות היממה ואמור לתת כיסוי ביטוחי לתלמידים שנפגעים במהלך כל השנה. הביטוח מכסה כל תלמיד שזכאי לחינוך חינם ונעשה באמצעות רשות החינוך המקומית שבתחום שיפוטה נמצאים בתי הספר או מסודות החינוך שבהם לומדים תלמידים.

תאונה בבית הספר

ביטוח תאונות אישיות לתלמיד מאפשר לתלמידים שנפגעו לקבל פיצויים במקרה של נכות זמנית או  נכות קבועה או במקרה מוות, הנגרמים כתוצאה מתאונה. חשוב לדעת שהביטוח הזה מכסה גם הורה או בן משפחה של התלמיד שהשתתף (ללא תשלום) בפעילות רשמית של המוסד החינוכי בשטח המוסד או מחוצה לו.

הפיצוי שלו זכאי התלמיד במסגרת הביטוח הזה אינו קשור לשאלה באשמת מי נגרמה התאונה או מי אחראי לתאונה. מדובר בביטוח קבוצתי.

ביטוח תאונות אישיות של תלמידים תופס כל השנה גם בתקופת החופש הגדול, כשהילדים אינם במסגרת משרד החינוך ונמצאים במסגרות פרטיות או עם ההורים. הביטוח תקף בכל השנה, גם כאשר הילדים אינם בבית הספר כמו למשל: בסופי שבוע, בשעות אחר הצהריים ובחופשות.

למרות כל זאת, קורה לא פעם כשתלמידים נפגעים הם נתקלים בסירוב מצד חברת הביטוח כשהם תובעים את זכויותיהם. מקרים כאלה מחייבים פנייה לחברת הביטוח בדרישה לתשלום הפיצויים ואם הדרישה לא נענית יש לפנות לבית המשפט ולהגיש תביעה נגד חברת הביטוח.

לעו”ד אבו ורדה נסיון של מעל 20 שנות הצלחה בתביעות נזקי גוף! בכדי לברר מהן זכויותיכם התקשרו וקבעו שיחת או פגישת יעוץ ללא התחייבות  072-3971638.

הילדה הפכה לנכה כתוצאה מתאונת אופניים

הביטוח טוען שלא נותרה לה נכות * רופא  מומחה: נכותה 24% לצמיתות.

מקרה כזה אירע לילדה מאזור חיפה שנפגעה במהלך רכיבה על אופנים וחברת הביטוח שבה נעשה ביטוח תאונו7ת אישיות לתלמידים סירב לשלם לה פיצויים על פי הפוליסה..

באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לנזקי גוף, הגישו הילדה והוריה, תביעה כספית על סך  100,800 ₪  בתוספת ריבית והצמדה לבית משפט השלום בחיפה נגד כלל חברה לביטוח בע"מ, שביטחה את התלמידים בביטוח תאונות אישיות .

בתביעה נטען כי בשנת 2011 כשהילדה היתה כבת 8 היא רכבה על אופניים ועלתה על "במפה" בכביש עם ירידה תלולה שאחריה הגיע כביש ישר ואז איבדה שליטה על האופניים, פגעה ברכב חונה ונפגעה קשות. הילדה פונתה לקבלת טיפול רפואי והרופאים אבחנו שהיא סובלת משבר וטופלה בסד גבס. כמו כן הילדה נפגעה באפה ואובחנה כסובלת מסטייה של מחצית האף לשמאל.

בהתאם לתנאי פוליסת ביטוח  תלמידים, כך טען עו"ד סאמי אבו ורדה, היה על חברת הביטוח לשלם לילדה סכום השווה ל- 24% מהסכום המקסימאלי של הפוליסה 360,000 ₪,  זאת בשל נכותה מהתאונה, כלומר עליה לקבל סך של 100,800 ₪. הורי הילדה פנו לחברת הביטוח בדרישה לקבל סכום זה, אבל החברה  סירבה לשלם בטענה שלילדה לא נותרה כלל נכות כתוצאה מהתאונה הקשה שעברה.

לתביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה בתחום אף אוזן גרון, שבדק את הילדה וקבע שהיא סובלת מנכות לצמיתות בשיעור של 24%,  נכות זו מורכבת מנכות של  10% בשל שינויים בצורת האף, 10% בשל הפרעה ניכרת בנשימה ו-5% בשל צלקת שנותרה לה.

על סמך חוות הדעת ותנאי הפוליסה, דורשת התביעה  לשלם את סכום הפוליסה כפי שהיא מנוסחת ולחייב את חברת הביטוח לשלם גם ריבית  והפרשי הצמדה  מיום התאונה ועד התשלום בפועל, וכמו כן לחייב אותה בהוצאות משפט לרבות שכ"ט עו"ד ומע"מ כחוק.

ילדכם נפגע בבית הספר או בגן? התקשרו וקבעו שיחת או פגישת יעוץ ללא התחייבות  072-3971638.

דילוג לתוכן