עורך דין נזקי רכוש

שתף ב-

תאונה? הצפה? פריצה? העיקר הבריאות. אבל אחרי שמוודאים שהבריאות בסדר, אפשר להתחיל להילחץ מהרכוש שנפגע. להילחץ, אמרתם? לא כשעורך דין מנוסה בתביעות נזקי רכוש מלווה אתכם. אמנם, הבריאות שלנו ושל יקירינו חשובה בהרבה מכל רכוש. אבל אובדן או נזק שנגרם לחפצים יקרי ערך או אהובים הוא לא פעם עניין מתסכל, מכעיס ומעציב. לא תמיד אפשר להשיב רכוש גנוב לבעליו, או לתקן נזק שנגרם לחפצים עתיקים בעלי ערך סנטימנטלי, אבל ניתן, ברוב המקרים, לקבל תמורתם פיצוי נאות.

לעו"ד אבו ורדה נסיון של מעל 30 שנות הצלחה בתביעות נזקי רכוש! בכדי לברר מהן זכויותיכם התקשרו וקבעו שיחת או פגישת יעוץ ללא התחייבות 072-3971638.

מהצפות ותקלות צנרת ועד לפריצות ושריפות – על אילו נזקים מדובר?

סוגי הנזק בהם עוסק תחום נזקי הרכוש הם רבים ומגוונים. הדוגמאות הנפוצות הן הצפות ותקלות צנרת, פריצה לנכס, גניבת רכב ורכוש, שריפות, פגיעה בעקבות שיפוץ נכס של שכן וכו'.
הנזק יכול להתחיל באלפי שקלים בודדים ולהגיע עד לסכומים של מיליוני שקלים.

מי אחראי לנזק?

שאלת האחריות חשובה על מנת לבחון ממי ניתן לתבוע את הפיצוי בגין הנזק. באופן כללי, את הפיצוי ניתן לתבוע ישירות ממי שגרם את הנזק, או מחברת ביטוח – בין אם זו שביטחה את הרכוש שניזוק, ובין אם זו שביטחה את המזיק בביטוח "צד ג'".

אם במהלך שיפוץ מרפסת השכנים, נגרם נזק אצלך בגינה, חשוב שעורך דין בקיא בנזקי רכוש יבחן מיהו הגוף אותו יש לתבוע. אם את השכן, אם את קבלן השיפוצים, אם את חברת הביטוח של אחד מהם, או בכלל את חברת הביטוח שלך. ולא תמיד צריך לבחור רק אחד.

נכון הדבר גם במקרים של תאונות דרכים, פיצוץ בצנרת, שריפה וכו'. כשמדובר ברכוש גנוב, לעומת זאת, כללי המשחק משתנים, ומעבר להוכחת הנזק וגרימתו, על התובע להוכיח שנקט בכל אמצעי הזהירות וההגנה הנדרשים, על מנת להיות משופה על ידי חברת הביטוח לה שילם ממיטב כספו במשך שנים. מכיוון שלרוב מדובר ב"כאב ראש" לא קטן, ניזוקים רבים מעדיפים לוותר על התביעה כלל, בעוד שאפשר, ואף עדיף לתת למומחים לדאוג לו. תפקידו של עורך הדין שלכם הוא לחסוך לכם את כאב הראש, ולהתנהל מול מי שמנסה כל דרך אפשרית, ובלבד שלא יאלץ לשלם את סכום הפיצוי המגיע לכם.

למה צריכים עו"ד המתמחה בנזקי רכוש?

כאשר נגרם נזק לרכוש או למבנה, חשוב לבחון ולאמוד אותו בכלים מנוסים ומקצועיים. לרוב האנשים אין כלים לקבוע מהי עלות התיקון הדרוש, מהם נזקי הלוואי והנזקים העתידיים העלולים להתרחש, מהו הזמן שיצטרך הניזוק לאבד ולהשקיע בתיקון וכו'. עו"ד לענייני נזיקין הוא לרוב בעל ניסיון ובעל רשת קשרים ענפה המאגדת בתוכה אנשי מקצוע נוספים כדוגמת שמאים, מהנדסים, סוכני ביטוח, עורכי דין מתחומים משיקים ועוד.
אומדן הנזק הוא רק השלב הראשון בתביעת הפיצויים. בין אם התביעה מתנהלת מול אדם או גוף פרטי, ובין אם מול חברת ביטוח, תביעת נזיקין היא תביעה מורכבת, בה יש צורך להוכיח את האשמה בנזק, את גובה הנזק ואת הלוואים, ולשכנע את בית המשפט לפסוק כרצוננו – כל צד וענייניו. אם לא די בכך, לאלה מצטרפות לא פעם עסקאות פשרה, שלא תמיד מיטיבות עם התובע. עורך דין מנוסה וחד ידע לזהות בקלות את האפשרות הטובה ביותר, ולכוון את הלקוח שלו אל התוצאה האידאלית.

אל תתנו לזמן לחלוף יחד עם הרכוש

על דיני נזיקין חלים חוקי התיישנות. מהסיבה הזו, צריך לבחור בקפידה את זמן הגשת כתב התביעה. לצד הזמן והשהות הדרושים לשם בחינה ואומדן של הנזק באופן מהימן (על כל משמעויותיו הישירות והנלוות), צריך להיות "עם אצבע על הדופק", ולנהל לוח זמנים שישרת את האינטרס של הלקוח. עורך דין מנוסה בנזקי רכוש צריך להיות בקי לא רק בחוקי הנזיקין ובמורכבות שלהם, אלא גם להתמצא ולפעול תחת אילוצי ביורוקרטיה, להגיש בזמן את הניירת הרלוונטית, ולא פחות חשוב – להתנהל מול בית המשפט ומול הצד הנתבע, באופן שלא יאפשר לחוק ההתיישנות "להעלים" את התביעה ביחד עם הרכוש הניזוק או האבוד.

סאמי אבו ורדה עורך דין לדיני נזיקין – להיעזר בטוב ביותר

עו"ד סאמי אבו ורדה, בקיא ובעל ניסיון של למעלה מ-20 שנה בכל תחומי הנזיקין, בחר להרכיב את משרדו מעורכי הדין הטובים ביותר, אשר ישיגו ללקוחותיהם את התוצאות הטובות ביותר בין כתלי בית המשפט או מחוצה לו.
כמי שמשרדו נושא את שמו, סאמי אבו ורדה אמון על המקצועיות, על השירות ועל הליווי הצמוד אותו מעניק משרדו לכל לקוח אשר נזקק לשירותיו.

זקוקים לעורך דין נזקי רכוש? התקשרו למשרדנו וקבעו שיחת או פגישת יעוץ ללא התחייבות, כדי לברר מהן זכויותיכם 072-3971638.

שאלות ותשובות בדיני נזקי רכוש

את המזיק או חברת הביטוח שלו.

שכר הטרחה הוא 20% ומע”מ.

את המזיק או חברת הביטוח שלו או הביטוח של הנפגע.

מצטיידים בחוות דעת מומחה לעניין שווי המלאי ערב הפריצה ומגישים תביעה

דבר ראשון חוקר שריפות ושמאי צריכים להגיע למקום ולתת הערכת ותיעוד הנזק ולאחר מכן פונים לחברת הביטוח

בהתאם לגובה הנזק והסכומים שיש לשלם כדי להשיב את המצב לקדמותו

זה תלוי בסוג התביעה. בתביעה לפי פוליסת פרטים אז 3 שנים מיום התאונה ואם התביעה היא כנגד המזיק אז 7 שנים מיום התאונה.