fbpx

עו”ד דני נזיקין גוף

בין אם נפלת, החלקת או עברת תאונת עבודה, סביר להניח שסבלת מנזקי גוף. חשוב לדעת: אפשר להשיג פיצויים נאים על פגיעות כאלו, אבל חשוב להיעזר בעו"ד לענייני נזקי גוף.

דיני הנזיקין הם נישה נפוצה בקרב עורכי דין בישראל, בנישה זו קיים תחום נרחב, העוסק בנזקי גוף. למרבה הצער, אין כמעט אדם שלא חווה פגיעות שבגינן היה זכאי לפיצוי. אם גם לך נגרם נזק כלשהו, בין אם זה בשל נפילה, תאונה או פגיעה – חשוב להבין במה התביעה כרוכה ובמי כדאי להיעזר כשיוצאים לדרך.

כדי לסקור ולהבין את המורכבות של תחום נזקי הגוף, כדאי ראשית להכיר את קשת הגורמים לנזקי גוף. בעולם המשפט מחלקים את תחום נזקי הגוף לשלושה תחומי משנה:

 • תאונות – תאונת דרכים, תאונת עבודה, תאונה בבית, נפילה על מדרכה וכיו"ב
 • מחלות מקצוע – סרטן, פגיעות אורתופדיות, עיוורון, ירידה בשמיעה וכד'
 • רשלנות רפואית – אבחנה לקויה, טיפול שגוי וכו'

לכל תחום משנה חוקים משלו, וכן ייחודיות ומאפיינים ספציפיים אליו, הכל חלק מדיני נזקי גוף. מתוך אלה גם נקבע גובה הפיצוי האפשרי שינתן לנפגע.

האם חייבים עו"ד דיני נזיקין?

כאמור, לכל תחום משנה ישנם כמה וכמה חוקים, שלניזוק התובע הממוצע אין אפשרות ללמוד את כולם, כדי להגיע לתוצאות טובות במשפט. לכן, כשמגיעים לסוגיית יישום החוקים, רק עורך דין לענייני נזיקין, שזהו תחום ההתמחות שלו, יגיע לתוצאות הטובות ביותר במיצוי זכויותיו של הלקוח שנפגע. עורך דין מומחה יכיר גם את התקדימים הנוגעים למקרים דומים, על מנת למקסם את תוצאות המשפט לטובת הלקוח שלו.

בנוסף, מכיוון שהתחום כל כך מורכב, עורך דין שמצהיר על עצמו "מומחה לדיני נזיקין" חייב להיות, בנוסף, מומחה בתחום הספציפי, וגם להבין מעט את מהות הפגיעות השונות ואת הנזק הנלווה להן, אם קיים כזה. תביעת נזיקין היא הליך מורכב וייחודי, ומחייב טיפול בהתאם, כדי להשיג ללקוח את הפיצוי המקסימלי לו הוא זכאי.

מבחינת עבודת עורך הדין, מה מיוחד בכל תחום משנה?

בדיני נזיקין מתעוררות מספר שאלות משפטיות ורפואיות כבדות משקל בכל אחד מתחומי המשנה, החל משלב הוכחת הנסיבות ועד לשלב קביעת חומרת הנזק והפיצוי הדרוש בגינו.

כשמדובר בתאונות, מלבד הוכחת התאונה, הסיבות לה והנסיבות בהן אירעה, יש צורך לבחון ולקבוע את דרגת הנכות שעמה הנפגע מתמודד עקב התאונה. לשם כך דרושה חוות דעת מקצועיות ברמה גבוהה שתעמוד במבחן המשפטי. לא פעם, נאלץ האזרח הנפגע לתבוע את העירייה שהשאירה בור פתוח במדרכה, והתמודדות עם גוף גדול וחזק אינו עניין של מה בכך.

בכל הנוגע למחלות מקצוע, עורך הדין צריך להסתייע במומחים רפואיים כדי להוכיח קשר סיבתי בין המחלה לבין עבודתו של הנפגע.

בנושא רשלנות רפואית, עורך הדין נזקי גוף חייב להכיר היטב את המערכת הרפואית (המורכבת בפני עצמה), על מנת להוכיח שהיה כשל באבחון או בטיפול הרפואי.

פיצויים בדיני נזיקין - מכמה אלפים ועד מיליונים

פגיעות יכולות להיות מגוונות מאוד, בין אם בסוג ובין אם בחומרה. בהתאם לכך, גם גובה הפיצוי יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים ועד מיליוני שקלים, כתלות בסוג הפגיעה, בחומרת בפגיעה, בגורמים ובאחוזי הנכות שנקבעו לנפגע. לא פחות חשוב מכך, נכנסים לשיקולים ולחישובים גם גובה ההכנסה שהייתה לנפגע טרם הפגיעה, בסיוע ובמכשור הרפואי להם הוא זקוק בעקבות הפגיעה, בגילו, במקצועו ובנתונים נוספים. עורך הדין המומחה מאגד את כל אלה לכדי גובה הפיצוי אותו הוא דורש בשם הלקוח.

דיני נזיקין חלים חוקי התיישנות

יתכן ששמעתם זאת בעבר, אבל לא ידעתם מה המשמעות. לכן, חשוב לבחור בעורך דין מומחה, שיגבש עבורכם את כתב התביעה על נזקי הגוף, ולא פחות חשוב מכך, ידע לתזמן בקפידה את הגשתו ולפעול בהתאם ללוח זמנים שייטיב עם הלקוח באופן שלא יאפשר לתביעה "להתפוגג" בחסות חוק ההתיישנות. לצד מגבלת הזמן להגשת תביעת נזיקין, קיים גם השיקול של "התייצבות גובה הנכות". הגוף זקוק לזמן כדי להבין מהם צרכיו ומגבלותיו. כמו למערכת המשפט, גם לגוף חוקים משלו...

עורך דין לדיני נזיקין – לא סתם עורך דין

עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה ובעל ניסיון של למעלה מ-20 שנה בכל תחומי הנזיקין, טוען, שמה שנדרש מעורך דין לענייני נזיקין הוא התמחות משפטית מיוחדת, הבנה בתחום הרפואי ובקיום מערכת קשרים ענפה עם מיטב המומחים הרפואיים בכל המוסדות הרפואיים בארץ. בחירת עורך הדין המתאים היא הכרחית, על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר במשפט, ולא פחות חשוב מכך – כדי לא "להסתבך" ולהפסיד את כל זכויות הנפגע. הפסדים שכאלה נובעים, לא פעם, בגלל הסכמי פשרה שמוצעים על ידי חברות הביטוח. בעוד שהסכומים המוצעים עשויים להיות גבוהים ו"לסנוור" את עיני התובע, פעמים רבות הם רחוקים בהרבה ממה שבאמת מגיע לו, וחבל להתפשר. עורך דין מומחה ומנוסה, ידע לזהות עסקאות מפוקפקות שכאלה, ולפעול לטובת הלקוח.

על המשרד שלנו – המומחים לדיני נזיקין

במשרדנו מועסקים עורכי דין מומחים ומנוסים בתחומי תביעות תאונות דרכים ומחלות מקצוע ומחלקה מיוחדת המתמחה ברשלנות רפואית. אנו מעניקים ייעוץ משפטי על ידי טובי עורכי הדין, תוך ליווי צמוד ואישי מהרגע הראשון ועד לסיום הטיפול בתביעה.

נשמח שתתקשרו למשרדנו לקבוע שיחת ייעוץ, ללא התחייבות, כדי לברר מהן זכויותיכם.

מאמרים בנושא דיני נזיקין

 • טבעת זהב עם יהלום נעלמה – חברת הביטוח סירבה לשלם את ערכה

  המחלוקת : מתי נעלמה הטבעת לפני או אחרי תום מועד הפוליסה* הסוף הטוב: לאחר מאבק משפטי שולם הנזק זהו סיפור שיכול לקרות לכל אדם שעשה ביטוח נזקי רכוש ומשוכנע כי במידה ויקרה לו משהו יה חברת הביטוח לה הוא משלם תחזיר לו את ערך הנזק שנגרם לו. אולם במקרים לא מעטים המציאות שונה. חברות הביטוח איננן ממהרות לשלם את נזקי הרכוש, לפחות לא במהירות שבה הם גובים את הפרמיה השנתית מהמבוטח. ישנם מקרים שצריך לווי של עורך דין המתמחה בתחום נזקי רכוש על מנת לקבל  את הפיצוי מחברות הביטוח או מגורם אחר שאחראי על הנזק שנגרם לכם. לפניכם מקרה שיכול המשך לקרוא…

 • מי שנפגע מטיל בעת עבודתו מהיכן כדאי לו לתבוע פיצוי?

   על פי החוק  יש הבדל בין עובד שמשתכר שכר גבוה למי ששכרו נמוך עו”ד סאמי אבו ורדה מומחה לתביעות גוף מסביר את מבוך החוקים. במבצע “עמוד ענן” נפגעו תושבים תוך כדי עבודתם הוא בדרכם לעבודה. אנשים אלו זכאים לפיצוי שונה מתושב שנפגע בביתו. “לעתים חוסר הידיעה בנושא עלול לגרום להם להפסדים כבדים” מציין  עו”ד סאמי אבו ורדה, מומחה לתביעות גוף וביטוח לאומי. לדבריו  “כל אדם, הנפגע בישראל מירי טילי החמאס , מוכר כנפגע פעולות איבה וזכאי לתשלום פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי .אבל מי שנפגע בעת עבודתו יכול לבחור בין שתי אופציות: קבלת תשלום כנפגע פעולות איבה או כנפגע בתאונת עבודה. המשך לקרוא…

 • פציעה בבית הוכרה כתאונת עבודה

  פציעה בבית הוכרה כתאונת עבודה לאחרונה הכיר בית הדין לעבודה בחיפה בתאונה של תושבת מושב צרופה שבחוף הכרמל אשר עובדת במשק ליד ביתה כנפגעת בתאונת עבודה לאחר שמעדה במדרגות ביתה ושברה את כף ידה, לאחר שהביטוח הלאומי דחה את תביעתה בטענה שמדובר בתאונת בית שאירעה בזמן הפסקתה מהעבודה. האישה ערערה על החלטת המוסד באמצעות עו”ד לתאונות עבודה, סאמי אבו ורדה, באמור כי הבית מילא את תפקידו של חדר האוכל במקום העבודה. ומצד שני המוסד לביטוח לאומי טען כי מדובר בעובדת עצמאית ושתאונה בעת הפסקת אוכל שאינה קשורה בסיכוני המקום לא תוכר כתאונת עבודה. בית הדין ציין כי על פי החוק המשך לקרוא…

 • אירוע מוחי בגלל תקלה במזגן

  אירוע מוחי בגלל תקלה במזגן עובד חברת החשמל שחשש כי מים שנטפו מהמזגן יגרמו לקצר נבהל ולקה באירוע מוחי בבית הדין לעבודה הכיר הביטוח הלאומי בכך כ”תאונת עבודה” מדריך במרכז המבקרים של חברת החשמל בתחנת חדרה, שלקה באירוע מוחי כתוצאה מאירוע טראומטי שעבר במהלך עבודתו לפני כשנה וחצי, הוכר לאחר מאבק משפטי על ידי המוסד לביטוח לאומי כ”נפגע עבודה”. תביעתו למוסד לביטוח לאומי להכיר במקרה כ”תאונת עבודה” נדחתה בטענה ש”לא היה אירוע חריג שהביא לאירוע מוחי”. באמצעות משרד עורכי דין סאמי אבו ורדה מחיפה המתמחה בתביעות נפגעי עבודה ונזקי גוף, הגיע תביעה לבית הדין לעבודה, “מדובר באירוע יוצא דופן ומיוחד המשך לקרוא…

 • טעות בחישוב דמי פגיעה

  טעות בחישוב דמי פגיעה הביטוח הלאומי נתן לעובד פיצוי נמוך מהמגיע לו עובד הנפגע במהלך עבודתו משוכנע בדרך כלל שיקבל את הכספים המגעים לו כחוק המוסד לביטוח לאומי. אך מתברר, שלא בהכרח מה שקורה תמיד. לאחרונה תביעה הוגשה באמצעות עו”ד סאמי אבו ורדה מחיפה שמשרדו מתמחה בתביעות נזקי גוף וביטוח לאומי, המייצג  עובד הנפגע במהלך עבודתו. על פי התביעה, העובד נפגע במהלך עבדתו במסגריה ונגרם לו נזק שמנע ממנו לעבוד תקופה מסוימת, העובד קיבל דמי פגיעה בעבור חלק מתקופת אי-הכושר. ולאחר תקופת אי הכושר העובד חזר לעבודה כרגיל. כעבור חמישה ימים, לקה האיש בליבו, אירוע זה הוכר כ”תאונת עבודה” נוספת. המשך לקרוא…

נגישות