עו"ד נזקי גוף

שתף ב-

בין אם נפלת, החלקת או עברת תאונת עבודה, סביר להניח שסבלת מנזקי גוף. חשוב לדעת: אפשר להשיג פיצויים נאים על פגיעות כאלו, אבל חשוב להיעזר בעו"ד לענייני נזקי גוף. דיני הנזיקין הם נישה נפוצה בקרב עורכי דין בישראל, בנישה זו קיים תחום נרחב, העוסק בנזקי גוף. למרבה הצער, אין כמעט אדם שלא חווה פגיעות שבגינן היה זכאי לפיצוי. אם גם לך נגרם נזק כלשהו, בין אם זה בשל נפילה, תאונה או פגיעה – חשוב להבין במה התביעה כרוכה ובמי כדאי להיעזר כשיוצאים לדרך.

לעו"ד אבו ורדה נסיון של מעל 30 שנות הצלחה בתביעות נזקי גוף! בכדי לברר מהן זכויותיכם התקשרו וקבעו שיחת או פגישת יעוץ ללא התחייבות 072-3971638.

כדי לסקור ולהבין את המורכבות של תחום נזקי הגוף, כדאי ראשית להכיר את קשת הגורמים לנזקי גוף. בעולם המשפט מחלקים את תחום נזקי הגוף לשלושה תחומי משנה:

  • תאונות – תאונת דרכים, תאונת עבודה, תאונה בבית, נפילה על מדרכה וכיו"ב
  • מחלות מקצוע – סרטן, פגיעות אורתופדיות, עיוורון, ירידה בשמיעה וכד'
  • רשלנות רפואית – אבחנה לקויה, טיפול שגוי וכו'

לכל תחום משנה חוקים משלו, וכן ייחודיות ומאפיינים ספציפיים אליו, הכל חלק מדיני נזקי גוף. מתוך אלה גם נקבע גובה הפיצוי האפשרי שינתן לנפגע.

למה חייבים עו"ד מנוסה תביעות נזקי גוף?

כאמור, לכל תחום משנה ישנם כמה וכמה חוקים, שלניזוק התובע הממוצע אין אפשרות ללמוד את כולם, כדי להגיע לתוצאות טובות במשפט. לכן, כשמגיעים לסוגיית יישום החוקים, רק עורך דין לענייני נזיקין, שזהו תחום ההתמחות שלו, יגיע לתוצאות הטובות ביותר במיצוי זכויותיו של הלקוח שנפגע. עורך דין מנוסה יכיר גם את התקדימים הנוגעים למקרים דומים, על מנת למקסם את תוצאות המשפט לטובת הלקוח שלו. בנוסף, מכיוון שהתחום כל כך מורכב, עורך דין שמצהיר על עצמו "לדיני נזיקין" חייב להיות, בנוסף, בקיא בתחום הספציפי, וגם להבין מעט את מהות הפגיעות השונות ואת הנזק הנלווה להן, אם קיים כזה. תביעת נזיקין היא הליך מורכב וייחודי, ומחייב טיפול בהתאם, כדי להשיג ללקוח את הפיצוי המקסימלי לו הוא זכאי.

מבחינת עבודת עורך הדין, מה מיוחד בכל תחום משנה?

בדיני נזיקין מתעוררות מספר שאלות משפטיות ורפואיות כבדות משקל בכל אחד מתחומי המשנה, החל משלב הוכחת הנסיבות ועד לשלב קביעת חומרת הנזק והפיצוי הדרוש בגינו.
כשמדובר בתאונות, מלבד הוכחת התאונה, הסיבות לה והנסיבות בהן אירעה, יש צורך לבחון ולקבוע את דרגת הנכות שעמה הנפגע מתמודד עקב התאונה. לשם כך דרושה חוות דעת מקצועיות ברמה גבוהה שתעמוד במבחן המשפטי. לא פעם, נאלץ האזרח הנפגע לתבוע את העירייה שהשאירה בור פתוח במדרכה, והתמודדות עם גוף גדול וחזק אינו עניין של מה בכך.
בכל הנוגע למחלות מקצוע, עורך הדין צריך להסתייע במומחים רפואיים כדי להוכיח קשר סיבתי בין המחלה לבין עבודתו של הנפגע. בנושא רשלנות רפואית, עורך הדין נזקי גוף חייב להכיר היטב את המערכת הרפואית (המורכבת בפני עצמה), על מנת להוכיח שהיה כשל באבחון או בטיפול הרפואי.

פיצויים בדיני נזקי גוף - מכמה אלפים ועד מיליונים

פגיעות יכולות להיות מגוונות מאוד, בין אם בסוג ובין אם בחומרה. בהתאם לכך, גם גובה הפיצוי יכול לנוע בין כמה אלפי שקלים ועד מיליוני שקלים, כתלות בסוג הפגיעה, בחומרת בפגיעה, בגורמים ובאחוזי הנכות שנקבעו לנפגע. לא פחות חשוב מכך, נכנסים לשיקולים ולחישובים גם גובה ההכנסה שהייתה לנפגע טרם הפגיעה, בסיוע ובמכשור הרפואי להם הוא זקוק בעקבות הפגיעה, בגילו, במקצועו ובנתונים נוספים. עורך הדין בקיא מאגד את כל אלה לכדי גובה הפיצוי אותו הוא דורש בשם הלקוח.

חוק התישנות דיני נזיקין

יתכן ששמעתם זאת בעבר, אבל לא ידעתם מה המשמעות. לכן, חשוב לבחור בעורך דין מנוסה, שיגבש עבורכם את כתב התביעה על נזקי הגוף, ולא פחות חשוב מכך, ידע לתזמן בקפידה את הגשתו ולפעול בהתאם ללוח זמנים שייטיב עם הלקוח באופן שלא יאפשר לתביעה "להתפוגג" בחסות חוק ההתיישנות. לצד מגבלת הזמן להגשת תביעת נזיקין, קיים גם השיקול של "התייצבות גובה הנכות". הגוף זקוק לזמן כדי להבין מהם צרכיו ומגבלותיו. כמו למערכת המשפט, גם לגוף חוקים משלו...

עורך דין לדיני נזיקין – לא סתם עורך דין

עו"ד סאמי אבו ורדה, בקיא ובעל ניסיון של למעלה מ-20 שנה בכל תחומי הנזיקין, טוען, שמה שנדרש מעורך דין לענייני נזיקין הוא התמחות משפטית מיוחדת, הבנה בתחום הרפואי ובקיום מערכת קשרים ענפה עם מיטב המומחים הרפואיים בכל המוסדות הרפואיים בארץ. בחירת עורך הדין המתאים היא הכרחית, על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר במשפט, ולא פחות חשוב מכך – כדי לא "להסתבך" ולהפסיד את כל זכויות הנפגע. הפסדים שכאלה נובעים, לא פעם, בגלל הסכמי פשרה שמוצעים על ידי חברות הביטוח. בעוד שהסכומים המוצעים עשויים להיות גבוהים ו"לסנוור" את עיני התובע, פעמים רבות הם רחוקים בהרבה ממה שבאמת מגיע לו, וחבל להתפשר. עורך דין מנוסה, ידע לזהות עסקאות מפוקפקות שכאלה, ולפעול לטובת הלקוח.

על המשרד שלנו – המומחים לתביעות פגיעות גוף

במשרדנו מועסקים עורכי דין מומחים ומנוסים בתחומי תביעות תאונות דרכים ומחלות מקצוע ומחלקה מיוחדת המתמחה ברשלנות רפואית. אנו מעניקים ייעוץ משפטי על ידי טובי עורכי הדין, תוך ליווי צמוד ואישי מהרגע הראשון ועד לסיום הטיפול בתביעה.

שאלות ותשובות בדיני נזיקין

בתביעות של תאונות גוף שאינן תאונות דרכים ובתביעות לפי פוליסות, שכר הטרחה הוא 20% ומע"מ. בתביעות תאונות דרכים שכר הטרחה נע בין 8% עד 13% ומע"מ בהתאם לשלב בו מסתיים התיק

תובעים את המזיק ברגע שיש רשלנות .

דרך פניה לערכאות השיפוטיות בצירוף חומר רלוונטי.

אם ישנו מפגע שגרם לתאונה והעירייה הייתה צריכה לדאוג להסרתו ולא פעלה בהתאם אז יש מקום להגשת התביעה יחד עם מסמכים המעידים על הנזק שנגרם וצילומים של מקום המפגע.

מאמרים בנושא דיני נזיקין

דילוג לתוכן