fbpx

עו”ד לדיני נזיקין

אחד מתחומי העיסוק העיקריים של עורכי הדין בישראל הוא תחום הנזיקין. זהו נושא רחב מאוד הנוגע לאנשים  ולמקרים רבים. מדובר במתן פיצוי על נזקי גוף שיכולים להיות כתוצאה מתאונה: תאונת דרכים, תאונת עבודה, תאונה בבית וכדומה. נזק גוף יכול להיגרם גם כתוצאה ממחלת מקצוע: מחלת סרטן שנגרמה עקב עבודה בתחום מסוים או נזק שהוא תוצאה של רשלנות רפואית.

תחום דיני הנזיקין כולל בתוכו  שלושה נושאים משניים:

 • תאונות
 • מחלות מקצוע
 • רשלנות רפואית

כל אחד מתחומים אלה הוא עולם ומלואו בתחום המשפט והרפואה. כל תחום והייחודיות שלו. בכל תחום נמצאים החוקים המיוחדים לפיהם נקבע הנזק והפיצוי שיינתן לנפגע. יישום החוקים הוא נושא משפטי מורכב שרק עורכי דין מומחים ומתמחים באותו תחום יכולים להגיע לתוצאות טובות בהשגת זכויותיו של הלקוח שנפגע.  

הליך תביעת הנזיקין על ידי עורך הדין המומחה הוא הליך מורכב וייחודי ולכן כל תחום כזה כמו מחלות מקצוע,, רשלנות רפואית או תאונות, מחייב טיפול ייחודי, ידע וניסיון רב של עו"ד כדי להשיג לנפגע את הפיצוי המקסימלי המגיע לו. עורך דין שמייחס לעצמו מומחיות בדיני נזיקין ,צריך בנוסף לפרט באילו תחומי משנה של הנזיקין הוא מתמחה.

שאלות משפטיות בתחום הנזיקין

בדיני נזיקין מתעוררות שאלות משפטיות ורפואיות כבדות משקל בכל אחד מהתחומים. בנושא תאונות, מעבר להוכחת התאונה עצמה והסיבות שבהן אירעה יש צורך להתמודד על קיבעת ה דרגת הנכות שנותרה לנפגע עקב התאונה. בשאלת גובה הנכות שי צורך בחוות דעת מקצועיות ברמה גבוהה שיעמדו במבחן המשפטי. .

בתחום מחלות המקצוע על עורך הדין להסתייע במומחים רפואיים כדי להוכיח את הקשר הסיבתי שבין המחלה לעבודתו של הנפגע. ואילו בנושא רשלנות רפואית על עוה"ד להתמודד עם מערכת רפואית מורכבת כדי להוכיח כי היה כשל באבחון או בטיפול הרפואי.

הפיצויים בדיני נזיקין

מאחר ותחום דיני הנזיקין  מורכב מאוד, טווח הפיצויים בתחום הנזיקין הוא רחב ביותר ונע בין פיצוי של אלפי שקלים לבין פיצוי של מיליוני שקלים.

גובה הפיצויים  תלוי בסוג הפגיעה, בחומרתה, בדרך שבה היא קרתה, באחוזי הנכות שנשארו לנפגע, בהכנסה שהיתה לו  לפני הפגיעה, בעזרה שהוא זקוק לאחר הפגיעה, בגילו, במקצועו ועוד פרטים שונים ומגוונים, שבאים לידי ביטוי בתביעה שמגיש עורך הדין לבתי המשפט.

השגת הפיצויים בכל תתי הנושאים : תאונות, מחלות מקצוע ורשלנות רפואית, מצריכה פעילות נרחבת של עוה"ד,  לעתים קרובות הוא זקוק לסיוע בחוות דעת רפואיות, בהתמודדות בבתי המשפט וביכולת המקצועית של עורך הדין.

מה נדרש מעו"ד לדיני נזיקין?

עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה ובעל ניסיון של למעלה מ-20 שנה בכל תחומי הנזיקין, אומר כי מה שנדרש מעורך דין לענייני נזיקין הוא התמחות משפטית מיוחדת, הבנה בתחום הרפואי ובקיום מערכת קשרים ענפה עם  מיטב המומחים הרפואיים בכל המוסדות הרפואיים בארץ, כדי לקבל חוות דעת, תשובות ופתרונות לשאלות רפואיות הנלוות לשאלות המשפטיות, הן לעניין דרגת הנכות (בתאונות), הן לעניין הקשר הסיבתי (במחלות מקצוע) והן לעניין הסטנדרט הרפואי המתבקש בטיפול רפואי נאות (בבחינת קיומה של רשלנות רפואית).

בתחום הנזיקין  יש הכרח בבחירת עו"ד המתמחה בתחום לא רק כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר, אלא ובעיקר,  כדי לא להסתבך ולהפסיד את זכויות התובע או חלקן בשל חוסר הידע או הניסיון של עורך הדין.

עו"ד סאמי אבו ורדה מציין כי בתחום הנזיקין, פעמים רבות מציעות חברות הביטוח המייצגות את הנתבעים "הסכמי פשרה" לסילוק התביעה. לקוחות המופתעים מסכומי הפיצויים שמציעים להם נוטים לעתים להסכים לכך. אולם, עליהם לזכור שהפשרות לא תמיד לטובתם ולכן רק עורך דין מומחה ובעל ניסיון יכול לתת להם חוות דעת נכונה ואמיתית לגבי הצעות הפשרה שהם מקבלים.

משרד עו"ד סאמי אבו ורדה

במשרד עוה"ד סאמי אבו ורדה מועסקים עורכי דין מומחים ובעלי ניסיון בתחומי תביעות תאונות דרכים ומחלות מקצוע וכן מחלקה מיוחדת העוסקת בתביעות של רשלנות רפואית. בכל מקרה, מקבל הפונה ייעוץ משפטי מטובי עורכי הדין, נהנה מיחס אישי ומלווה מהרגע הראשון ועד לסיום הטיפול בתביעה.

כדי לברר את זכויותיכם בתחום דיני הנזיקין  אתם מוזמנים להתקשר למשרדינו עוד היום ולקבוע פגישת יעוץ ללא כל התחייבות!

מאמרים בנושא דיני נזיקין

 • מי שנפגע מטיל בעת עבודתו מהיכן כדאי לו לתבוע פיצוי?

   על פי החוק  יש הבדל בין עובד שמשתכר שכר גבוה למי ששכרו נמוך עו”ד סאמי אבו ורדה מומחה לתביעות גוף מסביר את מבוך החוקים. במבצע “עמוד ענן” נפגעו תושבים תוך כדי עבודתם הוא בדרכם לעבודה. אנשים אלו זכאים לפיצוי שונה מתושב שנפגע בביתו. “לעתים חוסר הידיעה בנושא עלול לגרום להם להפסדים כבדים” מציין  עו”ד סאמי אבו ורדה, מומחה לתביעות גוף וביטוח לאומי. לדבריו  “כל אדם, הנפגע בישראל מירי טילי החמאס , מוכר כנפגע פעולות איבה וזכאי לתשלום פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי .אבל מי שנפגע בעת עבודתו יכול לבחור בין שתי אופציות: קבלת תשלום כנפגע פעולות איבה או כנפגע בתאונת עבודה. המשך לקרוא…

 • פציעה בבית הוכרה כתאונת עבודה

  פציעה בבית הוכרה כתאונת עבודה לאחרונה הכיר בית הדין לעבודה בחיפה בתאונה של תושבת מושב צרופה שבחוף הכרמל אשר עובדת במשק ליד ביתה כנפגעת בתאונת עבודה לאחר שמעדה במדרגות ביתה ושברה את כף ידה, לאחר שהביטוח הלאומי דחה את תביעתה בטענה שמדובר בתאונת בית שאירעה בזמן הפסקתה מהעבודה. האישה ערערה על החלטת המוסד באמצעות עו”ד לתאונות עבודה, סאמי אבו ורדה, באמור כי הבית מילא את תפקידו של חדר האוכל במקום העבודה. ומצד שני המוסד לביטוח לאומי טען כי מדובר בעובדת עצמאית ושתאונה בעת הפסקת אוכל שאינה קשורה בסיכוני המקום לא תוכר כתאונת עבודה. בית הדין ציין כי על פי החוק המשך לקרוא…

 • אירוע מוחי בגלל תקלה במזגן

  אירוע מוחי בגלל תקלה במזגן עובד חברת החשמל שחשש כי מים שנטפו מהמזגן יגרמו לקצר נבהל ולקה באירוע מוחי בבית הדין לעבודה הכיר הביטוח הלאומי בכך כ”תאונת עבודה” מדריך במרכז המבקרים של חברת החשמל בתחנת חדרה, שלקה באירוע מוחי כתוצאה מאירוע טראומטי שעבר במהלך עבודתו לפני כשנה וחצי, הוכר לאחר מאבק משפטי על ידי המוסד לביטוח לאומי כ”נפגע עבודה”. תביעתו למוסד לביטוח לאומי להכיר במקרה כ”תאונת עבודה” נדחתה בטענה ש”לא היה אירוע חריג שהביא לאירוע מוחי”. באמצעות משרד עורכי דין סאמי אבו ורדה מחיפה המתמחה בתביעות נפגעי עבודה ונזקי גוף, הגיע תביעה לבית הדין לעבודה, “מדובר באירוע יוצא דופן ומיוחד המשך לקרוא…

 • טעות בחישוב דמי פגיעה

  טעות בחישוב דמי פגיעה הביטוח הלאומי נתן לעובד פיצוי נמוך מהמגיע לו עובד הנפגע במהלך עבודתו משוכנע בדרך כלל שיקבל את הכספים המגעים לו כחוק המוסד לביטוח לאומי. אך מתברר, שלא בהכרח מה שקורה תמיד. לאחרונה תביעה הוגשה באמצעות עו”ד סאמי אבו ורדה מחיפה שמשרדו מתמחה בתביעות נזקי גוף וביטוח לאומי, המייצג  עובד הנפגע במהלך עבודתו. על פי התביעה, העובד נפגע במהלך עבדתו במסגריה ונגרם לו נזק שמנע ממנו לעבוד תקופה מסוימת, העובד קיבל דמי פגיעה בעבור חלק מתקופת אי-הכושר. ולאחר תקופת אי הכושר העובד חזר לעבודה כרגיל. כעבור חמישה ימים, לקה האיש בליבו, אירוע זה הוכר כ”תאונת עבודה” נוספת. המשך לקרוא…

 • זכאות לקצבת ניידות

  זכאות לקצבת ניידות    זכאות לגמלת ניידות – אישה שנתמכת בהליכתה בית הדין האזורי קבע בניגוד לדעת הביטוח הלאומי כי אישה שנתמכת בהליכתה בקיר או במעקה זכאית לגמלת ניידות בניגוד לעמדת המוסד לביטוח לאומי, שטען כי רק מי שנעזר באדם אחר זכאי לגמלה, קבע בית הדין האזורי כי אישה שנתמכת בהליכתה בקיר או במעקה זכאית לגמלת ניידות. מדובר בתושבת חיפה בת כ-55, המוגבלת בתנועותיה עקב מחלה כרונית ונאלצת להיעזר בקירות ובמעקות, כדי להתנועע בביתה. אולם, למרות מצבה, המוסד לביטוח לאומי לא אישר לה גמלת ניידות. בעקבות כך, הגישה האישה באמצעות עו”ד סאמי אבו-ורדה, שמשרדו מתמחה בתביעות נזקי גוף וביטוח לאומי, ערעור המשך לקרוא…

נגישות