fbpx

עו”ד לתאונות עבודה

תאונות עבודה מתרחשות כל יום והן יכולות להפתיע כל אחד ואחת, גם אלה היושבים על כיסא במשרד או יוצאים מהבית בדרכם לעבודה. תאונה, במובן הקלאסי של המילה היא אירוע תאונתי רגיל כגון: נפילה, פגיעה ממכונה, תאונת דרכים בעבודה וכדומה.

תאונת עבודה היא "אירוע חריג ופתאומי" ועובד שנפגע במהלך עבודתו זכאי לתשלום דמי פגיעה מהמוסד לביטוח לאומי עבור ימי ההיעדרות מהעבודה והוצאות  שיש לו הטיפול הרפואי. תביעה לקבלת התשלומים מהמוסד לביטוח לאומי, רצוי להגיש באמצעות עורך דין מומחה לתאונות עבודה.

משרד  עורכי הדין סאמי אבו ורדה מספק שירות משפטי מול המוסד לביטוח לאומי בתחומי תאונות עבודה, תאונות אישיות, מחלות מקצוע, מיקרו טראומה ותביעות נזיקין.

עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לתביעות נזקי גוף, תאונות עבודה וביטוח לאומי מדגיש כי  נפגע אשר נגרמה לו תאונת עבודה עקב רשלנות המעביד, צריך לעמוד על זכותו לקבלת פיצוי מן המעביד על נזקיו הגופניים, הנפשיים, על הוצאותיו הרפואיות ועוד.  מעבידים משלמים דמי ביטוח לאומי במטרה להבטיח את זכויות עובדיהם, בין היתר בעת קרות תאונת עבודה. התביעות של נפגעי תאונות עבודה מתנהלות בפועל מול חברות הביטוח.

עורכי הדין במשרד סאמי אבו ורדה מלווים את הלקוחות באופן אישי בכל שלבי התביעה, החל משיחת ייעוץ ראשונית, דרך הפניה לחוות דעת רפואיות ועד לייצוג בפני הוועדה הרפואית, כולל במהלך הבדיקה עצמה, וכן הגשת התביעה וניהול המשפט בפועל.

מדוע חשוב להתקשר בהקדם  לעו"ד מומחה  לתאונות עבודה

חשוב לדעת: עובד שנפגע ב"תאונה עבודה" יכול לתבוע  לא רק את הביטוח הלאומי אלא גם  את מעבידו, עקב רשלנות המעביד בשמירה על כללי הבטיחות. בדרך כלל ,המעסיקים מבוטחים על ידי חברות הביטוח כנגד פגיעות גוף של עובדיהם.

המעביד מיוצג על ידי עורכי דין מטעם חברות הביטוח, והפיצוי לנפגע תאונת עבודה לא ישולם על ידי המעביד אלא על ידי חברת הביטוח. מסיבה זו, יש צורך בייצוג העובד שנפגע על ידי עו"ד מומחה בתחום נזקי גוף ותאונות עבודה,, שיכול להתמודד מול חברות הביטוח ועורכי הדין שלהם.

כדאי לדעת., שכר עורך הדין בתביעות נזיקין לא נקבע על פי השלב שבו הגעת אליו, אלא באחוזים, כך, שפנייה מוקדמת ככל האפשר לעו"ד המומחה בתחום תאונות עבודה וביטוח לאומי, לא תייקר את שכר טרחתו.

כיצד מוכיחים שהאירוע היה תאונת עבודה?

כדי לבסס תביעה על נכות שנגרמה כתוצאה מתאונת עבודה, יש להוכיח שלושה דברים:

 • הראשון- הוכחת "תאונת עבודה".
 • השני- הוכחת נזק או נכות כתוצאה מהתאונה.
 • השלישי- הוכחת הקשר הסיבתי בין התאונה לנכות.

ההוכחות הללו קשורות בין השאר לתקנות ונהלים של הביטוח הלאומי וכן לצורך בחוות דעת של מומחים רפואיים בתחומים שונים. מהסיבות הללו, רצוי שעו"ד בעל ניסיון וידע בתחום תאונות העבודה , ילווה את התיק מתחילתו ועד סופו.

כיצד יש לנהוג אחרי תאונת עבודה

ההתנהגות של הנפגע אחר תאונת עבודה היא החשובה ביותר. תחילה יש לפנות לטיפול רפואי דחוף, בין אם זה לחדר מיון של בית חולים או לבדיקה בקופת חולים כאשר הפגיעה קלה יחסית.

השלב השני והחשוב לא פחות, הוא לתעד את תאונת העבודה במקום האירוע, לצלם את מקום האירוע, לכתוב את הנסיבות והגורמים המעורבים ולאסוף את המסמכים הנוגעים לתאונה. במידה ויש עדים למקרה יש לקחת את פרטיהם האישיים ודרכי ההתקשרות אליהם.

הדבר שחשוב ביותר, הוא ליצור קשר עם עורך דין  מומחה ובקיא בתחום תאונות עבודה בהקדם האפשרי ולא לדחות את הנושא. פנייה מוקדמת עדיפה ושומרת על האינטרסים שלך מפני טעויות שאתה עלול לעשות.

מי אחראי על הטיפול בעובד שנפגע בעבודה?

תאונות עבודה הן בתחום טיפולו של המוסד לביטוח לאומי. עובד שנפגע במהלך עבודתו זכאי לתשלום "דמי פגיעה" מהמוסד לביטוח לאומי עבור ימי ההיעדרות מהעבודה והוצאות הטיפול הרפואי. לצד הפגיעות הפיזיות, ישנם גם פגיעות נפשיות שההתאוששות מהן דורשת זמן החלמה ממושך.

בחלק ניכר מהמקרים, המוסד לביטוח לאומי אינו ממהר להכיר באירוע כ"תאונת עבודה". לעתים, יש צורך במאבק משפטי על מנת לקבל הכרה כתאונה בעבודה. לכן, יש חשיבות רבה בבחירת עוה"ד  שיהיה מומחה וותיק , כך שיוכל לייצג אותך מול המוסד לביטוח לאומי בכל תביעה של תאונת עבודה ולא פחות מזה , עורך הדין צריך ללוות אותך לוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי, שם נקבעים אחוזי הנכות מהתאונה.

תשלומי הביטוח הלאומי לנפגעי תאונות עבודה

במקרה של נכות, כתוצאה מהפגיעה במהלך העבודה, זכאי העובד  לפיצוי ו\או ל"קצבת נכות" מהביטוח הלאומי, בגין פגיעותיו עקב תאונת העבודה.

הביטוח הלאומי משלם תחילה תשלום של עד 3 חודשים בגין דמי פגיעה ולאחר מכן תשלום עבור נכויות זמניות ולבסוף תשלום על נכות צמיתה. התשלום עבור הנכות הצמיתה יכול להיות מענק חד פעמי ויכול להיות תשלום חודשי.

חישוב הסכומים המגיעים  לנפגע מהביטוח הלאומי הוא לעתים הליך מסובך זאת בהתאם לכלל המשפטי ולהוראת החוק, לפיה יבחר ביטוח לאומי לפעול ולשלם. פירוש הדבר שקביעת הסכום ע”י הביטוח הלאומי איננה תורה מסיני ואיננה בהכרח נכונה. מומלץ לבדוק את החישוב באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום.

אם נפגעת בתאונת עבודה פנה למשרדינו עוד היום וקבע פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות !

להלן הזכאות- נכות לצמיתות בין 0%-8% לא מזכה במענק. נכות 9% -19% מזכה במענק חד פעמי. נכות של 20% ומעלה מזכה בקצבה חודשית.

מענק חד פעמי מחושב לפי דרגת הנכות והשכר ברוטו במשך 3 חודשים לפני התאונה, לדוגמא :נכות 15% לצמיתות. ממוצע שכר ברוטו בשלושה חודשים אחרונים לפני התאונה 10.000 ₪ המענק: ₪ X 75% X 15% X 43 = 48.375 10000₪
נכות 20% לצמיתות X 75% X 20% = 1.500 10,000₪ נטו לחודש לכל החיים.

נכות 100% לצמיתות ₪ X 75% = 7.500 10000₪ נטו לחודש לכל החיים.

חישוב הסכומים המגיעים לך מביטוח לאומי לעתים פשוט ולעתים מסובך וזאת בהתאם לכלל המשפטי ולהוראת החוק לפיה יבחר ביטוח לאומי לפעול ולשלם, כך שקביעה של הסכום ע”י ביטוח לאומי איננה תורה מסיני ואיננה בהכרח נכונה. מומלץ לבדוק את החישוב באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום.

כמו כן, בחלק ניכר מהמקרים הביטוח הלאומי אינו ממהר להכיר בכל אירוע כ"תאונת עבודה". לעתים יש צורך במאבק משפטי על מנת לקבל הכרה כתאונה בעבודה. לכן, יש חשיבות רבה בבחירת עורך דין שיוכל לייצג אותך מול המוסד לביטוח לאומי בכל תביעה של תאונת עבודה.

אם נפגעת בתאונת עבודה פנה למשרדינו עוד היום וקבע פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות!

מאמרים בנושא תאונות עבודה

 • שכר טרחה עו”ד תאונות עבודה

  מדי יום מתרחשות תאונות עבודה רבות ברחבי הארץ, התופעה הפכה למכת מדינה, שכן עשרות עובדים נהרגים כתוצאה מתאונות עבודה כל שנה. בשנת 2015 נפגעו כ-50,000 בני אדם בתאונות עבודה, מתוכם 54 עובדים שנהרגו ועוד מאות שנפצעו קשה. זהו נתון בלתי נתפס, והרשויות בארץ מנסות להתמודד עם הבעיה, עד כה ללא הצלחה כבירה. בגלל ריבוי תאונות העבודה בארץ גברה המודעות בקרב עובדים לפיצויים המגיעים להם על פי חוק. רק בשנת 2015 לבד שולמו גמלאות בהיקף גבוה מ-4.5 מיליארד ₪ לנפגעי עבודה, וזאת מעבר לנזקים שהתאונות גורמות למעסיקים במדינה, למשק הישראלי ולאובדן הפריון. פגיעה קשה של נזקי גוף ונזקים למשק המקומי בישראל המשך לקרוא…

 • מתי איש כוחות הביטחון יוכר כנכה?

  מה צריך לעשות כדי שיכירו במחלה או בפציעה על פי חוק הנכים של משרד הביטחון או על פי תקנות הביטוח הלאומי? איש כוחות הביטחון בשירות סדיר שבריאותו נפגעה במהלך שירותו , כולל מועמדי מלש”ב שמגיעים לימי גיבוש ליחידות התנדבותיות, יכול להגיש תביעה כנגד קצין התגמולים במשרד הביטחון בגין פציעה או מחלה לפי חוק הנכים. באפריל 2017  נכנס לתוקף תיקון חדש בחוק הקובע כי נכה יצטרך להוכיח כי החבלה או המחלה מהם הוא סובל, נכנסים במסגרת ההגדרות של תאונת עבודה בביטוח הלאומי, כמו כל עובד במקום עבודה.  התיקון לא שינה את מצבם של חיילי סדיר וחיילי מילואים אך בנושא חיילי קבע המשך לקרוא…

 • הביטוח הלאומי אישר 48% נכות אבל: חברת הביטוח הפסיקה את תשלומי אובדן כושר עבודה

  כולם מכירים את הכאב הקשה כאשר דלת נסגרת על היד. תארו לעצמכם שמדובר בדלת דופן אחורית של משאית. זה מה שקרה לנהג משאית בן 36 מהצפון, שידו השמאלית נמעכה מסגירת הדלת והוא אינו מסוגל להמשיך לעבוד באמצעות עו”ד סאמי אבו ורדה מחיפה, מומחה בדיני נזיקין ופגיעות גוף, הגיש הנהג תביעה  לבית משפט השלום בחיפה נגד חברת הביטוח “מנורה מבטחים” בטענה שהחברה פסיקה לשלם לו פיצוי בגין אובדן כושר עבודה כפי שמגיע לו על פי תנאי הפוליסה ברשותו. בתביעה מגולל הנהג את סיפור הפגיעה שאירע לפני כשנתיים. לאחר שדלת המשאית נסגרה על ידו הוא פונה לבית חולים  שם אובחן כי הוא המשך לקרוא…

 • אובדן כושר עבודה

  מה מכסה פוליסת הביטוח על “אובדן כושר עובדה” ? מי קובע את שיעור אובדן כושר העבודה ? ומדוע רצוי ליווי משפטי במקרה כזה   כל זמן שאדם עובד ומפרנס את משפחתו החיים נראים  בדרך כלל נוחים ופשוטים. אבל מה קורה חס ושלום כאשר אדם נפגע ומאבד את כושר העבודה שלו. במצב כזה המשפחה נקלעת למשבר. הכספים מהמשכורת החודשית נפסקים ובמקרה של עובד עצמאי המצב גרוע עוד יותר. כדי להתכונן לרגע הזה, שמעולם אינך יודע מתי יגיע, חברות הביטוח מציעות פוליסה מיוחדת המכסה “אובדן כושר עבודה”. מטרת הפוליסה היא להעניק כיסוי ביטוחי לאדם שחלה או עבר תאונה ובמשך תקופה מסויימת הוא המשך לקרוא…

 • מה הדברים שחייבים לעשות לאחר תאונת עבודה?

  איזה רישומים לעשות? אילו טפסים למלא? מה האחריות של המעביד במקרה זה? שאלות שצריכים לדעת את התשובות עליהן מדי שנה, נפגעים בישראל אלפי עובדים. פגיעות של תאונות עבודה או במגוון הולך וגדל של מחלות תעסוקתיות שונות. העובדים אמורים להיות מבוטחים מפני פגיעות בעבודה באמצעות המוסד לביטוח לאומי וגם באמצעות ביטוח ששל המעביד.. כאשר עובד נפגע במסגרת עבודתו ואפילו בדרך לעבודה וחזרה ממנה. זכותו לתבוע דמי פגיעה (מביטוח לאומי ומחברת הביטוח של מקום העבודה). דמי פגיעה אמורים לשמש לצורך טיפולים רפואיים או שיקומיים ולפצות את הנפגע על הנזק שנגרם לו. למרבה הצער, רוב העובדים אינם מודעים לזכויותיהם ומוותרים בלא ידיעתם על המשך לקרוא…

נגישות