fbpx

עו”ד ביטוח לאומי

הצורך בעורך דין בעת הגשת הבקשה למימוש זכויות וקבלת גמלאות מביטוח לאומי הוא צורך בסיסי ואיננו מותרות. המקרים הרבים, עליהם אתם שומעים בתקשורת שאזרחים נאבקו על קבלת זכויות מול הביטוח הלאומי, הם הוכחה לכך שאין סיכוי לניהול הליך משפטי מול הביטוח הלאומי ללא עורך דין מומחה בתחום.תקנות וחוקי הביטוח הלאומי הינם רבים ומסורבלים ומשתנים כמעט מדי שנה. רק עו"ד ביטוח לאומי, בקי ומנוסה שמתמצא בחקיקה ובפסיקה הענפה והמורכבת של הביטוח לאומי יכול לסייע לך לזכות בתביעה. יישום החוקים והתקנות הנוגעות לביטוח לאומי והפרשנות לכך, הם עניין משפטי מובהק שרק עורך דין ביטוח לאומי שהתמחה בנושא, יכול להשיג לתובע את מלוא זכויותיו ולהיאבק על כך בערכאות המשפטיות הנדרשות.

למה עורך דין מומחה לתביעות ביטוח לאומי?

גמלאות ביטוח הלאומי

המוסד לביטוח לאומי מלווה כל אדם  לכל אורך חייו, מהריון ועד אחרי הפטירה.
הביטוח הלאומי מעניק גמלאות וקצבאות שונות לכל אחד מתושבי מדינת ישראל:

 • שמירת היריון לאם
 • דמי לידה
 • גמלת ילד נכה
 • קצבת נכות כללית
 • נכות מעבודה
 • ניידות
 • קצבת זקנה
 • קצבת שאירים
 • קצבת תלויים
 • שירותים מיוחדים
 • סיעוד
 • דמי קבורה

כל אחת מהגמלאות והקצבאות הללו מופיעה בחוק הביטוח הלאומי, אבל  כדי לקבל את הגמלה או הקצבה יש צורך בפנייה לביטוח הלאומי. לעתים, זהו הליך רגיל של מילוי טפסים וצירוף מסמכים ולעתים זהו תהליך מסורבל ומסובך, הדורש ידע ומומחיות מקצועית של עורכי דין המתמחים בתביעות ביטוח לאומי.

תביעות נגד הביטוח הלאומי המזכים בגמלה או מענק כספי

אבטלה, הבטחת הכנסה, נכות כללית, נכות נפגעי עבודה, דמי לידה, דמי מזונות, דמי תאונה מחלות מקצוע, קצבת זקנה ושאירים, גמלת סיעוד, גמלה לילד נכה, גמלת ניידות, נפגעי גזזת, נפגעי פוליו, נפגעי פעולות איבה, פשיטת רגל ופירוק ועוד.

חלק לא מבוטל מהתביעות המוגשות למוסד לביטוח לאומי לקבלת קצבאות או גמלאות נדחות על ידי פקידי הביטוח הלאומי  מסיבות שונות. במקרה כזה, אין צורך לוותר על הזכויות, אלא לפנות  להליך משפטי בלווי של עורך דין מומחה לביטוח לאומי. ההליך כולל הגשת תביעה לבית הדין לעבודה נגד המוסד לביטוח לאומי. תביעה שהיא התחלה של תהליך שיכול להמשך זמן רב.

תהליך תביעת הביטוח הלאומי

אם אתה חושב לתבוע את הביטוח הלאומי באחד מהתחומים האלה חשוב שתדע:

כי הצעד הראשון למימוש זכויות ולקבלת פיצוי, גמלה או מענק מהמוסד לביטוח לאומי, מתחיל בהגשת תביעה. בין אם מדובר בתאונת עבודה, נכות כללית או זמנית, מחלת מקצוע או כל דרישה אחרת.

כל שנה, מוגשות אלפי תביעות ביטוח לאומי, העוברות דרך מנגנון בירוקרטי והליכים מורכבים עד שמתקבלת החלטה .ייצוג משפטי ע"י עורך דין מנוסה ובקיא בשאלות המשפטיות העולות מן התביעה, יעלה במידה ניכרת את סיכויי הצלחתה.

מאחר ומדובר בנושאים שונים שבהם עוסק הביטוח הלאומי, הליך התביעה שונה מנושא לנושא. הדברים המשותפים הם: איסוף והכנת חומר התביעה כולל מסמכים מרשויות שונות, חוות דעת רפואיות, תלושי משכורת ועוד. לכן, חשוב לפנות לעו"ד מומחה לביטוח לאומי מיד בתחילת התהליך כדי לקבל ייעוץ מתאים בהכנת תיק התביעה.

למה משרד עו"ד סאמי אבו ורדה?

משרד עו"ד סאמי אבו ורדה צבר ניסיון פרקטי עשיר של למעלה מ-20 שנה בתביעות הביטוח הלאומי ופועל להסדיר כל הנדרש למימוש זכויותיהם של אנשים עם נכויות או מוגבלויות, לצורך קבלת קצבה וגמלאות מהביטוח הלאומי ומגורמים נוספים.

משרד עורך דין סאמי אבו ורדה, מתמצא בחקיקה ובפסיקה הענפות והמורכבות הקיימות בביטוח לאומי. צוות המשרד ידאג להעניק כל ייעוץ ומידע הדרושים ללקוחותיו וילווה אותם לאורך כל ההליך אל מול הביטוח הלאומי החל מבנית תיק רפואי ואיסוף כל הרישומים הרפואיים, חוות דעת מומחה, הגשת תביעה מסודרת, ייצוג בוועדות רפואיות של הביטוח הלאומי, ייצוג בוועדות ערר וייצוג בבית דין לעבודה במידת הצורך.

כדי לברר אם אתם זכאים לפיצוי כספי או מענק באחד מהתחומים שהוזכרו אתם מוזמנים להתקשר למשרדינו עוד היום ולקבוע פגישת ייעוץ ללא כל התחייבות!

מאמרים בנושא ביטוח לאומי

 • בקשה לבדיקה מחדש עקב החמרת מצב של מקבל קצבת נכות

  מה עושים כאשר בעיה רפואית מחמירה? האם ניתן לשנות החלטות קודמות של ועדות רפואיות בביטוח לאומי? האם יש סיכוי להגדיל אחוזי הנכות שקיבלתם בעבר? כיצד המצב הרפואי הנוכחי יכול לשנות את זכויותיכם בביטוח הלאומי? כיצד בוחרים עו”ד  המתאים לטיפול בהחמרת מצב רפואי? כל אדם שקיבל אחוזי נכות רפואית מהמוסד לביטוח לאומי גם אם אחוזי הנכות ניתנו לו לצמיתות, יכול להגיע למצב שבו הוא מרגיש שמצבו הרפואי השתנה לרעה. ראשית, צריך לזכור שההחלטה על אחוזי הנכות ניתנה בתקופה מסויימת וגם הרופאים הטובים ביותר, אינם יכולים לדעת ולקבוע  מה יקרה בעתיד. ההחלטה שהרופאים בוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי נתנו, היתה טובה המשך לקרוא…

 • מה התפקיד של רופא תעסוקתי ומי זקוק לו?

  במה שונה רופא תעסוקתי מרופא רגיל? מה הסמכויות שלו? באילו תחומים הוא קובע ולמי הוא נותן חוות דעת? רופא תעסוקתי הוא מומחה בתחום הרפואה התעסוקתית המתמקדת במניעה, זיהוי, ניהול וטיפול במצבים בריאותיים ובשיקום. רופא תעסוקתי יכול גם לבחון את ההשפעות האפשריות על אוכלוסיית מקום העבודה, סביבת העבודה ו”הבריאות” של מקום העבודה. התמחותו העיקרית  של רופא תעסוקתי היא קביעת כושר עבודה ומידת הנכות של העובד על ידי ביצוע בדיקות רפואיות לעובדים והערכת כשירותם לתחילה או המשך עבודה. כאשר נגרמת בעיה רפואית עקב תאונת עבודה או דרכים, רשלנות רפואית, מחלת מקצוע, וכד’, על הנפגע להיבדק ע”י רופא תעסוקתי, אשר יקבע אם הוא המשך לקרוא…

 • מי מגן על העובדים בישראל?

  אלו מערכת חוקים ותקנות קיימת על מנת להבטיח לעובד תנאי שכר ותעסוקה הולמים במדינת ישראל קיימת חקיקה ברורה לגבי הזכויות הבסיסיות להם זכאי כל עובד במשק. החוקים מחייבים את המעסיק לעמוד בהם. בכל שנה נוספים חוקים חדשים, נחתמים הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה חדשים וניתנות פסיקות בבתי המשפט, המעצבים את זכויות העובדים בישראל. החוק קובע כי אפילו העובד עצמו  אינו רשאי לוותר על זכויות אלו על ידי חתימת חוזה או הסכם עבודה מול המעסיק. פעמים לא מעטות בית המשפט מבטל הסכמים חתומים אשר יש בהם עבירה על חוקי המגן. משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים ומשרד הכלכלה והתעשייה אחראים על אכיפת חוקי המשך לקרוא…

 • סוגי התביעות מהמוסד לביטוח לאומי

  באילו תחומים ניתן לתבוע את הביטוח הלאומי? מתי זכאים למענק כספי או גמלה חודשית ומדוע חשוב שהתביעה תוגש בצורה נאותה בסיוע עורך דין בקי ומנוסה בדיני הביטוח הלאומי   כל אחד קרא ושמע על תביעות שהוגשו נגד המוסד לביטוח לאומי בתחומים שונים על הבירוקרטיה של התהליך הזה ועל הקשיים שבהם נתקלו התובעים  שבאו לקבל את הסיוע המגיע להם. המוסד לביטוח לאומי מטפל בתחומים רבים ומגוונים ולמעשה מלווה כל אדם מיום לידתו ועד יום פטירתו. תחומי התביעות נגד הביטוח הלאומי המזכים בגמלה או מענק כספי: אבטלה הבטחת הכנסה נכות כללית נכות נפגעי עבודה דמי לידה דמי מזונות דמי תאונה מחלות מקצוע המשך לקרוא…

 • יששכר מת אחרי עימות בביטוח לאומי, משפחתו תפוצה

  יששכר ביניאשווילי נדחף והופל במהלך עימות עם מאבטחים בסניף בחולון ב-2005. אחרי כמה ימים נפטר בבית החולים אחרי שמצבו הידרדר. השופטת: “רשלנות המאבטחים הובילה למותו”

נגישות