צרו קשר

לקביעת פגישת יעוץ ללא התחייבות

072-3971638

קטגוריות

מאמרים אחרונים

היולדת שוחררה ללא אבחון מתאים ונגרמו לה נזקים רפואיים ונפשיים קשים

תביעת רשלנות רפואית בהריון – על פי כתב התביעה האישה הפכה לעקרה וסובלת מפגיעה נפשית

לידה היא בדרך כלל דבר משמח. אירוע  שהמשפחה מחכה לו. אבל לעתים הלידה מסתבכת והתוצאה טרגית.  סיבוך לאחר לידה זה מה שקרה לתושבת צפון הארץ, בת 30  שהגישה תביעה נגד משרד הבריאות על רשלנות רפואית בהריון ולידה שנגרמה לה לטענתה לאחר שילדה בבית חולים בצפון הארץ. התוצאה הטרגית היתה שהאישה נותרה עקרה וכן בעקבות האירוע היא סובלת גם  מבחינה נפשית.

בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בחיפה, באמצעות עורך הדין סאמי אבו ורדה, לרשלנות רפואית ונזקי גוף , מוצג המקרה של רשלנות רפואית כפי שהתרחש. האישה הצעירה הגיעה ללדת בבית החולים ולאחר הלידה שוחררה לביתה. אבל לאחר השחרור היא החלה לסבול מכאבים ודימומים, ולכן  אושפזה כמה פעמים בבית החולים ואף עברה ניתוח בהרדמה מלאה ושוב הוחזרה לאשפוז.  בהמשך כשהכאבים לא פסקו היא אושפזה פעם נוספת בגלל ניסיונות התאבדות.

עו"ד סאמי אבו ורדה מציין בתביעת הרשלנות הרפואית כי לאחר שילדה עובר במשקל קטן, שוחררה האישה לביתה עם שאריות שליה, אשר לא אובחנה גם במהלך ביקוריה החוזרים. בסופו של דבר נותרה עם תסמונת אשרמן השוללת ממנה אפשרות להרות, ועם צלקת ונכות נפשית קשה מאוד.

לתביעה צורפה חוות דעת של  מומחה לגניקולוגיה ומיילדות, שבדק את נסיבות האירועים, וקבע כי הטיפול הרפואי שניתן ליולדת על ידי בית החולים, הינו טיפול רשלני אשר הביא בסופו של דבר ל"תסמונת אשרמן" תסמונת הגורמת לפגיעה משמעותית בפוריות ולמצוקה נפשית. המומחה  העריך את נכותה הגניקולוגית הצמיתה של האישה בשיעור של 30% – בגין עקרות.

אבל בכך לא הסתיימו צרותיה של האישה. לטענת עו"ד סאמי אבו ורדה, " מצבה הנפשי של התובעת התדרדר לחלוטין, היא החלה לסבול מהתפרצויות זעם, תסכול וחוסר אונים". פסיכיאטר שבדק אותה התרשם כי היא נתונה במצב רוח ירוד והמליץ על טיפול תרופתי. אולם מצבה לא השתפר והיא סובלת "מהתפרצויות זעם, חרדות, תסכול, קשיי שינה, סיוטים, פגיעה משמעותית בדימוי העצמי, פגיעה במערכת היחסים הזוגית, ירידה בתפקוד הכללי". רופא פסיכיאטר שבדק אותה קבע כי במצבה היא מתאימה ל-20% נכות נפשית. לצמיתות

בתביעה נטען עוד כי "בהתחשב בגילה וטיב פגיעותיה, נכותה התפקודית עולה לאין ערוך על נכותה הרפואית." את גובה הפיצויים המגיעים לה בגלל הרשלנות הרפואית שפגעה בה, משאירה התביעה להחלטת בית המשפט.

רשלנות רפואית בלידה, קורת מדי פעם, אבל לא תמיד ההורים חושבים על הגשת תביעה. לעתים הם עסוקים בדאגות אחרות ואין להם זמן לזה.

אבל במקרה שמתעורר חשד שמשהו בטיפול ביולדת לא היה בסדר, חשוב לפנות  לעורך דין מנוסה ברשלנות רפואית שיש לו ינסיון  בתביעות רשלנות בלידה, כי הוא יכול לסייע  ליולדת ומשפחתה למצוא את האמת. ישנן פגיעות בלידה המתרחשות מסיבות לא ידועות, וחלקם קורות למרות שהרופאים והצוות הרפואי פעלו בצורה תקינה ואחראית. אבל יש גם לא מעט מקרים, למרבה הצער, שהפגיעה בלידה מתרחשת עקב טעות או רשלנות רפואית.

תביעה בגין רשלנות רפואית  מגובה בחוות דעת של רופא גניקולוג מומחה שקובע כי התרחשה רשלנות רפואית בלידה ויש קשר סיבתי בין התרשלות זו לנזק שנגרם לתינוק מסייעת מאוד בהגשת התביעה ובסיכוי להגיע לפסק דין או הסדר שיעניקו ליולדת ולמשפחתה פיצויים הוגנים.