שאלות ותשובות

22 יונ 2017

שאלה 21- שלום, ביולי 2016 עברתי תאונת דרכים בדרכי לעבודה. בבדיקות התגלה שבר בחוליות עמוד השדרה. במשך חודשיים הייתי מרותק למיטה והיום אני עדיין סובל מכאבי תופת ומטופל בכדורים ופיזיוטרפיה. רק בחודש ינואר הגשתי תביעה לביטוח לאומי והם אישרו לי קצבה מתאריך הגשת הבקשה. האם לא מגיע לי תשלום על 6 החודשים מאז התאונה?

יהודה מנתניה

 

תשובה: שלום יהודה, חוק הביטוח הלאומי נותן לנפגעי תאונות עבודה ודרכים תקופה של 12 חודשים להגשת תביעה והתקופה מתחילה מיום התאונה או האירוע. לכן, אם המוסד לביטוח לאומי אישר את תביעתך הוא חייב לשלם גם על התקופה שקדמה להגשת התביעה. עורך דין מהמשרד ישמח לעמוד לשירותך.

 

שאלה 22- יש לי שאלה- אני רוצה להגיש תביעה לנכות כללית עקב בעיות נוירולוגיות לאחר אירוע מוחי שלא קשור לעבודה. אני סובל גם מבעיה נפשית שלא קשורה לאירוע ומטופל אצל פסיכיאטר. האם אני חייב להזכיר אותה בכתב התביעה, והאם יש לה השפעה שלילית על תיק התביעה?

אלמוני מפתח תקוה

 

תשובה:  שלום, בעת הגשת תביעה לנכות כללית רצוי מאוד לדווח על כל הבעיות הרפואיות ולצרף לתביעה את כל המסמכים הרפואיים המעודכנים אודות מצבך הרפואי הכללי. אם אתה גם סובל למשל ממחלות אורתופדיות או אחרות  כדאי לציין גם אותם. עורך דין מהמשרד ישמח לעמוד לשירותך.

נגישות