fbpx

נפגעת בתאונת דרכים? מהו שכר טירחה לעורך דין תאונות דרכים?

26 נוב 2019

עשרות אלפי ישראלים נפגעים בתאונות דרכים מידי שנה. מדובר בתופעה קשה שגורמת לפגיעות כבדות. אם נפגעת מתאונת דרכים, חשוב לנו לומר לך: סביר להניח שמגיעים לך פיצויים בסכומים נאים. אז בכמה כסף מדובר? איך עובדת התביעה? כל המידע ממש כאן.

נפגעת בתאונת דרכים? אנחנו מצטערים לשמוע. החדשות הטובות הן שהגעת למקום הנכון, אנחנו במשרד עו”ד אבו ורדה טיפלנו באלפי נפגעי תאונות דרכים, בנחישות ומקצועיות השגנו להם פיצויים כספיים מקסימליים.

בעוד שאנחנו מתמחים בתאונות, נכויות, פגיעות ורשלנות רפואית לסוגיה, אפשר לומר שחלק משמעותי מלקוחותינו מגיע אחרי פגיעה בתאונות דרכים. זה לא פלא אם מסתכלים על כמויות התאונות בישראל – בשנת 2016 הנתונים הצביעו על 4.3 הרוגים ל-100,000 תושבים. אם להשוות את כמות התאונות אצלנו, בישראל, ליתר העולם, הנתונים לא רעים יחסית, שכן ישראל נחשבת לאחת המדינות בעלות שיעור ההרוגים בתאונות דרכים לנפש הנמוך ביותר בעולם. מה שבטוח הוא שלא משנה כמה הנתונים ברמה הארצית משתנים, לאלו שכן נפגעים בתאונות דרכים – הפגיעה ממשית, קשה ויכולה לגרום לנזקים אמיתיים, נכויות וכמובן עוגמת נפש.

תאונת דרכים פיצויים
תאונת דרכים

פיצויים על תאונות דרכים – איך זה עובד?

חלפו כמעט 40 שנים מאז שהכנסת חוקקה את החוק שהעניק לנפגעי תאונות דרכים זכאות לקבל פיצויים מחברות הביטוח. למרבה המזל, החוק מסביר איך לחשב את גובה הפיצויים להם זכאים נפגעי תאונות דרכים, כאשר קיימים מספר פרמטרים שבהם הוא מתמקד שנקראים “ראשי נזק” בשפה המשפטית המקצועית. אותם ראשי נזק מסייעים לחשב את “תחשיב הנזק” שיעניק לכם מושג לגבי גובה הפיצויים שצפויים במקרה שלכם.

התאונה גרמה לנכות? דרגת הנכות

דרגת נכות מוגדרת בישראל באחוזים. אם התאונה גרמה לכם לנכות, חשוב לדעת מה גובה אחוזי הנכות כדי לקבל מושג בנוגע לפיצויים.

חשוב להדגיש את ההבדל בין נכות רפואית לנכות תפקודית; כאשר בוחנים נכות רפואית מתייחסים לפגיעה עצמה – כלומר אם היד שלכם נפגעה בתאונה ואתם מתקשים להזיז את היד – זו נכות פיזיולוגית. במקביל, מתייחסים לנכות התפקודית שממוקדת בתפקוד אחרי התאונה, היכולת להתקיים באופן עצמאי, לעבוד ולהתפרנס. כשמחשבים את סכום הפיצויים מתמקדים בנכות תפקודית אם כי מתייחסים גם לנכות הרפואית. פגיעה שיכולה להשבית מבחינה תפקודית סבל יכולה להיות חסרת משמעות, יחסית, אצל מנהל משאבים, כך שכל תיק נבחן אישית.

כשאנחנו מגישים לחברות הביטוח את תביעת הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, אנחנו כוללים בה תחשיב נזק מסודר שבו רואים את דרגת הנכות אותה קבע מומחה רפואי מטעמנו. כדאי לדעת שאם עדיין אין לכם אחוזי ביטוח מוועידת ביטוח לאומי, חברת הביטוח יכולה לדחות את התחשיב ולפתוח במשא ומתן.

אם הדיון אודות הנכות מגיע לבית המשפט, ייתכן שירצו חוות דעת עצמאית מטעם מומחה רפואי שתסייע לקבוע את דרגת הנכות שנקבע במקרה שלך.

המומחיות שלנו היא לראות את הפגיעה בפרספקטיבת-על כדי להשיג ללקוחותינו את מקסימום הפיצויים. גם אם עברתם תאונת דרכים ו”רק” נשברה לכם הרגל, חשוב לקחת בחשבון כל נזק רפואי פוטנציאלי שעלול להיגרם מבחינה פיזיולוגית ונפשית. נוכל להפנות אתכם לכל המומחים ולחשוב על כל התרחישים שיכולים לפעול לטובתכם.

באיזה גיל נפגעתם?

הגיל משחק תפקיד גם בגובה הפיצויים. באופן כללי, כדאי לקחת בחשבון שככל שאתם צעירים יותר, כך הפיצויים שתקבלו יהיו גבוהים יותר. ההסבר לכך דווקא ברור – אדם שנפגע בתאונת דרכים בגיל צעיר צריך להתמודד עם כל האתגרים שמגיעים עם הנכות למשך שנים רבות יותר. אדם שנפגע בגיל מבוגר יותר יסבל מהפסד קטן יותר, יחסית ולכן הגיוני שיקבל פיצויים נמוכים יותר.

כמה אתם מרוויחים?

סליחה על השאלה האישית, פשוט בתביעה חשוב להבין מהו כושר השתכרות וכן מה פוטנציאל ההשתכרות שלכם – הם משפיעים על גובה הפיצויים שתקבלו בצורה משמעותית.

איך קובעים מה כושר ההשתכרות שלכם? משווים בין ההכנסה שלכם לפני ואחרי התאונה וההפרד ממיחש את הפגיעה בכושר ההשתכרות, כך אפשר לחשב את ההפסד שאתם חווים לשנים הבאות, עד שתפרשו לגמלאות.

בנוסף, מתייחסים לפוטנציאל ההשתכרות שלכם שמושפע מהערכה של העלייה בהכנסה שלכם לאורך השנים, במידה ולא היתה פגיעה בתאונת דרכים. בדרך כלל בני 40 מרוויחים יותר ממה שהם הרוויחו בתחילת הקריירה שלהם, בגילאי 20 ו-30, לכן ההנחה שההכנסה עולה משמעותית לאורך השנים הגיונית ומתייחסים אליה בחישוב הפיצויים.

כמה זה כאב?

עוד רכיב שנלקח בחשבון בקביעת גובה הפיצויים הוא הפיצוי עבור כאב וסבל ועוגמת נפש. את הרכיב הזה קשה לחשב, אחרי הכל מי יכול לשים מספר על הסבל האישי של האדם? קחו בחשבון שיש סכום פיצויים מוגבל לסעיף זה.

החזר הוצאות – פיצוי על ההוצאות הכלכליות בעקבות תאונת הדרכים

אם לא מספיק נורא הסבל שנגרם לכם בעקבות התאונה, תוסיפו לו את ההוצאות הכלכליות הנלוות – החל מהוצאות על מוניות לקופת החולים, הפסדי פנסיה, הוצאות על עזרה אישית וסיעוד ואפילו התאמת דיור לצרכים שלכם. כל הוצאה מיוחדת שמקורה בתאונה יכולה להיות רלוונטית.

כמה אחוזים לוקח עו”ד תאונות דרכים?

באופן כללי, האחוזים שלוקח עורך דין תאונות דרכים נעים בין 8% ל-13% – מכאן העמלה של עורך הדין (שכר הטרחה) נגזרת. הרבה אוהבים את העובדה שההגדרות מעודדות את עורכי הדין לפעול כמיטב יכולתם כדי להשיג מקסימום פיצויים לנפגעים, שכן, הם ייהנו מאחוז מהם.

מהי עמלת עורך דין תאונות דרכים?

נפגעתם בתאונת דרכים ובחרתם בעורך דין שייצג אתכם בתביעה לקבלת פיצויים? הוא רשאי לגבות שכר טרחה בהתאם לאחוזים שציינו.

רוצים לדעת עוד על איך זה עובד? לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים יש סעיפים רבים, בסעיף 16 לחוק תמצאו הסבר על כך שהמועצה הארצית של לשכת עורכי הדין תקבע תעריפים מקסימליים לשכר הטרחה שניתן לגבות מהנפגע ובלבד שלא יעלה על שמונה אחוזים מהסכום שהוסכם לשלם לנפגע. אם היו הליכים משפטיים אותו סכום לא יהיה יותר גבוה מ-13% מהסכום שנפסק.

במקרים שבהם נפגע תאונת דרכים בוחר להיות מיוצג על-ידי עורך דין בתביעה לקבלת פיצויים, עורך הדין רשאי לגבות שכר טרחה המחושב כאחוז מסוים מסכום הפיצוי הסופי שישולם לנפגע.

כדאי לדעת: מחשבים את שכר הטרחה מתוך מלוא הסכום שקיבל הנפגע; זה כולל גם הוצאות משפט וכן שכר טרחת עורך דין שנפסקו לטובתו בפסק הדין. עורכי דין לא יכולים לדרוש תשלום מעבר למה שפירטנו, מלבד אגרת בית המשפט וההוצאות הדרושות לניהול התיק (שהן מזעריות, ביחס לסכומים הכוללים של התביעה).

נפגעת בדרך לעבודה? שכר טרחה עורך דין תאונות עבודה

תאונת דרכים בדרך לעבודה או בחזרה ממנה מוגדרת כתאונת עבודה. יש לה הגדרות חוקיות שונות מתאונת דרכים רגילה. אם נפגעתם בתאונה שכזו, בוודאי אתם מעוניינים לדעת במה ערוך התשלום לעורך הדין. הכל מתחיל בהוצאה של 800 ₪ על פתיחת תיק – בהתאם למה שנקבע בחוק. מדובר בשלב שאפשר לבצע רק אחרי שבוחרים עורך דין.

שכר הטרחה מחושב, בדומה למה שציינו על תביעות תאונות דרכים, לפי אחוזים. החוק מגדיר שאפשר לשלם לעורך הדין רק אחרי שמקבלים את הקצבה מהביטוח הלאומי. בנוגע לפרישת התשלומים, קחו בחשבון שאפשר לפרוש עד 60% מהתשלום הרטרואקטיבי ואת היתרה בתשלומים חודשיים של עד רבע מגובה הקצבה החודשית.

זה הזמן לקחת את המושכות לידיים ולקבל מקסימום פיצויים

אנחנו במשרד עו”ד סאמי אבו ורדה טיפלנו באלפי נפגעי תאונות דרכים. זה לא משנה מי אשם בתאונה, איפה היא התרחשה וכמה אתם סובלים, אנחנו פועלים ב-100% נחישות להשגת הפיצויים המקסימליים עבורכם.

התקשרו אלנו עוד היום וקבעו פגישת יעוץ ללא התחייבות!

נגישות